Skocz do zawartości

WisHniaA First Fragmovie Montage


WisHniaA

Recommended Posts

Kiedyś oglądałem program i wypowiadał się jakiś pilot o swoich pojedynkach w grze komputerowej z synem. Stwierdził krótko: dostawałem lanie, bo latałem tak jak mnie uczyli, a mój syn latał tak jak pozwalał program. Myślę, że w tym wypadku działa to w taki sam sposób: zero kombinowania z torem lotu, wiatrem, odległością - pocisk zawsze poleci prosto. W końcu nie każda gra musi być na poziomie sniper ghost warior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ralliart - w tej grze pociski nie lecą prosto, one zezują i to strasznie. Prosto to lecą pociski tylko z:

AK74

M24

G36E i KE

reszta bardziej lub mniej zezuje.

Wiśnia: masz normalnie +10 za te strzały z L96A1. Jak dla mnie to jest najbardziej niecelna z kamp (dlatego biegam z M200 Ghille), ale Tobie jakoś udawało się trafiać... a te zabawy bez celowania: normalnie masz niemożliwego fuksa :).

Nie próbujesz czasem quickscopa? Ja tak właśnie biegam ze swoją kampą używając jej zamiast shotguna. Nie zawsze wychodzi, ale częściej "tak" niż "nie". Spróbuj, to się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiesz nie mówię o tak realizmie jak w Sniper:GW. Ale strzał ze snajperki bez przymierzania po prostu powinien być prawie nie możliwy z większych odległości. Chodzi mi o to, że powinien być wtedy dodany jakiś współczynnik losowości do strzału, a nie że namaluję sobie kropkę na środku ekranu pisakiem i wiem gdzie celuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czas się wypowiedzieć :)

Wishnia gratuluję nagrania tego wszystkiego - fragi przede wszystkim, muzyka mi się osobiście nie podoba, ale ważne że Ty czujesz ją dobrze. A czy na początku nie powinno być "Wishnia presents"? Mogę się mylić, poprawcie mnie jak coś.

Co do samego filmu - nie popisałeś się. Serio. Za dużo cięć, kręcisz filmy z puba, gdzie często trafia się na lowki. Chciałbym zobaczyć twoje granie podczas jakiejkolwiek klanówki.

Kwestie twojego skilla nie poddaje wolnej dyskusji, bo widzę, że prócz Micza i Ralliarta jest tutaj atmosfera klepania się po plecach za robienie maksymalnie double kill. Nie szokujesz snajperką, zabijając dwóch gości pod rząd i ratując się nadem bądź bronią boczną, a wiem o czym mówię, bo swojego czasu dużo w Combat Arms grałem :) Nie krytykuję Cię - po prostu piszę to co czuję. Oczywiście - teraz skopałbyś mi tyłek, no ale nie gram, bo nie lubię płacić za przyjemności - wystarczy zainwestować raz, a dobrze (Artur wie o czym mówię).

Ralliart - w tej grze pociski nie lecą prosto' date=' one zezują i to strasznie. Prosto to lecą pociski tylko z:

AK74

M24

G36E i KE

reszta bardziej lub mniej zezuje.

[/quote']

Najcelniejsza broń za mojej kadencji to było M4A1 za GP i L96A1 Arctic Wolf. Widzę, że to się teraz zmieniło. Generalnie celności w tej grze nie ma, a odrzut broni jest często za kosmiczny.

Chodzi mi o to' date=' że powinien być wtedy dodany jakiś współczynnik losowości do strzału, a nie że namaluję sobie kropkę na środku ekranu pisakiem i wiem gdzie celuję.[/quote']

oraz

Tylko że w Combacie nie można namalować sobie kropki na środku ekranu tak jak w niektórych cod'ach ponieważ każdy strzał oddany ze snajperki bez przybliżenia leci gdzie indziej.

Jak długo jesteś na scenie? Kojarzysz usera RaTpl? Przejrzyj kilka postów na forum o CA pisanych przez niego' date=' zajrzyj także na oficjalne forum gry, jest tam między innymi wzmianka o zbanowaniu go, za podpowiadanie o rysowaniu po monitorze, doklejaniu nitek i takie tam - to wszystko jest możliwe.

