Skocz do zawartości

Lognetmedia Aero 5.1 - słuchawki dla wymagających


Ralliart

Recommended Posts

Dołączona grafika

Jakiś czas temu zakupiłem w dosyć okazyjnej cenie słuchawki w systemie 5.1 firmy Lognetmedia, a ten post będzie podsumowaniem wrażeń z użytkowania.

Wypadało by przedstawić recenzowane słuchawki:

Dołączona grafika  Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:(ze strony producenta)

TECHNOLOGIE:

   * SSC - Separate Speaker Chamber: każdy z głośników umieszczono w osobnej komorze, w celu wyeliminowania zakłóceń, a także poprawienia jakości dźwięku.

   * BSSD - Balanced Surround Sound Design: wszystkie kanały zbalansowano dla optymalnej reprodukcji dźwięku.

   * DBS - Double Bass System: mocniejsze basy wydobywające się z dwóch głośników niskotonowych.

GŁOŚNIKI:

   * Przód: 27mm Dynamiczny 32? 150mW, efektywność 97±3dB, pasmo 20Hz-20kHz;

   * Tył: 27mm Dynamiczny 32? 150mW, efektywność 97±3dB, pasmo 20Hz-20kHz;

   * Centralny: 27mm Dynamiczny 32? 150mW, efektywność 97±3dB, pasmo 20Hz-20kHz;

   * Bass 1: 30mm Dynamiczny 24? 15mW, efektywność 121±3dB, pasmo 20Hz-3 kHz;

   * Bass 2: 27mm Dynamiczny 24? 15mW, efektywność 121±3dB, pasmo 20Hz-3 kHz

Dołączona grafika

MIKROFON:

   * Wymiary: 6mm × 5mm; Czułość: 62±2db

KABEL:

   * 1,8 m

PILOT:

   * Na kablu; regulacja wszystkich kanałów, włącznik mikrofonu

PODŁĄCZENIA:

   * Jack Jack 3.5mm (czerwony-Front)

   * Jack 3.5mm (zielony-Tył)

   * Jack 3.5mm (niebieski-Centralny i Sub)

   * Jack 3.5mm (fioletowy-mikrofon)

Dołączona grafika

W ZESTAWIE:

   * 5 m przedłużacz

   * konwertery do DVD, kart 5.1, amplitunerów kina domowego

   * worki do przenoszenia słuchawek i okablowania

WAGA:

   * 400g

Pierwsze wrażenia:

Słuchawki zapakowane porządnie w ładny pokrowiec, kable i przejściówki umieszczono osobno w pokrowiec z tego samego materiału. Sprawia to wszystko bardzo pozytywne wrażenie. W zestawie znajduje się zestaw przejściówek umożliwiający podłączenie ich do wszelkiego rodzaju sprzętu grającego. Całość jest opakowana w ładne pudełko - producent się naprawdę postarał. 5 lat gwarancji utwierdza w słuszności podjętej decyzji.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Podłączenie

Od razu minus z kabel słuchawek - 1,8 m to relatywnie mało, gdy trzeba poprowadzić kabel za biurko i podłączyć wszystko z tyłu komputera (w końcu mamy do dyspozycji 4 końcówki). Dodatkową niedogodnością jest przedłużacz na 3 kable - fajnie, ma 5 metrów i jest naprawdę pomocny, ale musimy z czegoś zrezygnować jeżeli podpinamy słuchawki do komputera... Ja musiałem dokupić pojedynczy przedłużacz dla mikrofonu. Co prawda wszystko mam schowane za biurkiem, ale szczytem estetyki to nie jest, gdy wszystko jest oklejone taśmą, aby trzymało się razem. Można inaczej. Osobną sprawą jest pilot na kablu - świetna sprawa każdy kanał regulowany osobno, włączenie/wyłączenie mikrofonu, ale znowu.... nie ma pokrętła do ściszania wszystkich kanałów na raz i kiedy musimy to robić trzeba korzystać z głośności systemowej. Mikrofon jest na elastycznym wysięgniku, a jego czułość jest zadowalająca i nie trzeba trzymać go blisko ust, aby być słyszanym.

