Skocz do zawartości

Nexon fail


waaldii

Recommended Posts

Combat Arms to gra, która non-stop się zmienia. To oznacza, że stale natrafiamy na różnego typu bugi, na cheaty czy exploity. Wcześniej ustosunkowaliśmy się co do cheatów oraz bugów. Dzisiaj chcemy opowiedzieć o exploitach (red: chodzi tutaj o powszechnie znane bugi) oraz o tym, co nazywamy "duchem gry".

Używanie tymczasowych luk w grze lub zakupionych narzędzi w celu łamania zasad gry, czy to zdobywania więcej doświadczenia niż powinno się zdobywać, czy to strzelania przez luki w geometrii gry (w sposób który nie powinno się strzelać), czy psucia innym zabawy. Jest to czyste i proste oszustwo i za coś takiego zostaniesz zbanowany.

Przykłady:

Chowanie się za skrzynią pod takim kątem, że możesz widzieć przeciwnika, lecz on nie może Cię zobaczyć/zastrzelić (red: tak zwany shoulder peeking).

Kucanie w wodzie na mapach takich jak Dark Forest czy Rattlesnake w sposób, że jesteś praktycznie niemożliwy do zabicia.

Chowanie się przy oknach w pozycji, że widzisz przeciwnika, lecz on Cię nie widzi (red: tak samo jak w przykładzie 1)

Używanie "jednostronnych ścian" w mapach jak Gray Hammer, aby zestrzelić przeciwnika tam gdzie jest to niemożliwe (red: chodzi tu o ściany, przez które można "skanować" tylko w jedną stronę, tzn. po 1 stronie jest tekstura okna, zaś po drugiej ściana)

Wysadzanie się w meczach klanowych aby uniemożliwić wygraną przeciwnikowi.

Używanie przedmiotów dodających szybkość, aby dostać się do miejsc niemożliwych do dostania.

Podstawowo, wiesz kiedy grasz nieuczciwie i zdobywasz przewagę w nieuczciwy sposób.

Gracze zbyt długo nadużywali tych pozycji i bugów gry aby zdobyć przewagę, tłumacząc się "że jest to błąd Nexona, że ten bug występuje, nie mój, że go używam". Sam wybrałeś, aby to używać.

Nie będziemy tego tolerować, tak samo Ty nie powinieneś.

Od daty wymienionej poniżej takie zachowanie będzie się kończyć banem. Jeśli masz jakieś pytania o pozycje, zrobimy wszystko, aby odpowiedzieć na nie jak najszybciej.

Od 1 września 2010 każdy, kto będzie nadużywał luk w grze, otrzyma bana. To będzie dotyczyło tylko wykroczeń zrobionych po tej dacie - wcześniejsze raporty nie będą brane pod uwagę, chyba, że będą dotyczyły bugów, za które można było otrzymać wcześniej bana.

//tłumaczenie moje, może zawierać błędy oraz zdania bez sensu - nie spamujcie, wyślijcie PW w razie błędów

Tekst w całości skopiowany z innego forum, nie mój. Nie wiem czy mogę podać link. Także dlatego tego nie robię, temat znaleziony przez Kieko, i za jego zgodą umieszczam to na naszym forum

Ciekawe jak teraz będzie można kampić. Co jak co ale prawie każdy, w większym lub mniejszym stopniu używa błędów w grze. Czyli, że będzie można zbanować prawie każdego? Kto się chowa/chodzi blisko ścian itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Raczej powinieneś podać źródło, generalnie większość for ma zakaz kopiowania tekstów. Zresztą złamałeś prawa autorskie, najpierw powinieneś spytać o zgodę jeśli używasz całego tekstu.