Co do Call of Duty - można sadzić ładne noscopes z drugiego końca mapy, ale tylko przy użyciu perków bądź grając w promodzie. Wiem, bo ostatnio usadziłem jednego spadając w dół - fart bo fart ale jest :)

więc nie mam zdania na temat snajperek' date=' ale z krótkich testów wiem, że przynajmniej za pierwszym razem, są niesamowicie celne.[/quote']

Dobrze prawisz. Ale tyczy się to tylko tych, które mają możliwość strzelania bez przeładowania pomiędzy kolejnymi pociskami. Spójrz na M40A3 - jest przeładowanie to jest precyzja. Wiem, bo gram nią ostatnio bardzo często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Oj Rogal, Rogal. Najpierw krytykujesz Combat Arms, że jest dziecinny a teraz narzekasz, że wręcz zawiera elementy symulatora walki, więc jest za trudny "Generalnie celności w tej grze nie ma, a odrzut broni jest często za kosmiczny.".

To tak:

1. celność jest jak dobierzesz celną broń do celnego gracza;

2. odrzut MUSI być kosmiczny z broni typu bullpup oraz kałacha... bo tak jest w realu. Zobacz G36E w akcji z filmików nagranych przez niemieckich żołnierzy na youtube. Nawet duże koksy nie mogą utrzymać go w ręku podczas walenia serią;

3. M4A1 i L96A1 AW to zezolce, nie chodzi mi o trafienie stojącego ludka ale skampionego. Do zabijania takich wystających "pojedyńczych pixeli" służą właśnie G36E/KE i M24.

4. "Co do Call of Duty - można sadzić ładne noscopes z drugiego końca mapy, ale tylko przy użyciu perków bądź grając w promodzie". Od kiedy to perki mogą dać ci możliwość "kampienia bez celowania"? Chyba tylko w Call of Duty i Quake 3 Arena (Rail Gun, oj brakuje mi go w CA :) ).

Celowanie ze snajpy nie tyczy się tylko zerknięcia w lunetę ale przyjęcia specjalnej pozycji tak, aby potężny odrzut został optymalnie przyjęty na barek, więc celne walenie bez przyłożenia możesz schować między bajki.

"Kwestie twojego skilla nie poddaje wolnej dyskusji, bo widzę, że prócz Micza i Ralliarta jest tutaj atmosfera klepania się po plecach za robienie maksymalnie double kill. Nie szokujesz snajperką, zabijając dwóch gości pod rząd" - nie to żebym go bronił Rogal, ale chyba nie wiesz jak L96A1 została styrana (90 Accuracy). Z tego nie da się trafić, więc jego wyczyny i tak są całkiem niezłe. Ta broń ma najniższą celność ze wszystkich snajperek w Combat Arms. Ze 115-stki często nie wychodzi, a moja M200 Ghille też czasami mnie zawodzi, szczególnie jak widzę że oddaję strzał w środek klatki piersiowej stojącego gościa... i pocisk nie trafił. Przy okazji: jest to najcelniejsza broń zabijająca 1 strzałem w CA (94 ACC).

Ratpl to stare dzieje. Od tego czasu sporo się pozmieniało w CA. Ładnie zaczął i może by nawet daleko zaszedł, ale po prostu miał pecha. Za co wyleciał to nie wiem, ale to przecież jest "historia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że cytowanie kuleje?

Ratpl to stare dzieje. Od tego czasu sporo się pozmieniało w CA. Ładnie zaczął i może by nawet daleko zaszedł' date=' ale po prostu miał pecha. Za co wyleciał to nie wiem, ale to przecież jest "historia".[/quote']

Nie Przem0l - on zaszedł bardzo daleko. Tylko trafiła na okres, w którym CA dojrzewało, nowi GM, admini i te sprawy. Padł chłopak ofiarą ich głupoty, stracił masę kasy i...tyle. Zrezygnował, bo i po co?

