Skocz do zawartości

Ja pierd**ę


waaldii

Recommended Posts

Przeglądając sobie różne stronki w necie, trafiłem na temat w którym ludzie pisali co wypadło im z HiSeców....

Wszystko pieknie, fajnie ale nagle postanowiłem poprzeglądać sobie to forum. I nagle juz tylko jedno słowo miałem na myśli (patrz na nazwę tematu)

Trafiłem na hakerskie forum. I to naprawdę rozbudowane, z dużą liczbą użytkowników i gier. Większość użytkowników nie zna nawet dobrze ortografii (mylą w z f), więc można się domyśleć, że albo to baaardzo młodzi ludzie, albo ułomy (za przeproszeniem). Ale nic tak nie denerwuje jak to, że w 1 dzień po nowym patchu na tym forum są dostępne już 2 nowe działające haczki. To wogóle jest legalne?

No kur** co to ma być? Naprawdę tak łatwo zdobyć haka? Z wielką ochotą bym wszystkich tam pobanował, ale mogę sie założyć że połowa z nich nie podała w banerach nazw swoich prawdziwych kont. Myślicie, że jeśli wysłałbym maila do nexona, to oni zajeliby się tym? Linka do forum nie podam żeby nikogo nie kusiło;p Adres podam tylko adminom klanu, bo im ufam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Samo pisanie tego typu aplikacji nie jest nielegalne, zresztą korzystanie też nie jest nielegalne w świetle prawa. Nawet za samo używanie cracków do oprogramowania nic nam nie grozi (w świetle prawa), o ile mamy legalne oprogramowanie. Jednak korzystanie z tego typu aplikacji łamie zazwyczaj postanowienia licencji użytkownika końcowego (EULA - End User License Agreement), ale egzekucją jej postanowień może się zająć tylko i wyłącznie właściciel licencji jeśli prawo nie zostało złamane. Moim zdaniem same screeny nic nie dadzą, bo po pierwsze łatwo je podrobić, po drugie nie dowodzą tego, że ktoś korzystał z tego typu aplikacji, równie dobrze ja mógłby skopiować Twój obrazek z sygnaturki, i pisać na tego typu forach, a potem zgłaszać to do Nexona, po trzecie i chyba najważniejsze sam Nexon nie zbyt gorliwie ściga oszustów, więc myślę, że by się tym wogóle nie przejęli.

Co innego Valve, dla mnie to jedna z najlepszych firm deweloperskich pod wieloma względami. Ostatnio był update klasy Inżyniera, z tej okazji rozdawano 100 złotych kluczy (broń biała inżyniera), zamienników za normalne, jedyne czym się różniły od zwykłych, to kolor i efektem zabicia nie ragdol, a zamiana gracza w złotą statuę. Oczywiście wielu chciało go mieć, A były rozdawane losowo o określonych godzinach, które były tajne. Trzeba było w odpowiednich momencie craftować broń. Administrator jednego z większcyh portali o TF2, zdobył listę godzin i napisał sobie skrypt, który w odpowiednim momencie craftował. EULA zabrania wspomagania jakichkolwiek czynności za pomocą aplikacji zewnętrznych i nie tylko odebrano administratorowi zdobyty nielegalnie klucz, ale zbanowano jego grę. Tym samym musi kupić grę na nowo. To pokazuje, że Valve nie toleruje oszustów, nawet jeśli chodzi o takie rzeczy jak zdobycie nowego skina do broni, i to mi się podoba, może radykalnie, ale każdy pomyśli zanim odpali jakiś skrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

EULA zabrania wspomagania jakichkolwiek czynności za pomocą aplikacji zewnętrznych

Tak... pomyślmy logicznie:

Skrypt craftowania (czyli wykonujący jakąś kombinację klawiszy) to nic innego... jak zwykły skrypt :). Każdy kto ma choć odrobinę (niekoniecznie wiedzy) chęci' date=' może sobie napisać wypasionego bota.

I jak mniemam gościu wpadł, bo:

1. bot wykonywał czynności w idealnie odmierzonych odstępach czasu, mam na myśli idealnie trafiał w "happy hour". To można sprawdzić po logach i to bardzo rzuca się w oczy. Więc ten pseudo admin poleciał na własne życzenie.

