Skocz do zawartości

7.04.2010: kolejny update i bonusy


Przem0l

Recommended Posts

Nexon przyzwyczaił nas ostatnimi czasy, że "kolejny event" to kolejne pogorszenie jakości gry. Czyli w skrócie: większe lagi i częstsze wywalanie z gry. Tym razem Nexon (na swojej stronie) zobowiązuje się do "fixed issues", co może dac chociaż odrobinę nadziei na poprawę sytuacji.

Po za tym na osłodę dorzuca to co jest w USA standardem - czyli MYST-G za GP i trochę złomu na pernamenta, plus nową mapę.

Oto listing złomu plus to co mi wypadło z MYST-G.

(Niezbędny [tradycyjnie :)] komentarz pod koniec postu .)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Oto czym jesteśmy witani po zalogowaniu się na swoje konto. Trochę pernamentow w zależności od wbitego levelu. Nie wiem czy to jest max jaki można zdobyć bo mam dopiero 1LT3, ale chyba dużo więcej zabawek nie ma.

Dołączona grafika

Czapka, która daje +3 do ochrony przed hedami jak i +5% do staminy. Kompletnie bezużyteczne ale może ktoś będzie z tym biegał. W końcu za darmo.

Dołączona grafika

To samo ale gorsze, bez +3 do ochrony...

Dołączona grafika

Plecak, który nic nie daje (tyle co zwykły).

Dołączona grafika

Kolejna zapchaj dziura. Nie daje nic ponad zwykły szmelc.

Dołączona grafika

Kolorowy nożyk...

Dołączona grafika

Znowu kolorowy nożyk.

Dołączona grafika

Pistolet o statach podstawówki.

Dołączona grafika

To samo ale w wydaniu M16.

Dołączona grafika

I tak oto stałem się "szczęśliwym" posiadaczem dodatkowych "wypaśnych" itemków. Żal.

Z nowości i nieszczęsnych prób otwierania MYST-G

Dołączona grafika

Wreszcie coś na co czekało wielu specjalistów! Dodatkowy slot na zwykłe bronie. Specjaliści mogą mieć tylko 1 broń "zwykłą". Dzisiejszy update to udogodnienie, ponieważ specjalne bronie są kompletnie bezużyteczne na polu walki. Jedyne czym można powalczyć to M32 (ale za to jest z miejsca kick i imho słusznie) oraz med kity.

Dołączona grafika

Długo czekałem na wypasioną wersję G36. Prawie każda broń ma swój odpowiednik za NX, G36 niestety nie ma (Valkiria to to samo ale w wersji "painted"). Pojawiło się ostatnio G36KE co jest godnym następcą pierwotnej wersji, szkoda tylko że prawie nie osiągalne. Nie powiem, że nie liczyłem na coś jeszcze lepszego a tu taki babol. RKM? Wszystko za co kochaliśmy tą broń (czyli celność) zostało zniszczone. No cóż, może dane mi będzie zobaczyć jak się z tego strzela (jak ktoś umrze przy mnie z tą bronią).

Dołączona grafika

Chodziły słuchy, że ten event miał przynieść bronie na permanenta za GP. Jak widać "nie tym razem".

Dołączona grafika

Oto coś na co czekało wiele osób. MYST-G za GP i to za tyle samo co w USA. 4k GP to nie 2,5 EURO a tyle chce Nexon za otwarcie tej skrzynki. Co może z niej wypaść? Wiele ciekawych rzeczy, ale głównie ludzie liczą na AR, SMG i SR na permanenta a w najgorszym wypadku na 30 dni. Dziś jak widać nie miałem szczęścia, poszło 40k GP czyli w przeliczeniu na NXy jakieś 8,5k (12,900 NX kosztuje postać z 50k GP + Light Vestem na miesiąc).

Dołączona grafika

MP7 Steel na tydzień. LOL, choć lepsze to niż kolejny pistolet... *

Dołączona grafika

K3 SPW, też na tydzień i też lepsze to niż kolejny pistolet... *.

Dołączona grafika

M590 CQB, na 1 dzień i być może przyda się na clan wary na groboach.. w każdym bądź razie jest to lepsze to niż kolejny pistolet... *.