Wiesz o co chodzi? Zauważ, że nikt nie robi fm ze snajperami po aktualizacji - skoro jest lipa to po co poddawać się krytyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeśli w CoD, można zabijać ze snajperki bez przymierzania z końca mapy to dla mnie duży minus dla tej gry. Nie oczekuje od takich gier super realizmu, ale bez przesady. Gra w, której używa się współczesnej broni nie powinna działać jak Quake. Myślałem, że pro mode jest bardziej wymagający pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiesz o co chodzi? Zauważ' date=' że nikt nie robi fm ze snajperami po aktualizacji - skoro jest lipa to po co poddawać się krytyce?[/quote']

I to jest powód, dla którego przestałem to robić. Za moje harce z G36E na Snow V. 2/3 osób, które komentowały ten filmik na forum Nexona chciało dla mnie bana... oczywiście za powerleveling (bo Kieko umarł kilka razy). Ostatnio ten zwrot stał się to bardzo modny i lecą konta jedno za drugim... jakby to komuś przeszkadzało.

Imho ta gra to zwykły mmorg, w którym trzeba zdobywać expa i złoto ale niestety nie dostaje się lepszych statystyk, mam na myśli perki. Zabijający wszystkich graczy headami ze swojej bazy hakerzy to "problem dla graczy", dlatego Nexon nie śpieszy się z kasowaniem takich kont. Za to osoby, które nieco dorobią na boku taszcząc flagi lecą od ręki, bo przecież bogaty w GP gracz nie kupi NX, a to już jest "problem dla Nexona".

Najgorsze jest to, że to nie Nexon wyszukuje konta (co to za problem raz zapuścić kwerendę, wyszukać osoby, który przyniosły powyżej 4 flag na mecz i je zablokować) ale małe gnojki, które włażą w dupsko Nexonowi. Oni z tego nic nie mają, poza oczywiście radością, że ktoś tracił konto.

Ratpl za dużo mówił otwarcie, mógł zachować dla siebie większość informacji, to by "dłużej pograł". Tu lecą bany za wychylanie się na ich forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

I to jest powód' date=' dla którego przestałem to robić. Za moje harce z G36E na Snow V. 2/3 osób, które komentowały ten filmik na forum Nexona chciało dla mnie bana... oczywiście za powerleveling (bo Kieko umarł kilka razy). Ostatnio ten zwrot stał się to bardzo modny i lecą konta jedno za drugim... jakby to komuś przeszkadzało.[/quote']

Za moich czasów było trochę z tym lepiej - potem nagle znajomi z którymi robiłem spy hunt zaczęli znikać, bo ktoś na nich sypał. Takie życie, a sama definicja "power leveling" uległa zmianie i jest nadużywana - coś w stylu "hacker!" jak zabiłeś kogoś ponadprzeciętnie.

Jeśli w CoD' date=' można zabijać ze snajperki bez przymierzania z końca mapy to dla mnie duży minus dla tej gry. Nie oczekuje od takich gier super realizmu, ale bez przesady. Gra w, której używa się współczesnej broni nie powinna działać jak Quake. Myślałem, że pro mode jest bardziej wymagający pod tym względem.[/quote']

Niby zrobiono coś na kształt CSa, mi niestety gra się kiepsko, chociaż to bardzo dynamiczny mod. Tu masz kilka fragmovies:

Call of Duty 4 FragMovie Rush Promod

To tylko przykłady - jednak są ludzie, którzy się tam nieźle bawią. Dołóżmy do tego ukłon w stronę mniejszych wymagań, możliwość zwiększenia oglądanych efektów przy zachowaniu niskich wymagań. A co za tym idzie - glitche. Wystarczy obejrzeć to jak gra Stevie z Tek9 - samo glitchowanie, włażenie tam gdzie Ci co mają 10 FPS mniej jest niemożliwe i takie tam - to powszechnie dostępne i każdy z tego korzysta, jeżeli tylko o tym wie. A w Combat Arms? Szkoda gadać :) Chociaż nie zmienia to faktu, że coraz częściej myślę o tym, żeby wpaść, pograć, może kupić trochę NX za jakiś czas i sobie dla przyjemności z wami pykać :) Chociaż na horyzoncie Diablo 3 i wtedy sporo czasu pójdzie na to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Diablo 3... kiedy to wreszcie wyjdzie? :). U mnie na horyzoncie jest Gothic 4 (po wakacjach) a teraz Disciples 3. Czekam na jesień, ma wyjść dodatek z rasą Nieumarłych i mapami dla singla.

