Skocz do zawartości

Zmiana operatora + wybór nowego telefonu


Rogal

Recommended Posts

Hey Hi Hello!

Generalnie coraz częściej odnoszę wrażenie, że będąc w Orange tracę bardzo dużo, nie tylko na kontaktach ze znajomymi ale także finansowo. Co jak co, ale kilka smsów do Plusa i masz babo placek - 25 zł na karcie ucieka "jak sen złoty". Doszedłem do wniosku, że Orange nie jest jedynym operatorem na rynku, którzy oferują ciekawe stawki za połączenia. Jako, że 3 lata związku ułatwiają wspólne podejmowanie decyzji, to chcemy zmienić sieć i zakupić coś nowego razem.

Wiem wiem - starter + telefon z komisu i jest okej. Z tym, że moja praca i jednorazowa pensja nie pozwalają na takie szaleństwa.

Dlatego uśmiechnąłem się do Mixów - fajne telefony, przy często niewielkich opłatach na (prawdopodobnie) jasnych zasadach.

Tu jest pierwszy problem - Play czy Plus? Generalnie leję na innych operatorów - ERA świeci blueconnectem i tyle w temacie. Oba mixy są ciekawe, mam kilka telefonów upatrzonych, wyliczonych i chcę zapytać: który jest optymalnym zakupem?

Standardowo - miesięczne doładowanie 30 zł na 36 miesięcy (absolutne minimum, ale jakoś pcham ten wózek do przodu). MixPlus daje do tego sporo telefonów, w różnych cenach, ja jednak uderzam w tanią opłatę początkową, a więc przedział od 1 zł do 50, w szczególnych przypadkach 100 złotych. Co mi wpadło w oko to:

Samsung B3410 Delphi

LG GM360 Bali

LG GD510 Eco Solar Black

Samsung S5230 Avila

Generalnie wszystko mieści się w przedziale do 100 złotych. Z powyższej listy kusi mnie Delphi bo ma rozsuwaną klawe - raj <33. Jak sami widzicie wszystko dotykowe - chcę tego, nie będę oszukiwał. Dodatkowo nie uderzam w fony z WiFi - odpuściłem temat po tym jak zobaczyłem jak to naprawdę się sprawuje...niemniej jednak jeżeli będzie taka opcja to czemu nie - od przybytku głowa nie boli ;D

Do powyższego grona dorzucam jeszcze "ciasteczko" LG Cookie - podoba mi się skurczybyk strasznie, chociaż dostaje w dupę od tych wyżej.

Spójrzmy teraz jednak na Play - fakt, na ich stronie nie mogłem dokładnie dopasować do siebie Mixa, dlatego to wszystko pewnie ulegnie zmianie (jedyne co mogłem wybrać to ile będzie mnie wynosić miesięczne doładowanie, tak powinno być?). To samo - 30 złotych. Tutaj jest jednak kilka fajniejszych opcji, po przejrzeniu ich dokładnie wybrałem dla siebie i mojej kobietki:

Samsung Diva S7070

Nokia 5230

Samsung Monte

O Monte słyszałem kilka pozytywów + to, że za niewielką dopłatą (blach - właściwie żadną) jest obsługa WiFi.

Widzicie - mam problem. Zwracam się do was, bo wierzę, że pomożecie mi wybrać fon optymalny. Lubię mieć kilka bajerów, niekoniecznie wypasione muzyczne gadżety (dlatego SonyErricsony z serii Walkman tu nie goszczą) lub WiFi. Po prostu zmieniam operatora a nowy telefon to fajny dodatek. Chciałbym móc go dobrze wykorzystać i być z niego dumnym. Który z powyższych waszym zdaniem jest najlepszy? Ewentualnie mile widziane wasze alternatywne propozycje (od razu mówię, że klawiaturka numeryczna jak w standardowych komórkach nie jest pożądana).

Druga sprawa to kwestia stawek do innych operatorów - Plus z tego co wiem, jest bardziej neutralny, do większości jest taniej. Do Play zaś...jest drogo. Mnie to szczerze nie interesuje - chciałbym mieć tanio do każdego innego operatora. To też pewne kryterium, którego jednakowo nie mogę wziąć pod uwagę.

