Skocz do zawartości

Algorytmika - jak szybko ją pojąć?


Rogal

Recommended Posts

Jak w temacie - stoję pod ścianą, bo muszę szybko ogarnąć kwestie algorytmiki albo czeka mnie konkretna poprawka po wakacjach. Czy rozpoczęcie pisania algorytmu w pseudokodzie lepiej rozpocząć od narysowania schematu blokowego? I na co szczególnie zwracać uwagę zaczynając pisanie takiego czegoś?

Szybkie i konkretne odpowiedzi bardzo mile widziane :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tu trudno odpowiedzieć, każdy uczy się inaczej. Powinieneś sam zdecydować co Ci bardziej odpowiada.

I na co szczególnie zwracać uwagę zaczynając pisanie takiego czegoś?

Logika :). To podstawa algorytmów, to coś jak łamigłówki, tylko musisz dokładnie opisać każdy krok dojścia do rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Problem w tym, że nie potrafię się zdecydować na jedną szybką metodę nauki. Nie mam ponadto podręczników, które mnie tego nauczą. W sumie zastanawiam się nad uprzednim rysowaniem schematu blokowego i rozpisywaniem treści, żeby to jakoś zrozumieć. Czy ma to jakieś realne przełożenie na efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dlaczego od razu tępy. Ja się programowaniem interesowałem od 2 klasy liceum, podstaw C i C++ sam się nauczyłem, więc na studiach miałem już łatwiej. No i mój nauczyciel w liceum pracował (pewnie nadal pracuje) jako wykładowca na UTP(wtedy ATR) i mieliśmy algorytmy i Pascala w 3 klasie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wysłany przez: Micz « : Dzisiaj o 02:22:47 » - Masakra jakaś :)

Co do algorytmów, to nie za bardzo rozumiem. Czego Ty chcesz się uczyć ?? Rysowania schematów blokowych, pisania pseudokodu ?? Bo jeżeli chodzi o rysowanie schematów, to jest to nudne i czasochłonne, ale trudności nie powinno Ci to sprawić, jeżeli chodzi o pseudokod, to pomaga lepiej zrozumieć algorytm, ale tylko na początku. Jak już poznasz jakiś język, to czytelniejszy będzie dla Ciebie kod źródłowy w danym języku. A jak algorytm zrozumieć bez bawienia się w takie rzeczy ?? Skompiluj kod źródłowy i zobacz krok po kroku jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...