Co do CA, to zapraszamy :). Wbijaj śmiało.

W CA glitche to nie jest "coś w co wejść może każdy kto ma dużo FPS" ale "coś w co może wejść każdy kto ma wallhacka". Nagminnie wykorzystywanym glitchem był np: resp u alfy na Grey Hammerze. Tam gościu stawał za ścianą i zabijał respiących się jak leci. Na szczęście po załataniu tej mapy nie ma już tego problemu i alfa ma takie same szanse jak bravo. Piszę o tym, ponieważ sporo map w CA nie jest "zbyt sprawiedliwa", alfa ma po prostu trudniej wyjść.

Co do wymagań CA to nie wiem w czym one miałyby się okazywać, ja mam 200-300 FPS a czasami i więcej. Na fireteam gdzie jest pełen domek zombie spada mi framerate do ok 50 (1360x768 [HD], 4x MSAA, transparency AA, 8x anizo, i wysoka jakość w sterownikach (wyłączona optymalizacja)). Tragedia jest na kompach z 1 GB RAM, niewydajnym prockiem (sempy, celki) i kiczowatymi grafami. Przedwczoraj czytałem na ichnym forum płacz dziecka, że na sempie 1.8 z 440 MB pamięci (512 - 64 na grafę) i zintegrowanym GF 6150... gra tnie... i jeszcze w tle ogląda filmy na youtube (pewnie na zasobożernym Firefoxie)...

Wiesz Rogal co mnie urzekło na tych filmikach? ZERO RECOILA z AR. Assault Rifle po prostu muszą mieć rozrzut... a tam jest zero. No i brak dołączanych lunetek. To już jest przegięcie, Combat Arms tak mnie rozbestwił, że nie mogę przeżyć braku możliwości założenia scopa z G36 do innych AR... a tu nie ma ŻADNYCH lunetek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiesz Rogal co mnie urzekło na tych filmikach? ZERO RECOILA z AR. Assault Rifle po prostu muszą mieć rozrzut... a tam jest zero.

Dziś bawiłem się w tzw. scouta w CoD. Generalnie fajna zabawa i możliwość przetestowania broni w warunkach bojowych. I zgodzę się z Przemkiem, że pokazane na filmie snajperki nie posiadają praktycznie odrzutu. Co innego gdy dorwiemy lepszy sprzęt - zabawa zaczyna się przy berrecie kal .50 która rzuca bronią aż miło. Szczerze przyznam, że będzie to moja ulubiona broń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Spoko filmik  :) co do L96 to KIEDYŚ (ok 1 rok temu ) to było coś , celne i kładło 1 strzałem , teraz celując gościowi w klate  wystrzelałem cały magazynek i żaden pocisk go nie trafił.. Osobiście na moim LV preferuje SR25, po jednym dniu strzelania , wie sie jak celować i mimo iż 1 strzałem nie zabije to 2-3 pod rząd powalają, wystarczy odkryć "martwy punkt" snajperki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie o to chodzi Rogal, po prostu z kamperkami czasami trzeba się babrać w wycelowanie o dczekanie chwili. Ja na każdą mapę zabieram M200 Ghille bo po to brałem ją na permanenta. Na quickscopingu używam jej jak shotguna, co pisałem już nie raz ale gdy trzeba zdjąć kogoś z większej odległości to "warto" odczekać tą sekundę i wtedy strzelić. Jest wtedy więksa szansa na trafienie.

Kiedyś były nawet takie poradniki dotyczące L96A1, ponoć trzeba było najechać na postać i trochę poczekać (ok 1 sekundy)... ale to było za czasów gdy ta kampa w ogóle w coś trafiała. Teraz żeby ubić kogoś nawet z L115A2 to trzeba zakładać trzeci tłumik...

Kasjo: pamiętasz Lapiszona i jego "niebywałą celność" właśnie zawsze gdy zakładał 3 tłumik? Te jego fuksiarskie, haxiorskie trafienia? Bez tłumika waliłem w niego jak wałkiem w ciasto i nic nie wchodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...