Skocz do zawartości

Polityka nexona


waaldii

Recommended Posts

Jak wie prawie każdy Nexon przeciwko hackom nie robi zbyt wiele. Owszem, banują ok 4 tys hackerów, mniej więcej co 3 dni. A jednak nie zawsze bana dostają osoby które latają, zabijają z jednego miejsca, takie rzeczy hackshield nexona powinien chyba wykrywać od razu i banować. Dlaczego jednaj niektórzy hackerzy nie dostają bana, pomimo używania właśnie takich czitów? To chyba nie jest normalne jeśli w ciągu 3 sekund ginie cała drużyna, z noża jednego nooba, który nie daje grac innym graczom?

Zdarza się, że bana dostają uczciwe osoby. Dowód? Proszę: tego nieuczciwego bana znalazł Przemo, tu link do jego tematu: by Przemo Admini nie sprawdzają czy screen był edytowany. Tak więc wystarczy, że wkurzymy jakiegoś grafika, ten przerobi odpowiednio screena z naszą postacią i już możemy dostać bana. (tak miedzy nami to ja chciałbym zostać grafikiem :). Bójcie się Ci którzy nie wchodzicie na tsa)

Cieszy mnie to, że pomimo iż wydaje się, że system raportowania wewnątrz gry nie działa, on jednak faktycznie coś robi. Za każdym razem, kiedy ktoś wyśle takiego raporta gra robi nam screena po jakimś czasie. Screeny można znaleźć w folderze głównym gry: mają nazwę: Combat-Arms_00.jpeg. Nie radziłbym ich kasować, sami sprawdzcie ile macie obrazów;p Podobno admini wspomagają się nimi czasami gdy mają wątpliwości, patrząc na screeny na forum czy dana osoba faktycznie oszukuje. Czasem też, gdy jesteśmy często raportowani, nie trzeba tematu na forum aby admini sprawdzili nasze screeny. gdy ktoś dostanie bana, niech najpierw sprawdzi czy nie ma niczego obciążającego na screenach.

Ostatnio gdzieś w sieci pojawiła się także pogłoska, ze nexon będzie płacił koderom najsłynniejszych stron z hackami, żeby przestali tworzyć nowe hacki. Powtarzam, ze jest to tylko pogłoska, ale jeśli faktycznie by tak było, byłby to wielki fail Nexona. Bo zamiast włożyć pieniądze w HackShielda oni wspomagaliby nieuczciwych programistów.

Wspomnę też o nadchodzącym patchu. jak niektórzy z was zapewne wiedzą, nowy patch wprowadzi możliwość nagrywania prosto z gry. W Ca NA (amerykańskim) takie coś już istnieje. Co ciekawe "kamera" aktywowana jest przyciskiem pagedown. A ten przycisk podobno najczęściej wyzwala jakąś funkcję hacka, lub otwiera jego menu. Czyżby nexon chciał filmować włączanie takiego czita i na podstawie tego dawać bany? Byłoby całkiem miło jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co ciekawe "kamera" aktywowana jest przyciskiem pagedown. A ten przycisk podobno najczęściej wyzwala jakąś funkcję hacka, lub otwiera jego menu. Czyżby nexon chciał filmować włączanie takiego czita i na podstawie tego dawać bany? Byłoby całkiem miło jak dla mnie

A to dobre. Jeżeli jest tak jak piszesz to nexon zrobi 13 i 12 letnim haxxsiorom niezły numer. Total ownage i +5 do respektu jak kogoś w ten sposób zbanują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z tym płaceniem programistom za nie pisanie hacków to musi być plotka, bo jak nie to w Nexonie pracują idioci. Przecież to by spowodowało, że więcej haxów by powstawało. Powiedzmy pisałbym ja, zapłaciliby mi. To pisałbym dalej ja, ale stronę prowadziłby brat albo jakiś znajomy, a zyskiem zawsze się podzielisz, no i wielu nowych programistów przyciągnęłaby taka kasa.

