Skocz do zawartości

SE U100i Yari vs SE C510


Matti

Recommended Posts

Ogólnie Yari jest dość fajnym telefonem. Moduł GPS "jest" ale to chyba wszystko. W budynkach po prostu nie działa, tylko na zewnątrz. Nie bawiłem się nim w samochodzie ale myślę, że dałby rady.

To co mnie irytuje (ale to jest wina 99% telefonów) to brak wyjścia audio. Takiego "przyjętego na całej kuli ziemskiej" a nie standardu SE.

W Yari wnerwia brak współpracy z Windowsem XP (na 7 nie sprawdzałem). Działa jako modem na Linuxie i to wręcz wyśmienicie, ale to dla mnie raczej marne pocieszenie. Ma lagi do przyjęcia (ok 70-80 ms).

Pokrzepiającym jest fakt współpracy z mikro SD a nie kolejnym dziadowskim standardem SE. 5 mega pixeli z auto focusem daje ładny obraz, do tego jest makro i specjalny tryb do skanowania dokumentów, żeby móc skanować kwity. Programy do OCRki nie mają najmniejszego problemu z rozczytaniem się nawet przy kiepskim świetle.

Dźwięk jest całkiem niezły, jest stereo i to czuć.

No i fajna sprawa na koniec: wygodnie pracuje rozsuwana klapka. Fajnie się odbiera w ten sposób połączenia, nie chodzi ona tak badziewnie jak (nie pamiętam modelu, ale raczej niższy) Samsung matki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeszcze doczytałem w opiniach/recenzjach, że c510 jest wykonany ze słabej jakości materiałów, dźwięk nie jest najlepszy - nie wymiata  :)

Wniosek jest prosty. 5mpx- nie powiem przyda się  :P

Mam okazję kupić Yari z kartą 1 GB pamięci i 19 m-ce gwarancji, simlocka na orange ( mam w erze) czy warto brać tego? Jeszcze  nie widziałem jego, podobno stan bdb.

Może utarguję się żeby zdjął simlocka  :)

btw Jeśli Przem0l nie narzeka na niego - to jest on godny jak najbardziej uwagi, znając Ciebie i Twoją obiektywność, wybredność  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

a moduł WiFi jest jak najbardziej pożądany.

Żeby wujek Google podpowiadał na egzaminach :) Też się tym kierowałem podczas zakupu telefonu i muszę przyznać, że się przydał...

@Przem0l - to nic dziwnego, że GPS nie działa w budynku. Większość GPS'ów nie działa i to nie tylko tych komórkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

@ Ghost - U mnie w Palmtopie MIO działa w budynku - wprawdzie ma problemy i gubi często sygnał, ale działa - co obala twoją teorię :)

Wiesz, tu nie chodzi tak bardzo o egzaminy czy coś - generalnie na zajęciach często ma się ochotę coś poczytać, sprawdzić i takie tam. Niestety - z dziewczyną dysponujemy wspólnym laptopem, a co za tym idzie w jednakowym momencie nie może on być w dwóch miejscach. Właśnie dlatego moduł WiFi jest taki potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...