Skocz do zawartości

Przenosimy forum


Ralliart

Recommended Posts

Generalnie nie można powiedzieć, że był to zły skrypt - jak na darmowy był bardzo zadowalający. Nie da się ukryć natomiast, że miał wady które go dyskwalifikowały w moich oczach. A płatny skrypt rozwiązał wszystkie problemy. Poza tym mam nadzieję na poprawę skuteczności indeksowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 month later...

Chciałem nawiązać do rozmowy w shoutbox o kolejnych przenosinach forum, tym razem na inny serwer.

Bo ja czegoś tutaj nie rozumiem. Jak to brakuje RAM'u ?? Jakie wymagania skryptu ?? Przecież to jest zwykłe forum napisane w php, a nie jakaś wy***ana w kosmos aplikacja internetowa napisana w JEE. Poza tym ma niewielki ruch. Jakim cudem brakuje RAM'u ?? Na moje, to kupno tego skryptu nie było dobrym pomysłem i na Twoim miejscu Artur szybko bym złożył reklamację. Wyobrażacie sobie co by było, gdyby to forum miało kilkanaście tysięcy odwiedzin dziennie ?? To ile RAM'u by potrzebowało ?? 100 GB ?? :) Coś tutaj nie gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To nie jest lekki skrypt. Ja to wiedziałem, Artur raczej też. 

Bazowa wersja IPB jest silnie rozbudowana w porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi i wymaga silniejszego od nich serwera.

Nasz zawiódł. Dlatego też wstrzymałem temat o fuzji, bo forum milczy, ma problemy ze stabilnością i nie wyobrażam sobie że nie moglibyśmy obsłużyć dużego ruchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

OK wypada się odnieść:

1. Kasa na skrypt to nie jest problem, bo licencja jest praktycznie lifetime, poza tym patrząc nawet na różnicę SMF - IPB to był dobry ruch.

2. Co do VPS to jest to test ostateczny dla tego hostingu, a biorąc pod uwagę koszty miesięczne np. pozycjonowania jest to znikoma część wydatków.

I tak jak pisze Rogal od początku miałem świadomość, że shared hosting na którym jesteśmy oferuje tylko 64MB ram przy zalecanych 128MB. To głównie dlatego brakuje mocy na wykonywanie skryptów. Pomijając już np. temat ograniczeń php które nam funduje hosting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Migracja zakończona sukcesem, chociaż momentami wątpiłem w skuteczność przenosin... Bo ciągle trafiałem na driver error, który nic właściwie nie mówił. Po kilku dniach uporczywych reinstalacjach serwera, kombinacji i innych takich w końcu natrafiłem na przyczynę: nie wszystkie tabele się kopiowały. A winnym tego były z pozoru niewinne znaki: ^^ w postach... W takim momencie można się poirytować, bo sql się konsekwentnie na tym wywalał. Po ręcznym imporcie jest już ok - wywaliłem te znaki z wszystkich postów i problemu już nie było. Mam nadzieję, że nowa lokalizacja zostanie już na stałe, bo po tak długiej konfiguracji mam przez chwilę awersję do jakiejkolwiek migracji.

btw Forum zasuwa z prędkością iście kosmiczną

edit:

oczywiście łatwo nie ma, bo okazało się po restarcie maszyny, że niestety, ale do głosu doszedł lighttpd który skutecznie blokował proces httpd na którym oparłem konfigurację nowego serwera. Na szczęście po 20 minutach starań namierzyłem powodujące błędy wpisy (root directory wskazywało poziom wyżej niż powinno) mała poprawka i jest ok, co bardzo cieszy. Na chwilę obecną mam pewność, że po restarcie maszyny ruch jest obsługiwany prawidłowo. Co prawda konieczność polegania na lighttpd nie do końca mi się podoba, wolałbym zdecydowanie httpd, ale maszyna wydajnie obsługuje zapytania i nie ma co marudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A tak z ciekawości jak mocny jest ten serwer? Jaka pamięć i procek? Rozumiem, że na tym serwerze jest dostęp do systemu i można instalować dowolne oprogramowanie? Bo jeśli tak, to można rozważyć instalację serwera dedykowanego jakiejś gry np. BFBC2, bo w to wy gracie, przyciągnęłoby to na pewno użytkowników do forum, a np. serwery dedykowane w TF2 mają możliwość utworzenia kont premium, które mają dostęp do slotów rezerwowych, czyli większe szanse na wbicie się na serwer. Oczywiście to propozycja jeśli konfiguracja temu by podołała, bo nie ma sensu robić czegoś takiego kosztem wydajności forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do samej instalacji serwera gier, to nie widzę przeszkód - bo serwer to typowy VPS na którym można robić dosłownie wszystko. Ale jeżeli chodzi o moje zdanie, to niestety trzeba będzie poszukać gdzie indziej, bo transfer skończy się błyskawicznie. Jest sporo poradników gdzie taki serwer kupić i na jakim hostingu.

Jest oczywiście drugie dno: Kasa. Ja chwilowo nie inwestuję więcej niż jest to konieczne i raczej nie jestem skłonny, aby wyłożyć forsę na nowy serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...