Skocz do zawartości

Odczyt PDF'ów na telefonie komórkowym


Rogal

Recommended Posts

Chodzi o odczyt pdf'ów na telefonie, który nomen omen nie ma takich możliwości. Są zewnętrze aplikacje do tego typu rzeczy, chociażby Mobile PDF, niestety jest to narzędzie globalne (dostępne dla wszystkich telefonów) przez co na jednym chodzi bardziej, a na drugim mniej płynnie.

Czy znacie zatem jakieś typowe aplikacje do tego typu spraw, dedykowane pod Nokie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ogólnie to co mam to taki standardowy Nokia OS, znany z telefonów komórkowych nokii od x czasu.

edit:

Bardziej dokładne info:

System operacyjny Nokia OS

Interfejs Series 40 5th Edition

Generalnie jest taka aplikacja ale pod S60 albo S80 - nie wiem na ile coś z tego wyjdzie.

Teraz próbuję rozgryźć rosyjskiego mjBookMaker'a, z tym że nie radzi sobie za dobrze z konwersją pdfów o ogromnej liczbie stron.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

LG od jakiegoś czasu dostarcza telefony z możliwością obsługi PDFów - Nokia niestety nie, a tyczy się to każdej innej wersji niebiznesowej.

Ogólnie znalazłem sposób na odczyt książek, w nieco inny sposób a jest nim mbook. Warunkiem jest przetworzenie pdf'a ma plik txt a ten z kolei na jar. Efekt? Dobry, ale przy małej ilości danych wejściowych. Zwłaszcza jeżeli mówimy o mjbookmaker.

Podejrzewam zatem, że temat odpuszczę...do ściąg jest to świetny patent ale do przetwarzania podręczników które mają grubo ponad 200 stron niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Oj przesadzacie z tym, że nie da się czytać na komórce. ja od przeszło roku już czytam na telefonie i nie jest tak źle. Powiedziałbym nawet, że lepiej bo tel. zawsze się ma przy sobie, a książkę nie zabierzesz wszędzie. Żeby uprzedzić pytania to czytałem na rozdziałce 176x220, czyli na standardowym telefonie.

Rogal spróbuj programu tequilacat. Podobno ma możliwość przerabiania PDFów, ale nie wiem jak to działa, natomiast tekstowe idą elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To, że można zabrać wszędzie nie znaczy, że się lepiej czyta :). Dla mnie za mało tekstu mieści się na ekranie, żeby czytanie było wygodne. To za bardzo spowalnia czytanie. Po za tym tekst jest bardzo mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Lepiej w sensie mobilności właśnie, a co do małych liter i zbyt małej ilości tekstu, też kiedyś byłem całkowitym przeciwnikiem czytania książek czy to na kompie, czy na telefonie, ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić kwestia tylko odpowiedniego podejścia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...