Skocz do zawartości

Jaki masz monitor?


Ralliart

Jaki masz monitor  

6 głosów

  1. 1. Jaki masz monitor

    • mniejszy niż 17"
      1
    • 17"
      0
    • 19"
      1
    • 20"
      0
    • 21"
      0
    • 22"
      3
    • większy niż 22"
      1


Recommended Posts

Ostatnio przeglądałem skąpca w poszukiwaniu nowego monitora i przy okazji wpadłem na pomysł tej oto ankiety. Do czego zmierzam? Bardzo często dysponujemy niezłym sprzętem, ale zaniedbujemy to co widzimy - czyli monitor. Trzeba przyznać, że ceny LCD są o wiele bardziej przystępne niż jeszcze parę lat temu, i mamy możliwość zakupu coraz większych wyświetlaczy. Fajnie byłoby gdybyście wrzucili też monitor waszych marzeń. :)

Zacznę ja:

1. Mój obecny monitor to: czarny LCD Belinea b.display 22" z rodzielczością 1680x1050 px

Dołączona grafika

2. Marzy mi się: Dell UltraSharp U2711 27" z rodzielczością 2560 x 1440 px

Dołączona grafika

3. Ewentualnie (ale bardzo nierealnie): HP LP3065 30" 2560x1650 px

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A ja mam 15.4" 1280x800 :), matryca LG o ile dobrze pamiętam. Oczywiście to laptop.

Te monitorki pociśnięte, ale ta cena, super kompa by się dało za to złożyć :). Jak będę kupował stacjonarkę, może jesienią, to pewnie kupie jakiś 24" FullHD. Najprawdopodobniej Samsung, Nec lub Asus. Mi większy monitor nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

LG 42" HD-Ready 1360x768 (LCD TV). Teraz sępię się na Full HD, też w 42 calach, bo większe (52") po prostu są za drogie. Przy zmianie monitora poleciała by też grafa (mocno podkręcony przez Gigabyte 8800GT), na GeForce 460 (do czasu zakupu 42" FullHD, ceny Fermi powinny spaść z 900 na ~750 zł).

Oczywiście siedzę przy swoim monitorku tylko nieco dalej niż wy przy swoich. 40% jasność i kontrast zapewniają zero zmęczenia oczu, no i nie trzeba tak się wpatrywać w tem małe literki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dla mnie taki duży "monitor" byłby niewygodny do pracy. Wiadomo, że im większy ekran tym lepiej, ale ja już bym wolał mieć po prostu 2x po 24", lub 24" i 19" 4:3 z piwotem, a najlepiej 2x24" i 19" 4:3 z piwotem :). Wtedy monitor z piwotem byłby do wyświetlania różnych dokumentów, spokojnie mieści się cała kartka. Drugi 24" do otwartych stron internetowych, Przy rozdzielczości 1920x1080, spokojnie mieszczą się 2 stronki obok siebie, po 960 px na okno. No i główny do IDE, i wreszcie mógłbym mieć otwarte wszystkie narzędzia :). Ale to oczywiście takie idealny przypadek, nawet jeden 24" byłby spoko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

FullHD na 24 calach? Trochę nie za mała przekątna? Mi brakuje nie tylko poziomej co pionowej rozdzielczości, dlatego chętnie bym kupił sobie FullHD. A te 42 cale ... wiesz jak jest Micz: ciężko jest zejść poniżej tego na co patrzyło się przez 2,5 roku. To tak jakby ktoś przekonywał ciebie do 17" w full LEDzie (na otarcie łez)... . Wygodnie mi się leży w fotelu opierając ręce na stole kuchennym, za wygodnie żebym miał to zamieniać na wpatrywanie się w 1/4 tego co mam teraz. Swojego myślę, że bez problemu sprzedam za ok 999 zł :), więc do FullHD 42" musiałbym dołożyć z 600 zł (czasami mamy promocje u siebie w sklepie, ostatnio był właśnie 42" full z 200 Hz od LG (ok 1600 zł, a na Allegro stoi za 3100).

Z tym jest jak z samochodem, mamy z Kasjo średnie gabarytami autko (Renault Laguna), więc apetyt nam wzrósł na coś większego (Opel Omega). Dla wygody. Tylko o to przeciez chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja tam chce mieć jak największą rozdzielczość ze względu na ilość narzędzi jaka się zmieści, może kupię maksymalnie 26", ale nie więcej, bo z odległości w jakiej siedzę nie miało by sensu brać czegoś większego. Nie chcę później gonić kursora po ekranie. Po za tym względy ergonomii. Zgodnie z zasadami górna krawędź monitora powinna znajdować się na poziomie oczu. Przy dużych przekątnych to jest nie do zrealizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak sobie teraz pomyślałem, że poszukam jaki monitor bym wziął i mój wybór padł na ten.

http://www.komputronik.pl/index.php/product/87086/Peryferia/Monitory_LCD/24_LG_Flatron_W2486L_PF_LED_.html

Ma wszystko co bym chciał, choć samsungi mi się bardziej podobają z wyglądu, ale największy priorytet mają parametry.  Przede wszystkim matryca LED, choć nie znalazłem informacji czy pełne podświetlenie pod matrycą czy tylko krawędziowe, ale przy tej cenie stawiam na to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Myślę, że nikt z Was nie przebije mojego monitora :)

Dlaczego???  ;)

Mój monitorek to stary dziad już ma chyba z 4 lata, Belinda chyba 17. Bardzo dobrze mi się na nim gra, ale filmów na nim to oglądać się nie da.

Kiedyś oglądało się na takim monitorze filmy ale odkąd ma się LG 42 cale to  to byłaby zbrodnia :)

Dlaczego uważam że nikt nie przebije mojego monitora?? :D

Bo on strasznie piszczy :):) Ja już się przyzwyczaiłam do tego i nie zwracam na to uwagi. Piszczałka chodzi już dobre 2 lata i póki co ciągnie dalej :P i oby jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...

HD-Ready, wziąłeś go bo nie obawiasz się o mały framerate w 1680x1050? Te 3 cale z pewnością by wynagrodziły te kilka klatek mniej. No chyba, że nie o to chodziło. Teraz 22" chodzą po 500 zł i problemem nie jest znaleźć monitor z FullHD, ale właśnie z 1680 w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...