Skocz do zawartości

laptop - drgający, rozmazany obraz


kornchild1

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów:)

Mój problem związany z laptopem jest następujący:

Otóż zabrałem laptopa HP Pavillion na wyjazd za granicę. Podczas podróży nigdzie nim nie uderzyłem ani się nie nagrzał na słońcu bo był w torbie. Zaraz po przybyciu włączyłem go, podłączyłem do sieci. Po ok 30 minutach obraz zaczął drgać i się rozmazywać. Nie pomógł restart i zmiana rozdzielczości czy odświeżania. Do tej pory tak jest, nawet pisząc ten tekst niewiele widzę, dlatego sorry za literówki. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, bo bez komputera będę miał spore problemy (praktycznie zero kontaktu ze światem), a obawiam się, że to coś z taśmą do matrycy albo płytą główną:) Jeśli macie jakieś pomysły to piszcie, będę wdzięczny za każdą odpowiedź:)

dzięki z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Generalnie ciężko powiedzieć co mu dolega. Laptopy cechują się zwartą konstrukcją, dlatego ciężko coś zruszyć, a jak już coś wyskoczy to tylko serwis - w domu nie dysponujesz narzędziami, które dopuszczą Cię do środka. Zwłaszcza, że jeżeli chodzi o matrycę, to jest trochę do rozkręcenia i sprawdzenia.

To może być problem z połączeniem do matrycy. Wina systemowa to nie jest, bo co to ma do rzeczy? Ewentualnie wpakuj mu jakieś LiveCD i się upewnij, że na linuchu też leży i kwiczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A jak z gwarancją? Jak ma to można  i właściwie to nawet i trzeba  do serwisu.

Tak dla ciekawości  weź podłącz do niego poprzez DVI/ D-Sub monitor, jak będzie OK to grafę można uznać za sprawną. Jak nie będzie chciał "zaskoczyć" obraz na monitorze (miałem taki przypadek że po podłączeniu do XP nic nie wyświetlało) to w takim przypadku pozostaje jakieś LiveCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Brat, który handlował używanymi lapkami skupywał szrot "do renowacji" :). Z tego co pamiętam to często były problemy z chłodzeniem oraz z luźnymi chipsetami (powaga), które zaskakiwały po dociśnięciu. Zobacz czy coś tam W ŚRODKU się nie grzeje (jak już jest po gwarancji). Dziś masz rozmazany obraz a jutro możesz mieć artefakty, w końcu na 99% coś tam sieje.

W zwykłych kartach graficznych (do PC) jest taki fenomen: jak karta była nowa to obraz był ostry jak żyletka, natomiast obecnie te same karty dają rozmazany obraz. Wiesz, to jest elektronika, ona się wypala, zużywa, itd. Może pada ci RAMDAC, kto wie. My tu sobie gdybamy, ale serwis, który by go zobaczył pewnie dałby ci bardziej precyzyjną odpowiedź. Dasz z 50 zł za rzut okiem i będziesz wiedział na czym stoisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja stawiam na przegrzane luty, niestety geforcy mają ten problem, co prawda słyszałem, że głównie seria 8. Możesz dać do serwisu to ci sprawdzą kartę, ewentualnie odgrzeją ci ją, jeśli to wina przegrzania, choć to samo można zrobić w domu metodą na piekarnik, ale to tylko dla odważnych. Jeśli kartę masz na złączu MXM II to możesz ją wymienić, tylko najpierw sprawdź z jakimi kartami twój laptop współpracuje.

Inna hipoteza to kondensatory nie trzymają parametrów, coś takiego się zdarza co prawda w dużo starszych komputerach, ale kto wie. Spróbuj zrobić tak, odłącz laptopa od zasilania i wyciągnij baterię, następnie wciśnij przycisk power kilka razy po tym podłącz go do prądu i odpal. Może to pomoże, choć jeśli to się dzieje cały czas to może to jednak nie być wina kondensatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...