Co do samej sytuacji, Nexon jest śmieszny, co prawda lepsze jakieś działanie niż żadne, ale jest takie amerykańskie powiedzenie "Don't blame the players, blame the game", i tu ono ma zastosowanie. Większość wymienionych błędów to bugi map, powinno się je poprawić i już, a nie zabraniać ich wykorzystywania. Lenistwo twórców tej gry jest wręcz porażające. Przywołam znowu TF2, tu po dużych updatach wychodzą następnego dnia i później zazwyczaj jeszcze następnego patche, bo okazuje się, że pojawiły się jakieś bugi, że czegoś nie przewidzieli i można robić coś czego się nie powinno. Valve nie wini graczy, że znaleźli buga i go używają, po prostu wypuszcza patch do gry, mapy i po sprawie. Jedna ze starszych map w tf2 była zmieniana kilka razy, żeby uniemożliwić wskakiwanie w różne miejsca mapy, co psuło balans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No to jeszcze niech dadzą warny i bany za nadużywanie elite moderatora + speed set do wrzucania nade'ów nad budynkami w Sand Hogu (moja ulubiona mapa btw - świetnie się na niej z M4 za mojej kadencji grało - eh Combat Arms pokrywa się w sumie z kilkoma innymi fajnymi momentami mojego życia, dlatego ciągle ciepło go wspominam, moje pierwsze zwycięstwa na pubie z najlepszymi graczami w Europie, do dzisiaj pamiętam komentarze innych jak ja zwany noobkiem wykosiłem cały team przeciwnika i zdołałem rozbroić ładunek wybuchowy).

I co jak co - bugi wykryte w legalny sposób nie powinny być banowane - czyli wszędzie tam gdzie wskoczyłem wykorzystując to co dała gra i programiści nie powinno być nazywane zakazanym, bo możesz tam wskoczyć także i ty. A że Cię nie stać na odpowiedni ekwipunek pod takie eskapady to już twój problem drogi kolego... :)

W CoD 4 też było kilka bugów, potem zrobili tak, że dodano kilka nowych elementów w poszczególnych budynkach i utworzono skany. Kto grywa ten wie o czym mówię :)

Btw, nadal są do sprzedania te klucze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dla kogoś z boku może się to wydać dziwne - w końcu dywagujemy o polityce firmy wobec graczy. Na dodatek nie jest to dobra polityka, bo jest to totalna zlewka na codzienne problemy. Najdziwniejsze jest to, że masz tak niezależnie od tego czy płacisz czy nie - dla mnie jest ot niepojęte, aby w płatnej grze zdarzały się takie rzeczy i patrząc na różnicę w jakości USA/EU o której nie raz tu pisaliście może być inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Za nadużywanie elitki NIE MA BANÓW. Zalensia wielokrotnie pisała, że można kikować wszystkich bez powodu w każdym rodzaju gry (poza clan warami). Napisała też, że można używać powerlevelingu tylko gdy ma się właśnie elite: choćby w taki sposób: CTF, przeciwnik wziął flagę to kikamy go i po kłopocie.

Jest to chamstwo ale Zalensia jest pracownikiem Nexona, więc skoro mówi, że tak można - to tak można.

Ten kto ma elitke może bez kłopotu kikowac wszystkich.... ale tylko do dzisiaj. Od jutra Nexon wprowadza nowe zasady, w/g których elite moderator nie może kikować nikogo pod groźbą bana.

Temat jest długi i szeroki, wszystko zaczyna się od "nie odbierania przyjemności z gry". Na forum Nexona wrze. To co opisałeś Sebal to tylko pierwszy post z ponad 20 stron, w których pracownicy Nexona tylko dodają kolejne zakazy.

Już wczoraj wyszły nowe "ciekawostki" na temat zakazów (linki podam jak wrócę do domu), więc podsumowując - od jutra obowiązuje:

- zakaz kikowania przez elite KOGOKOLWIEK (poza hakerami). Możesz nazwać pokój "M32orFLASH=kick" i jak wejdzie wam osoba z emką, turretami, flaszem i innymi rozweselaczami to nie możesz go kiknąć. W przeciwnym wypadku masz bana za to, że zabrałeś przyjemność z grania tej osobie. To prawo nie działa w drugą stronę, gdzie wam odbiera się przyjemność z grania np na Death Roomie w przypadku: wy VS emki, miotacze i turrety (tak, w liczbie mnogiej). Sens wchodzenia z Elide Modem właśnie ... nie wiem jaki jest. Skoro nie mogę kikąć noobów, którzy mają staty 1:20, którzy łamią moje zakazy dot. broni, którzy wyzywają czy mają aimbota (my tego nie rozpoznamy na 100%, tylko Nexon, więc kikając taką osobę narażamy się na bana). Więc fajnie, że wbiłem majora-2 żeby mieć elite na perma, ale nie mogę jej używać.

