Skocz do zawartości

Kensington Ci75M - mistrzostwo w funkcjonalności


Micz

Recommended Posts

Mam okazję zrecenzować myszkę firmy Kensington, dokładniej model Ci75M. Jest to myszka bezprzewodowa do notebooków, rozmiarami nie odbiega znacznie od przeciętnej myszki komputerowej, jest za to płaska. Moim zdaniem jest to jej największa wada, ponieważ przez to nie leży dobrze w dłoni, na pewno nie nadaje się do grania, gdzie pewny chwyt jest bardzo istotny. W normalnej pracy na pewno da się do niej przyzwyczaić. Czułość myszki jest stała i wynosi 1000 dpi, co w zupełności wystarczy w zwyczajnym użytkowaniu.

Do napisania tej recenzji skłoniła mnie jedna rzecz, mistrzostwo w funkcjonalności. Najlepiej przedstawią to zdjęcia (niestety wykonane telefonem).

http://www.gurupc.pl/recenzje-i-poradniki/kensington-ci75m-mistrzostwo-w-funkcjonalnosci/?action=dlattach;attach=156;image

Jak widać myszka jest naprawdę płaska, co można też uznać za zaletę, jeśli ktoś ma niewielką torbę do notebooka.

http://www.gurupc.pl/recenzje-i-poradniki/kensington-ci75m-mistrzostwo-w-funkcjonalnosci/?action=dlattach;attach=160;image

To już w zasadzie standard w myszkach bezprzewodowych, odbiornik ukryty pod myszką (gdy jest włożony aktywuje wyłącznik myszki).

http://www.gurupc.pl/recenzje-i-poradniki/kensington-ci75m-mistrzostwo-w-funkcjonalnosci/?action=dlattach;attach=158;image

Obudowa na magnesach, a pod nią baterie i zwijany kabel Mini-USB.

http://www.gurupc.pl/recenzje-i-poradniki/kensington-ci75m-mistrzostwo-w-funkcjonalnosci/?action=dlattach;attach=162;image

Gdy skończą się nam baterie możemy podłączyć kabel do odbiornika i otrzymujemy myszkę przewodową.

Gdyby jeszcze ten zwijany kabel dało się odłączyć (wymienić na nowy), oraz akumulatory myszki dałoby się ładować z USB, to byłoby idealnie pod względem funkcjonalności.

Moja ocena myszki to 5/6, jeden punkt odjąłem głównie ze względu na ergonomie, która dla mnie jest ważniejsza niż wygląd i łatwość w transporcie. Do wad zaliczyłbym też cenę, ponieważ kosztuje ona około 90 zł.

post-5-128249549706_thumb.jpg

post-5-128249549721_thumb.jpg

post-5-128249549734_thumb.jpg

post-5-128249549747_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A jak się ją trzyma w ręku? Te 90 zł nie koniecznie musi być podyktowane samym "logiem". Poza tym może sensor dobrze pracować na trudnych nawierzchniach. Naturalnie tylko gdybam, tak samo jak to, jakie ma ślizgacze. Ja do swojego wiekowego Logitecha RX1000 dokleiłem dodatkowe ślizgacze i muszę przyznać, że wreszcie da się na niej grać :).

To co, że nie ma przełącznika DPI i 50 przycisków. Mam Auto Hot Key - on daje więcej niż to wszystko razem wzięte .

A zdjęcia to co, że z komórki - ładnie ci wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Świetne zdjęcia. Naprawdę dobre jakościowo :)

Wracając zaś do recenzji - zalatuje mi gryzoniem dla kobiet. Ciekawe, czy chociaż obudowa płytki i sensora jest wykonana z nieco lepszego plastiku? No i jak będzie wyglądać po około 200 tysiącach kliknięć, czyli co się z nią zrobi po okresie eksploatacyjnym. O dziwo moja mycha miała uwzględnione ile na pewno wytrzyma lewy klawisz, a kiedy może zacząć już się nieco chrzanić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jakość wykonania i materiałów jest dobra, myślę że myszka będzie służyć długo.

Zrobiłem kilka dodatkowych testów, zasięg bezprzewodowy nie jest duży, około 1,5 m. Jest to myszka do laptopa, więc w zupełności wystarczy, ale jeśli ktoś chciałby używać jej do zdalnej obsługi stacjonarki to można by to uznać za wadę.

Sensor na szkle nie działa, lub działa słabo, więc nie jest on najwyższej klasy, ale  do normalnej pracy w zupełności wystarcza. Choć z drugiej strony, to myszka do laptopa, który z założenia będzie pracował w różnych miejscach i może się trafić np. szklany stół.

Ślizgacze przeciętne, zwłaszcza na szkle zdają się nawet hamować myszkę. Ale sam kształt myszki dyskredytuje ją jako myszkę do grania, więc nie są one tak istotne dla potencjalnego użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...