2. bot był jedną z wielu aplikacji typu AutoIT bądź równie często używanym kombajnem AutoHotKey. Czyli był widoczny w systemie jego proces... a ten proces mógł być przeciez na czarnej liście i od razu zaalarmować serwer. Jeżeli chodzi o "wysoką stawkę" to nie lepiej było dopracować nieco ten szczegół i podczepić się pod jakąś systemową usługę, najlepiej typu svchost.exe?

3. jeżeli ten bot nie był zwykłym botem (jak podane powyżej) a czymś "lepszym" co grzebało we fragmentach pamięci zarezerwowanych dla gry, to mamy tu przykład haczka. Zamontowany w grze skaner pamięci taki jak np. AntiHackShield w Combat Arms (przynajmniej stara się) znajduje haki. Radzi sobie ze starymi hakami, które ma w bazie (jak antywirus) ale kompletnie nie daje sobie rady z nowymi. Do tego uaktualniany jest RAZ na update, czyli 1 raz na miesiąc... . "Żal" to mało powiedziane.

A może po prostu miał pecha i ktoś go podpier.... :).

może radykalnie' date=' ale każdy pomyśli zanim odpali jakiś skrypt[/quote']

Akurat nie lubię gdy ktoś zakazuje mi odpalania skryptów. To powinno podchodzić pod jakiś paragraf i tylko czekam aż ktoś zbierze wszystkich zbanowanych oszustów i wytoczy zbiorowy proces (w sądzie) Nexonowi za ten "zakaz". Od kiedy to można zakazywać używania narzędzi typu AHK czy AIt? Rozumiem, że można zakazać użytkowania haków ale nie softu użytkowego.

Kruszę o to kopię Micz, ponieważ chojracy u Nexona czy Valve konsekwentnie upierają się przy zakazie używania WŁASNEGO skryptu, który miałby 3 razy kliknąć lewy przycisk myszy, ale całkowicie pozwalają aby można było zrobić to samo lub nawet więcej za pomocą sterowników do myszki (jak w moim Logitechu), lub całkowicie sprzętowo za pomocą przycisku na myszce 3xFIRE. I co? Może Valve zbanuje produkty ... ~50 firm, czyli 99% rynku myszek, padów, dżojów i kierownic? Aha, i klawiatur, lepsze modele też mają makierka (sterowniki).

I dlatego myślę, że zbiorowy poważny pozew powinien wymusić na tych firmach (wydających i hostujących gry online) zmianę Terms of Use. Jak nie to wielomilionowe kary, w końcu nasz kochany parlament UE ma w tym już niezłą wprawę. Nawet wiem jaki zarzut można im postawić: ograniczanie konkurencji i działania monopolistyczne. Czyli wisienka na torciku dla tyranów z UE. Dlaczego jedni mogą robić to za co banowani są inni... ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wszystko zależy jaki skrypt napiszesz, ja też kiedyś używałem skryptów nap do szpiega w TF2, żeby wygodniej się przebierać za innych graczy, ale to co innego bo miał zewnętrzny program. Zapewne nie był jakimś wielki hackerem, napisał na szybko jakąś aplikację i tyle. Nie spodziewał się takiej reakcji pewnie.

Na serwerach CS'a też niektóre skrypty są zakazane, np. nie można pisać takich, które powodują, że broń strzela seriami. Za coś takiego jest zazwyczaj ban, bo to zmienia działanie broni, zmniejsza rozrzut przy dłuższych seriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No tak... ale ja właśnie o tym pisałem.

Jeden gracz napisze sobie 3x FIRE w skrypcie np: Auto Hot Key. I co? BAN!!!

Drugi gracz napisze sobie 3x FIRE w rozbudowanym sterowniku od myszki. I co? Nic.

Trzeci gracz po prostu kliknie specjalny przycisk w myszce o nazwie 3x FIRE (choćby A4-Tech dla graczy za 60 zł) i też nic mu się nie stanie.

Więc dlaczego pierwszy gracz ma być ukarany za to co zrobili pozostali dwaj?