- zakaz strzelania ze skrzynek kucając. Zalensia napisała, że jak wejdziecie za skrzynkę, to co prawda możecie kucnąć ale nie wolno wam strzelać. Aby strzelać trzeba wstać i się cały odkryć. Inaczej ban za to, że macie większe szanse niż przeciwnik. Ludzie na forum piszą, że niedługo trzeba będzie wyjść na środek mapy i napisać "hello, here i am".

- zakaz strzelania z drabin itp miejsc (zza kontenerów, worków z piaskiem czy schodów...). Chodzi o to, że od jutra obowiązuje kategoryczny zakaz strzelania zza czegokolwiek. Trzeba wstać lub stanąć obok. Problem nie polega na zbugowanych skrzynkach ale na zbugowanym sposobie strzelania. Pisałem to na ichnym forum ale Zalensia tylko mnie tyrała więc odpuściłem. W skrócie temat wygląda tak: w Combat Arms strzelają oczy a nie karabin. Jak staniecie bądź kucniecie za jakąś przeszkodą tak, że nie widzicie podłogi tylko od pasa w górę to z boku widać tylko waszą głowę. I tak jest w realu, bo z waszej perspektywy rzeczywiście wystaje tylko głowa (i dlatego macie okrojone pole widoczności). W CA temat jest tak pomyślany, że naboje nie mogą przechodzić przez ściany, kontenery, podłogę czy skrzynki. Ale jeżeli tylko kamera na wysokości głowy gracza (z technicznego punktu widzenia) ma widoczność - to naboje też ją będą miały - choćby miały wylatywać ze ściany, itp materiałów. I tak to widać (mam na myśli naboje wychodzące ze skrzynek). Za to odpowiada Nexon, bo to programiści Nexona przyjęli taki model prowadzenia walki i osoba, która nadzoruje ich pracę zatwierdziła taki stan rzeczy. Teraz za to karzą graczy i to nie warnami ale banami. Na zawsze.

- zakaz skakania i biegania szybciej i wyżej niż gracze bez lżejszych pancerzy. Chodzi o oto, że mając + ileś tam do speeda możemy doskoczyć w miejsc, które są za daleko dla heavy bądź medium vesterów. Za sto jest ban.

- zakaz używania speców na Fire Team. Nie dość, że są szybsi (Viper) od sępa, który sobie nic nie kupił to jeszcze moga się leczyć. To jest nie fair w stosunku do takich graczy i jest ban.

A teraz moje propozycje:

- zakaz używania lepszej broni niż moja, bo to jest nie fair. Dlaczego na Snow Valley nie ma zakazu używania kamperek skoro mój pistolet nie dostrzeli tam gdzie dostrzela Beretta czy M200? BAN!!

- zakaz używania jakichkolwiek ciuchów, bo zarówno light vester będzie ode mnie szybszy a heavy vester wytrzyma więcej. BAN!!

- zakaz używania procesora dwurdzeniowego i więcej jak 1 GB RAM, ponieważ mam słaby komp i mi tnie, więc niech tnie wszystkim. Inaczej BAN!!

- zakaz grania pro, bo są lepsi więc to psuje mi radość gry. BAN!!

- bo jak nie to się obrażę i przestanę płacic.

I myślę, że to ostatnie to puenta całej tej dyskusji - Nexon całkowicie przestawił się tylko na takich graczy, więc nam pozostaje odpuścić. -

Żeby nakręcić większą spiralę nienawiści graczy do siebie nawzajem i ułatwić wzajemne kablowanie to wraz z nowym patchem wchodzą 2 dodatki:

1. zmiana HUDa, tak aby można było stwierdzić, że dany screen/film pochodzi od (przynajmniej) 1 września.

