Skocz do zawartości

Celowanie z G36 i M200 oraz tłumiki


Przem0l

Recommended Posts

Często bronie znoszą w górę bądź w dół... pomijając naturalnie rozrzut przy serii.

I tak (na szybko, z celnych broni, bez założonego tłumika [poza Ghille]):

G36E strzela nieco powyżej, więc chcąc zdjąć skampionego za przeszkodą przeciwnika należy celować minimalnie powyżej linii lub w linię "przeszkoda - wystająca głowa", to zależy oczywiście od odległości.

AK103 strzela z kolei nieco poniżej, więc trzeba celować nieco wyżej jak chce się sheadzić kampera.

M200 Ghille strzela nieco powyżej, tak jak G36E, z tą różnicą że jest mniej celna (choć i tak jest bardzo celną kampą, która zabija 1 strzałem).

Przy okazji: z M200 + 3 tłumikiem zabijałem znacznie więcej ludu niż z M200 Ghille, którą mam na perma... Pierwsze dni to był 1 wielki żal, ale jakoś to "przeżyłem", tak samo jak Kasjo swoją PP-19 MOD na perma (też miała gorsze staty niż ze zwykłą PP-19).

Te "rady" dotyczą naturalnie większych odległości, toteż przydatne jest to np podczas oczyszczania stanowisk kamperskich na Snow Valley.

Zwracam na to uwagę, ponieważ różne tłumiki mają różny wpływ na celność i rozrzut.

1 tłumik zmniejsza rozrzut (a w kampie 1 strzał) w pionie a zwiększa w poziomie.

2 tłumik ponoć nic nie robi.

3 tłumik zmniejsza rozrzut (a w kampie 1 strzał) w poziomie a zwiększa w pionie.

(dane dot. tłumików pochodzą z wikipedii dot. Combat Arms, jednakże imho potwierdzam dane dot. tłumika 3).

Co do "realności" tych danych, to rzeczywiście sporo graczy poleca 3 tłumik z uwagi na to, że po prostu postacie są wyższe niż szersze. Po założeniu do kamperek mocno wzrasta ilość zdobytych fragów, jak chcecie to załóżcie go na swoje "1 hit 1 kill" wynalazki. Polecam L115 lub M200 z uwagi na dobrą celność.

I tu jest mały knyf: gdy tłumiki zmniejszają damage w SMG i AR to w przypadku kamp nadal zabija się 1 strzałem... a przecież zadajemy tylko 90 obrażeń... Naprawdę do rzadkości zalicza się przeżycie po przyjęciu takigo hitu na klatę. To jest dziwne, ale to po prostu tak działa.

Przy okazji: warto walić w plecy - zadajecie wtedy więcej obrażeń.

Ogólnie rzecz ujmując to G36E jest nieco przekombinowana jeżeli chodzi o celność, ma w sumie 100% (choć Nexon podaje zdecydowanie mniej) i dlatego na Snowa, Wolveraida czy Rattle Snake jest dla mnie po prostu obowiązkową pozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...