Dołączona grafika

Ustawienie w systemie

Po podłączeniu przystępujemy do konfiguracji, która u mnie wygląda następująco:

Dołączona grafika

Wrażenia

Spodobały mi się od pierwszego wejrzenia, więc będą same superlatywy: są duże (big +), nawet wersja srebrna (taką posiadam) wygląda naprawdę nieźle (chociaż na zdjęciach nie robi takiego wrażenia). Całość jest porządnie spasowana i nie można nic zarzucić co do wykonania. Pomimo znacznego ciężaru świetnie leżą na głowie i nie sprawiają wrażenia ciężkich nawet po długim użytkowaniu. Z racji ilości głośników jakie musiały się zmieścić muszle są naprawdę duże i obejmują dokładnie całe uszy skutecznie izolując od świata zewnętrznego (nawet przy głośności 15% nie wiem co się wokoło mnie dzieje ;) ) po prostu nie ma szans, aby usłyszeć kiedy ktoś do nas mówi. Świetne w nich są gąbki - szerokie i miękkie.

Dźwięk

Rewelacja - Dochodzi z każdej strony, jest czysty i pełny. Podczas rozmowy na Skype miałem wrażenie, że moja dziewczyna jest dosłownie wszędzie ;). Naprawdę niesamowite. Przy słuchaniu muzyki nieco mniej, ale to bardziej zasługo kodowania dźwięku niż słuchawek, bo nie mam po prostu programu mogącego wykorzystać ich możliwości (korzystam z wypełnienia głośnika, inaczej obsługiwany jest tylko kanał front). Mam lekkie zastrzeżenia co do samego basu, ale nie można mieć wszystkiego.... Szczerze powiem, że filmów na nich jeszcze nie oglądałem (ale jak coś wpadnie na DVD z CKM to wrzucę aktualizację). W grach sprawdzają się bez zarzutu - naprawdę wiem co się wokół mnie dzieje i gdzie są przeciwnicy (Niestety czasami ucieka mi config i wtedy mam dźwięk 2.1). Brakuje mi tylko porządnej karty dźwiękowej do wykorzystania pełni ich potencjału... Podsumowując: Polecam, bo są warte swojej ceny i świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. (Sugerowana cena 199 zł na dzień publikacji)

Te słuchawki + Asus Xonar DX = Miodzio dla każdych uszu. Słucham głównie trance i nie zamienię tej kombinacji na żaden zestaw głośników (jest parę wyjątków). Tak dobrego sprzętu grającego nie uświadczycie często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

1,8 metra? Malutko, moje 3 metry na początku tylko się plątały, ale gdy zacząłem łazić po pokoju to doceniłem decyzję inżynierów Sony.

Brakuje mi tylko porządnej karty dźwiękowej do wykorzystania pełni ich potencjału...

Wpadnij w urlopie do nas to już one dostaną wycisk ;). Poza tym przekonałbym się na własnej skórze jak to jest słyszeć Aniulkę dookoła głowy (czy to horror czy zbawienie ;)).

Mam lekkie zastrzeżenia co do samego basu' date=' ale nie można mieć wszystkiego....[/quote']

Mam to samo w tych tanich XD200, ale tak jak mówisz: nie można mieć wszystkiego. Szczególnie nie w 5.1. Dlaczego w Twoich Aero 5.1 nie ma mocnego basu a u mnie na V700DJ jest? Bo tam siedzi pojedynczy mocarny głośnik a u Ciebie jest całe kino domowe ;).

Nie mogę się doczekać heavy metalu płynącego tych słuchafonów, pewnie będzie o niebo lepiej brzmiał niż na V700... może nawet Twoje słuchawki mi się spodobają ... co ... teraz już nie przyjdziesz?: P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 months later...

Update:

Właśnie wróciłem od Rallarta z LANparty i muszę zmienić zdanie o jego słuchawkach. Podpięliśmy moje (XD200) i jego rozgałęziaczem do Xonara DX. W Shifcie na jego słuchawkach było słychać ryk rajdowych silników, doznania były zupełnie inne niż na moich. Moje słuchawki wydawały brzmienie Tikacza z LPG. Normalnie szok :D. A wiecie co jest najlepsze? Nie ważne co tutaj napiszę bo to po prostu trzeba usłyszeć.

Zdaję sobie sprawę, że karta nadawała na 5+1 zamiast 2, więc do moich słuchawek docierały tylko fragmenty tego co do jego. Tylko, gdy potem przesiadłem się na mojego kompa z normalnym ustawieniem (i też Xonarem DX) to dźwięk był jakby bardziej płaski.

I pomyśleć, że jego słuchafony kosztowały zaledwie nieco ponad 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Aaa, myślałem, że dałeś mniej... teraz wszystko jasne :D. W końcu porównywanie słuchawek za 100 i za 200 zł jest lekko mówiąc ... cziterskie :P.

Soniaczom nie zabrakło basów - im zabrakło wszystkiego - u ciebie był RYK silnika. Choćby taki Aston Martin... na Twoich słuchawkach on bardziej grzmiał i ryczał niż jechał :D. Przecież sama różnica ilości głośników robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...