2. funkcja nagrywania filmów i uploadowania ich na Youtube aby łatwiej donosić.

Te tematy są o tyle dziwniejsze (o czym pisze wiele osób ) ponieważ zdecydowana większość graczy nie wie o forum albo po prostu nie chce im się tam włazić. To skąd mają wiedzieć o tych sprawach? Nexon nie informuje ich o tym na swojej stronie, to wychodzi "samo" na forum, trzeba ciągnąć za języki i podpuszczać moderatorów aby się czegoś dowiedzieć.

Do tego dochodzi bliskie znerfienie DSR-1 i DSR-1 Subsonic. Chciałem ją kupić na perma bo jest po prostu super. Ma tylko jedną wadę: zostanie znerfiona i nie wiadomo jakie staty jak mocno polecą. Powód niszczenia statów jest prosty: dziś wydajemy super broń, ludzie ją kupują za prawdziwe pieniądze, za kwartał ją psujemy, nie oddajemy kasy, wydajemy super broń, ludzie ją... i tak w kółko.

Chodzą na ichnym forum słuchy, całkiem słuszne moim zdaniem, że Nexon po prostu wziął kalkulator do ręki i policzył co mu się bardziej opłaca. Wiąże się to z tym, że zmienił się dyrektor finansowy korporacji (tego na forum nie wyczytacie, od tego jest google).

Zwróćcie uwagę na to co się dzieje w Combat Arms: co chwila widać megafony, kolorowe nicki, super elitki, przedmioty których nie da się przedłużyć, bądź kupić na perma schodzą jak ciepłe bułeczki. To świadczy tylko o tym, że kupują je dzieciaki, które czerpią max satysfakcji z gry a nie myślą strategicznie i nie biorą broni na perma tylko marnują forsę na pierdoły.

To świadczy z kolei, że to są dzieciaki. One myślą innymi kategoriami niż starsze osoby, więc można łatwo z nich doić (nie mówię o wszystkich). To oznacza, że to właśnie ten segment rynku generuje największe dochody. Czyli trzeba w pierwszej kolejności dbać o nich. Jeżeli do tego grają słabo, łatwo się poddają (słabsza psychika - bo niższy wiek) i tak dalej... to łatwo dojść do wniosku, że Nexon nie zawaha się wprowadzenia zasad: nie psujcie przyjemności z gry noobkom bo dostaniecie bana!

Tu nie chodzi o to, że Nexon chce mieć elitarnych graczy z jakimś konkretnym skillem. Właśnie chodzi o totalne przeciwieństwo, chodzi o to aby skupić się na graczach, którzy będą wydawać:

1. dużo pieniędzy,

2. na rzeczy, które się zużywają,

3. przez co będą generować stały i wysoki dochód.

Ja i Kasjo nie chcemy dostac bana przez jakiegoś 8 letniego pryszcza, który poskarżył się nexonowi, że go zabiliśmy. Więc po prostu ... (reszta na TSie, no evidence = never happened) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Po tym co przeczytałem dziwię się, że Wy w to gracie. W sumie już dawno się dziwiłem, ale te obecne zasady to przecież jakaś parodia gry. To tak jakby Nexona opuścił zespół developerów, a więc nie mają jak naprawiać błędów i przez to wymyślają takie głupie zasady. Mi by było żal nawet złotówki wydać na taką grę, a już nie mówię o co miesięcznym wydawaniu 20-30 zł. Normalnie szkoda kasy na wspieranie tak leniwego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Cos czuję że wiele osób porzuci grę. U nas na tsie też sporo osób mówi, że odejdzie od tej gry. Ja np. pomimo, ze nie mam za wysokiego lvlu (csm4) to nie wyobrażam sobie, żebym grał od nowa w przypadku bana. Grę bym sobie zostawił i specjalnie od czasu do czasu tak perfidnie używał hacków, że nie wiem. Nexon leci tylko na kasę. Czas poszukac innej gry, do czasu jak zmądrzeją. Byc może nawet nigdy tego nie zrobią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Cóż ja mogę dodać? Że z wszystkim powyżej się zgadzam. Gra taka nie ma sensu, nawet nie wiesz za co i kiedy zostaniesz z banowany a te cudowne lagi w grze, mnie przerażają. Lag mnie wrzuci w miejsce gdzie mnie w ogóle nie było, ktoś będzie miał na kompie jak stoję w ścianie lub że jestem na drugim końcu mapy i poleci BAN. Coraz bardziej szarpie podczas grania. Nexon na nic nie daje kasy tylko chowa ją do swoich kieszeni.