Czekam na wasze sugestie moi drodzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Przed opcją zmiany operatora jest też Kasjo, niedługo kończy jej się Mix w Plusie... co prawda nie będzie miała aż takich problemów z wyborem samego operatora... bo skoro ja jestem w Play to po co ma do mnie płacić te ~70 gr/min? Więc pozostaje jedynie Play... i wybór samego telefonu. I tu robi się problem (dokładnie tak jak u ciebie) ;D.

Gdybym miał wybierać dla siebie coś z pośród tego co napisałeś... no sam nie wiem. Ten Monte nie wygląda źle... no sam nie wiem co miał bym wybrać. Najlepiej pójdź do salonu i weź do ręki każdy z nich. A potem i tak podpisz umowę przez neta aby mieć przez pół roku niższy abonament o 50% :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do samego Playa, przygotuj się na to, że ludzie z innych sieci będą do Ciebie mniej chętnie dzwonić.

O telefonach LG słyszałem sporo złego, ale to było rok temu, po za tym każdy producent ma jakieś gorsze modele.

Ja mam Samsunga Monte i jestem zadowolony, największą wadą jest brak wirtualnej klawiatury QWERTY w Avili  jest, ale za to nie ma Wi-Fi. Nie podoba mi się też, że Samsung zablokował dostęp do akcelerometru z poziomu Javy. Nie podoba mi sie też brak możliwości robienia skrótów do aplikacji z poziomu widgetów i menu, które może mieć nie wiedzieć po co aż 10 stron.

Do plusów na pewno można zaliczyć normalne wejście słuchawkowe, więc nie trzeba korzystać ze słuchawek dołączonych do telefonu. No i ładowarka na Micro USB to też spory plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To są 2 spore plusy. Kabel a ładowarka to trochę spora różnica (do noszenia w kieszeni), tak samo to wyjście audio. Mnie wnerwia właśnie brak wyjścia "normalnego" i potrzeba posiłkowania się przejściówkami, które po prostu się psują.

10 stron widgetów? Przecież to nie jest zbyt "ergonomiczne"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja zgodzę się z Przem0lem - Play jest fajny dla ludzi będących w Play, a już nie koniecznie dla osób które do Ciebie dzwonią. Z drugiej strony jest wspomniana ERA i net bez limitów (jest limit transferu), który jest szalenie interesujący. Nie ma co ukrywać, że to jedna z najciekawszych opcji pod kątem stałego dostępu do netu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Generalnie Play wydaje się być konkurencyjny i mnie kusi. Fakt faktem - nikt do mnie nie będzie chciał dzwonić, ale z tego co widzę ja mam nawet tanio do innych.

A orientujecie się jak wygląda tam Mix? Chodzi mi o to jak często muszę ładować konto, czy może mogę to robić kiedy chcę?

Wiem, że w MixPlus trzeba co miesiąc bo inaczej kara, podpisuje się umowę na ilość doładowań i w ogóle. W Play wybieram tylko wielkość doładowania - tzn, że mogę ładować ile chcę i co kiedy chcę?

Co do telefonu - Monte już odpada, bo nie ma qwerty a miałem ostatnio okazję pisać posta z telefonu bez tego typu klawy - porażka :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Słuchajcie Play ma taki telefon za 1zł w Mixie:

http://www.playmobile.pl/pl/telefony/htcwildfire/popup/index.html

Nie wiem tylko, czy ma qwerty ekranowe...jak macie takie info to wrzućcie tutaj :)

Co generalnie o nim myślicie? Z tego co czytałem ludzie piszą o "lagu" podczas pisania, nie wiem czy traktować to poważnie czy nie.

Generalnie tak wygląda aktualna lista telefonów nad którymi się waham przeglądając ofert Play:

Nokia 5530

Samsung Monte

HTC Wildfire

Samsung S5230 Avila GPS

LG KP 500 Cookie

Nokia 6760 slide

LG GM360 Bali

Samsung DUOS B5722

LG GT505

LG GT 540

Samsung B7300 Omnia Lite

Boldem zaznaczyłem te, które przyciągają moją uwagę szczególnie.

A wy co o nich sądzicie? Który waszym zdaniem to wybór optymalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...