Jump to content
Sign in to follow this  
Rogal

Komunikacja pomiędzy grającymi

Recommended Posts

O ile serwer nie umożliwia takiej opcji, to trzeba jakoś kombinować. Najwygodniej jest skorzystać z kombajnu jakim jest Xfire, ewentualnie z jakiegoś Ventrillo albo TS. Wersja 3 tego ostatniego czerpie niestety dużo z XF, co dla jednych jest zaletą, a dla innych wadą.

Jakieś propozycje zatem? Odpadają serwery publiczne i darmowe, chyba że admin da nam prywatny slot na własność, na jakiś czas.

//edit Przem0l: daję ten wątek jako "przyklejony", ponieważ dotyczy on w sumie wszystkich gier online.

U siebie w Corolli jedziemy na Team Speak 3, który jednak co jakiś czas szwankuje. Tzn. nie działa. Niby chłopaki (admini serwera) chcą przenieść się na inny hosting ale jakoś im to nie wychodzi, do tego marudzą o zrzucie. Jest szansa, że może rzucimy okiem na Ventrillo/Xfire ale o tym decyduje boss klanu :).

Ogólnie TS (jako sama idea i soft) mi nie przeszkadza. Działa i nie tworzy opóźnień. I o to w sumie chodzi.

Bo to ma tak działać. Ostatnio spotkałem się z dwoma graczami, którzy komunikowali się przez Skype. Człowieku, myślałem, że padnę :)

Co do wybierania pomiędzy Xfire a Ventrillo - odradzam to pierwsze, bo to platforma komunikacyjna, bez jakiegoś dostępu do serwerów czy coś - po prostu jedna osoba hostuje serwer. Nie można narzekać na jakość, bo jest zadowalająca - ale jako tako nie ma opcji czatu głosowego, gdzie wchodzisz do pokoju i jesteś - musisz zapraszać, a wiadomo - nie zawsze wchodzi się w jednakowym momencie do gry.

Serwery Ventrillo w Polsce, albo w Niemczech nie kosztują dużo - a nowe Vento jest na tyle sprawne, że pozwoli się dobrze bawić i świetnie słyszeć.

Edit:

O Xfire poleci większy temat, żeby pokazać wady i zalety tego softu - wszystko na dniach :)

Ja próbowałem przez jakiś czas Mumble ale muszę przyznać, że nie byłem zadowolony... Program co jakiś czas wieszał się w ten sposób, że nie reagował na przycisk mówienia - nie wiem z czego to wynikało ale musiałem go restartować wtedy. Obecnie używam TS i muszę przyznać, że jest fajny.

Znam ventrilo i ts3. Z ventrilo korzystało mi się naprawdę bardzo dobrze, ts3... jest ok, jak najbardziej, ale chyba mam mniejsze przekonanie, może dlatego że znam dopiero od niedawna ;D

A ja rozmawiam sobie po prostu na czacie. Bywało, ze podłączałem sobie słuchawki aby sobie porozmawiać, jednak nie było to takie częste. Swoją drogą, nie we wszystkich grach dobrze gra multiplayer. Na przykład ostatnio zawiodłem się na opcji multiplayer w przypadku Dragon Age. Coś tam jest, ale żeby w to dłużej pograć to raczej nie. Najbardziej wciągnęła mnie kiedykolwiek gra World of Warcraft, szczególnie czekam tutaj na wersje classic. Bo jak przystepowałem do gry to byłem już na dodatku the burning crusade. NIe wiem czy graliście, ale ostatnio ceny znacznie spadły oraz grę mozna kupić za grosze w formie klucza. Abonament również nie jest taki drogi jak kiedyś.  https://www.gamivo.com/pl/ Zerknij sobie na promocje tutaj.