Chyba, czas poszukać sobie innej gry sieciowej. Może COD?? A może powrót do Achlorda>? tylko że on był nudny:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ewentualnie zastanówcie się nad DotA like League of Legends - tak się składa, że szukam kompanów do grania, najlepiej jakieś 5vs5 :) 

Jeżeli będzie was dużo to od nowa postawię CoD 4, bo w tym momencie usunąłem, bo nie było z kim grać. Softcore zaczął mnie nudzić, na promodzie było ciekawie ale to jest nie to. 

Zastanawiałem się też nad Battlefieldem 2 - to nie jest znowu tak duży wydatek jak za długie wieczory z ciekawą grą na dysku. 

edit:

Archlord? A czemu nie - może być ciekawie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zgadzam się z Kasjo Archlord to nuda, kolejny grind fest. Ja może w CoD'a bym nawet zagrał, choć teraz będę miał w co grać, ale ta gra nie jest droga więc czemu nie. LoL jakoś mi nie podszedł, może za krótko gram, ale jakoś taki monotonny ciągle to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Powiem tak: trochę będzie mi szkoda Combat Arms bo jednak jest tu sporo ciekawych rzeczy, których ciężko jest szukać u konkurencji.

Mam na myśli ogrom broni do wyboru. Teraz jest tego ok. 150-180, co update dochodzi po kilka nowych. Praktycznie zawsze jest co najmniej jeden event, czasami równolegle leci kilka. Większość broni posiada możliwość założenia jednego ze trzech magazynków, 1 ze trzech lunet czy tłumików, które istotnie wpływają na celność czy rozrzut. Do tego spory wybór ciuchów, masek, itp. szmat :).

Można również nosić pokaźny arsenał na sobie, a nie tak jak jest w Call of Duty, że jesteśmy skazani na męczarnie z aż 1 bronią… i to bez możliwości upgrade wg własnego życzenia. Nie trzeba wybierać specjalizacji (poza specem w CA) żeby nosić dany rodzaj broni. Poza tym można nosić dosłownie wszystko: zarówno kampę (lub nawet cztery na raz), smg, ar, shotguna, bazooke oraz dość ciężki karabin maszynowy. A do tego nóź, pistolet i miny bądź granaty.

Za to kochamy z Kasjo tą grę.

Jak miałbym wybrać inną grę to musiałaby ona dać mi możliwość korzystania z przynajmniej 2 broni wymienionych powyżej PLUS pistolet, nóż i nady. A nie: broń i pistolet. Nie widzę siebie rushującego z kampą bez smg (ump, mp5ras, mp7) czy ar (m6a2, 416cqb czy m417). To po prostu nie ma sensu.

Co do ucieczki z CA i rozpad klanu, to pogadamy o tym na TS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No fkin` way! :)

Rogal - rly? Specjalnie odciągałem dziś Ralliarta od roboty żeby mi poopowiadał o CoDzie.

Sęk z tym, że przyznał, że poza główną JEDNĄ bronią mogę mieć tylko pistolet... Nie mam na myśli zombie-mode ale normalny deathmatch.

Czy jak to w końcu jest: mogę mieć przy sobie kampę i smg/ar LUB smg+ar?

Sebal - kończę o 15 z hakiem, będę w domu przed 15:30.

A teraz coś całkowicie od siebie.

Wiecie co mnie wkurwiło tak ostatecznie?