Żebyśmy się dobrze Micz zrozumieli, doskonale rozumiem o czym mówisz, i mi też nie chodzi o proste "3x FIRE", które da się emulować "legalnie" za pomocą sterów lub sprzętowo, ale o coś takiego:

(...)
tabela:
{
sleep 400
MouseClick, left, 130, 311   
sleep 400

MouseGetPos, MouseX, MouseY
PixelGetColor, color, %MouseX%, %MouseY%

if(color = 0xFFFFFF)
{
Sleep 100
MouseClick, left, 915, 650
Sleep 400

goto,zaraz
(...)

To już jest "lekka różnica" i można by przyjąć, że gracze korzystający z bardziej rozbudowanych skryptów "zachowują się brzydko i powinno się ich upomnieć". Dopiero za drugim razem zbanować, tak jak robi Blizzard w Word of Worcraft.

BTW: akurat to jest kawałeczek (początkowy fragment) czegoś co już jakiś czas temu Nexon (w pewnym stopniu) zablokował ;D. Chodzi mi o sam fakt.

BTW2: Micz, to już jest któryś z rzędu temat, w którym się zgadzamy. To jest nie fair :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiesz bo jak się użyje skryptu wewnętrznego gry to da  się to łatwiej wykryć, pewnie gdyby się dało wykryć myszkę to też byłyby bany na serwer, albo kicki przynajmniej. Zresztą na turniejach w cs'a nie wolno podobno stosować myszek z podwójnymi i potrójnymi strzałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do 3x FIRE - to mam takie coś w myszce i bardzo często jak zaczynam z niego korzystać (low ammo) to od razu przyglądają mi się dziwnie wszyscy w okolicy. Pomimo to nie uważam to za hacka, bo praktycznie nic nie daje - zwłaszcza jak grasz smg, bo nie zawsze rozrzut jest satysfakcjonujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ralliart, tu nie chodzi o "hacka" ale o to, że zniewieściałe koncerny wolą zadowolić 10000000 płaczących, 10-letnich smarkaczy (licząc, że co tysięczny wyda w ich sklepie kilka groszy) niż odpuścić sobie temat raz na zawsze. Dziś banują za myszki z potrójnym strzałem (bo nie wszyscy je mają) a jutro zbanują Ciebie za 12 GB RAMu, bo załaduje Ci się mapa szybciej niż u innych, tak? Mnie też powinni zbanować za 42", bo widzę doskonale każdego oraz za klawiaturę, z której wydłubałem F1 (myliło mi się gdy chciałem na szybko wcisnąć F2 [czat]). Inni mają przycisk F1 "więc mają gorzej".

Przyznam się też bez bicia, że mam wiatrak w pokoju, żeby nie było tak duszno. Więc też "hakuję", bo nie wszyscy tak mają? Powinno się ich pozwać na gruuube miliardy euro tak żeby te firmy upadły i nigdy się nie podniosły, a inne przestraszyły się śmiertelnie. Może to by zmieniło EULE...

BTW: Tylko dlaczego nie są konsekwentni i nie banują tych co kupili NXy, przecież to też powoduje nierówne szanse... :);D

// coś mi się przypomniało Ralliart: przecież Twoja mysz nie dość, że ma laser to jeszcze jest dopasowana do dłoni... inni tak nie mają :). BAN... BANNN!!!! BAAAANNN!!!!!!! :P

//dzięki niebiosom (i Ralliartowi) za opcję EDYTUJ :)

Wiesz bo jak się użyje skryptu wewnętrznego gry to da  się to łatwiej wykryć

O jakie "wewnętrzne skrypty" chodzi? O takie, które "robią coś" w aplikacji, która akurat jest aktywna? Czyli jak nie chcę przepisywać w kółko Macieju tego samego tekstu i adresie serwera TS3, pokoju i haśle, i skrobnę sobie taki "pomagacz na przycisk" to też będą mnie tyrać za haki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W grach valve takich jak CS, czy TF2 można robić tzw. bindy, nie są to jakieś zaawansowane skrypty, ale da się tym napisać np. przełącznik trybu strzelania w broni. np.

po naciśnięciu + zwiększ ilość strzałów w serii, po naciśnięciu minusa zmniejsz. Albo po naciśnięciu jakiegoś klawisza zmień broń na nóż, odczekaj chwilę, dźgnij i zmień na ostatnio używaną broń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...