Z tym przyciskiem to też śmiech na sali :), jak ktoś da się tak złapać to normalnie epic fail. Przecież takie programy na pewno maja możliwość ustawienia klawiszy, a jak nie to w samym CA po prostu wyłączyć możliwość nagrywania lub zmienić ustawienie, i po kłopocie :). Nexon zamiast porządnie zabrać się za walkę z oszustami to wykonuje niby jakieś akcje, chyba tylko po to, żeby gracze nie mówili, że nic nie robią :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wersje trial hacków nie mają opcji ingerencji w bindy (lol, wydało się, moje 25% + hs count z CA jest zhackowane :) ).

Nie wiem z czego się tak cieszyć - mnie smuci jedna rzecz, a mianowicie:

Cieszy mnie to' date=' że pomimo iż wydaje się, że system raportowania wewnątrz gry nie działa, on jednak faktycznie coś robi. Za każdym razem, kiedy ktoś wyśle takiego raporta gra robi nam screena po jakimś czasie. Screeny można znaleźć w folderze głównym gry: mają nazwę: Combat-Arms_00.jpeg. Nie radziłbym ich kasować, sami sprawdzcie ile macie obrazów;p Podobno admini wspomagają się nimi czasami gdy mają wątpliwości, patrząc na screeny na forum czy dana osoba faktycznie oszukuje. Czasem też, gdy jesteśmy często raportowani, nie trzeba tematu na forum aby admini sprawdzili nasze screeny. gdy ktoś dostanie bana, niech najpierw sprawdzi czy nie ma niczego obciążającego na screenach[/quote']

Jeżeli to prawda, to pozostaje tylko to udowodnić i sprawa w sądzie wygrana, bo w regulaminie nie ma mowy o przeglądaniu zasobów komputera korzystającego z aplikacji. Screeny to screeny - jak mam ochotę to będę je sam robił i sam uploadował. Nie będzie mi tu jakaś skośnooka ekipa zaglądać w partycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie do końca Rogal. Nexon ma prawo dysponować do woli swoim folderem na twoim kompie, bo to w końcu jego folder a nie twój. Jakby był to twój folder to zgodnie z prawem mógłbyś zdekompilować jego zawartość... a jednak EULA i Terms of Use jasno zabraniają takich czynności.

Tak samo nie możesz usuwać przygłupawych melodyjek czy intro bo jak gra to wychwyci to cie zbanuje. Więc mogą zaglądać do tego folderu.

Co do chwalenia Nexona za banowanie hakerów... oni banują tylko konta - a nie oszustów. Wystarczyłoby dać bana na numery seryjne płyty głównej, procesora, karty graficznej, dysków, pamięci, systemu operacyjnego , pakietu office, antywirusa... i tak dalej - na wszystkie jednocześnie. Taki oszust w życiu by się nie zalogował do żadnej gry Nexona na tym kompie. Bo nie wystarczyłoby już przełożyć karty sieciowej tak jak to teraz jest (są już bany na MAC i dodatkowe info dotyczące sieciówki). Sęk w tym, że za grosze kupisz karton używanych sieciówek. A jak mieszkasz w Europie zachodniej to masz z reguły dużo tych groszy. To tak tylko na marginesie...

Haki powinny być wykrywane w czasie rzeczywistym i od razu podejrzany klient powinien być rozłączony i zbanowany. A nie, że musimy tworzyć dowody i prosić Nexona o ukaranie takiego kogoś.

Co do pogłosek o kumplowanie się Nexona z największymi twórcami haków... to ja jestem skłonny w to uwierzyć. Gordon haxi od początku Combat Arms i nie ważne co Nexon wymyśla - chwila potem pojawiają się już nowe wersje. VIPy naturalnie w tym czasie mogą liczyć na niewykrywalne haki, co dowodzi tylko tego, że Nexon nie ma absolutnie żadnego pomysłu na rozwiązanie tego problemu. I to od prawie 2 lat, a przeciez Gordon to tylko 1 z wielu haxiorów. Więc wydaje mi się, że Nexon się po prostu poddaje i idzie na ugodę. A że go to będzie kosztować mamonę... to na siebie zarobi bo "ograniczając" haki ściągnie więcej kasy z dystrybucji NXów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...