Ma być nowa mapa, z tego co widziałem, jest całkiem przyzwoita. Masa tuneli, bodajże 2 lub 3 piętra. Wszędzie kąty proste i totalne zaskoczenie gdy się w kogoś wejdzie. Jak dla mnie to idealna mapa… na DSR-1 Subsonic :) (którego już opłaciłem 2 tygodnie temu na allegro, ale sprzedawca się wycofał). Na takie spotkania twarzą w twarz nawet nie trzeba kaleczyć się quickscopem. Wystarczy najechać plamką na monitorze w przeciwnika i strzelić (prawie zawsze wchodzi). I tak brać leszczy na hita. Tych dalszych to albo na quickscope albo aerem (M6A2). Coś pięknego… by było.

Ostatnie newsy po prostu zjebały wszystko. I co z tego, że dali UMP na perma za 80k gp a teraz dają L96A1 na perm za 200k gp.

Sam nie wiem czy nie zabawić TF2, skoro ją tak Micz zachwala, ale chyba wolałbym prawdziwe bronie. Od tych nieprawdziwych jest Quake i Unreal :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Na pewno nie ma takiej ilości broni w CoD, ale jaki procent broni w CA jest grywalny? Po za tym w CoD jest możliwość wyboru lunet do różnych broni, tylko je odblokowujesz za pomocą osiągnięć, a nie za kasę/punkty. A tak po za tym, co Ci po 150 broniach jak w tej grze takie jaja są :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Hmm... w sumie to dużo broni jest grywalnych, musiałbym wziąść listę gnatów to bym ci Micz powiedział z czym lubię pobiegać.

Ale ostatnie twoje zdanie oddaje całkowicie sens całej tej dyskusji: co nam po tych broniach, ciuchach czy mapach skoro zostaniemy zbanowani za darmochę? Bo jakiś dzieciak sie rozpłakał, że nie daje rady w tej grze i to jest nasza wina, bo w pasjansie zawsze wygrywał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak z wami sie zgodze , Nexon leci tylko na kase , Mialem nawet ochote pisac list z podpisami ale to nic nie da bo co z tego ze moze nawet 4-5 k ludzi sie zbierze jak Nexon ma to w dupie ?.. Jak maja bugi to niech programisci je naprawia , alba dadza path i wyje^& wszystkie skrzynki z gry ...mozna by grac ale tylko na zamknietych pokajach , wiecie tak klanowo , tu napewno nas by ktos nie podpierdolił... tak samo z ft .. A jesli chodzi o konta Przemo i Ania , to niby 2 ale skoro wladowaliscie w pierwsze tyle kasy i mamy super ekipe w klanie to szkoda by bylo to wszystko tracic , mozna sie przniesc na inna gra ale takiej jak Ca to ze swieczka szukac , dlatego prosze nic na sile , przemyslmy to i znajdzmy rozwiazanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Szukamy właśnie gry... ale chyba nie tyle ze świeczką co z flash bankiem (bo jaśniejszy) :). Jak na razie nic nie znalazłem. Zarejestrowałem się na FEAR i dostałem klucz, ściągnąłem grę i ... ta gra to jakieś nieporozumienie.

Myślałem, że będzie rewelacja a tu kicha. Postacie ruszają się jakby miały w dupie kaktusa, nadal biegam z 1 bronią a inną mogę tylko podnieść gdy z kogoś wypadnie... co i tak nie zmienia faktu, że jest mniej dynamiczna od CA.

Co mnie zdziwiło? Skoro pierwszy raz w życiu grałem w tą grę po sieci to powinienem dostać lanie... a tu 2 miejsce... po mnie różnica do najlepszego z reszty była kolosalna... i znajome z Comabata teksty: you new - stop using noob weapons. Biegałem z czymś przypominającym MP5. Poleciał uninstall.

Najgorsze jest to, że CA podniosło poprzeczkę tak wysoko, że BF: Bad Company 2 może się chować. Chciałem go kupić... ale po tym co widzę na youtube... Nie chodzi naturalnie o grafikę ale o możliwości. Wszystko naturalnie byłoby dalej cukierkowo gdyby nie nowe zasady nexona. To właśnie z ich powodu robimy porządek z naszymi kontami, póki jeszcze nie zostały zbanowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...