Skocz do zawartości

Czy dobrze wybrałem wybierajac DELLa ?


LLama

Recommended Posts

Witam,

Mam zamiar kupic lapka marki DELL. Intersuje mnie model XPS1647 jest to model nowy na i7 i z dobrą gariką. Szuakłem juz trochę na necie i w salonach komputerowych. W moim mieście znalazłem salon Kuplatopa.pl mają tam ten model tylko pierwszy raz słyszę o tym sklepie czy zna ktoś ten sklep? Byłem u nich mają bardzo duży wybór laptopów i jest model który mnie intersuje. Pogadałem troche ze sprzedawcą na jego temat i bardzo mi go polecał. Przyznam się że bardzo mnie zachecił do kupna no ale muszę się jeszcze zastanowić. Sprzedawca powiedział że musi mi to ściągnać jak chcę nową sztukę bo mieli jedną na wystawie wiec mam czas na zastanowienie się. Proszę info . Pozdarawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A ten model przypadkiem nie ma i3 albo  i5, a nie i7? Z opisów jakie w necie znalazłem wynika, że i3 lub i5.  Choć może też są wersje z i7.

Generalnie dość mocny laptop. Czy warto, to zależy do czego potrzebujesz laptopa. Ja uważam, że przeciętnemu użytkownikowi procesor i7 do nie jest potrzebny. Czterech rdzeni z HT raczej się nie wykorzysta w normalnej pracy. Różnica w cenie między i7, a i5 to jakieś 500-700 zł, więc myślę, że lepiej mieć 2 rdzenie z HT, a za zaoszczędzone pieniądze kupić coś innego, choćby odtwarzacz Blu-ray, albo laptopa z mocniejszą grafiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

4 GB RAMu, nono. Wspaniałe warunki dla Windowsa XP 64 bit :).

Zgadzam się z Miczem, że jeżeli nie potrzebujesz 4 fizycznych rdzeni to lepiej jest zaoszczędzić nieco kasy, bo 500-700 zł to nie są "grosze". Albo nic nie oszczędzać i pójść w megaherce (przy 2 rdzeniach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Generalnie nie można wybrać lepiej, ale oczywiście jest klika spraw o których powinieneś wiedzieć:

1. DELL to lider rynku laptopów i się niestety ceni

2. Modele XPS nie grzeszą wydajnością baterii...

3. Za to odwdzięczają się nieprzeciętną mocą użytkową

4. Oczywiście będzie się grzał

Zastanów się też nad sprowadzeniem konfiguracji "pod siebie" - w końcu DELL to umożliwia i nie musisz brać konkretnie laptopa jaki mają. Sprawdź ten link: Konfigurator DELL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...