Dołączona grafika

M416 Camo, na 2 dn. Nieprzydatne jak dla mnie. Bez wątpienia jednak lepsze to niż kolejny pistolet... *.

Dołączona grafika

K5 Camo, bez szału, ale jedyny pistol z posiadanych, z którym warto biegać o czym przekonałem się po wylosowaniu kolejnych gniotów. Oczywiście tylko na jeden dzień.

Dołączona grafika

M92FS Silver, po prostu kolejny pistolet, tylko dlaczego aż na miesiąc?...

Dołączona grafika

Desert Eagle Black. Nawet jak skończy się ammo do pierwszej broni to i tak można podnieść broń przeciwnika... żeby tylko nie biegać z tym. Na tydzień...

Poszło 40k. Co za to mógłbym mieć? Speca (Viper) na miesiąc i G36E na tydzień. Lub Miniguna, który na FT nadaje się jak znalazł. Zostało mi jeszcze 27 dni zabawy z kosiarką :P. Na zwykłych mapach tez daje rady, w końcu jest to masakryczny efekt psychologiczny: gdy wyskakuje Viper z zabawką, która wypluwa 500 naboi w ok 10 sekund... i te charakterystyczne brzmienie... dużo osób ucieka :). I w sumie im się nie dziwię. Kasjo przekonała się o tym wielokrotnie na własnej skórze :). A tak szczerze, to biegam z nim, bo spec nie ma innej broni... a ten nowy slot jest za drogi żeby go używać. To już lepiej jest korzystać ze zwykłej postaci. Wyjdzie sporo taniej.

Czas na mój komentarzyk:

1. Darmowe przedmioty to badziew. Werdykt jest chyba prosty: nic nie dostaliśmy ponad to co jest za darmo. Nawet jakbym nie grał specem to i tak nie ubrałbym nowej czapuchy, wolę zapłacić 400 GP za Military Bandanę (+5% speed).

2. MYST-G to też badziew. Wydałem ok 8,5k NXów (40k GP) i co z tego mam? Nic co w moim mniemaniu byłoby lepsze od G36E, o G36KE nie mówiąc. W ciągu zeszłego tygodnia wydałem ok 32k GP na 30 kluczy do szarych skrzynek i co dostałem? Też szajs i aż 1 raz bonus do expa (0 do GP). Jeszcze W sumie poszło 2/3 kosztu broni pernamentnej za NXy. Czyli byłbym bardziej szczęśliwy biorąc taką Valkirię bądź 416 CQB na pernamenta. Normalnie żal.

A jeszcze bardziej jest mi żal osób, które kupiły tak jak ja teraz 10 MYST-Nów za NXy... Przypominam, że jedna skrzynka to ponad 10 zł (2,5 EURO).

UPDATE

Nie wiem czy zauważyliście ale MYST za GP to co innego niż ten za NX. Za NX nazywa się MYST-N a za GP MYST-G.

Oto porówanie zawartości obu z nich:

Dołączona grafika

Poza różnicą zawartości pewnie nie ma też pernamentów... no ale to czas okarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czapuchy są ładne wizualnie i nic więcej.

Masz rację, że 3% ochrony przed HS jest śmiechu warte, bo tak naprawdę nic cię nie chroni i tak umrzesz jak dostaniesz w czółko:).

Hmmm 5% do staminy jacie kręcę więc będę mogła biec troszeczkę dłużej?? Ciekawe po co skoro będę ruszać sie jak muł bo to jednak nie jest do szybkości tylko do wytrzymałości. Bezużyteczne.!!!

Skrzyneczki. Przem0l a może Ty po prostu nie masz szczęścia :)

Ja jedną broń z chęcią bym chciała M416 Camo no i ta MP7 też nie jest tragiczna. Ostatnio z tym biegałam jest średnia zdecydowanie wolę PP19 dlatego, że ma 65 naboi!!!

Ciekawe czy ja dostane to samo co Ty. Wrócę do domku to się okaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wpadły mi 3 pistolety. Gdyby wypadł mi choć raz G36KE [... ooo tak], to kupiłbym kilka przedłużaczy po to, żeby mieć go na pernamenta... Albo Ty byś mi je kupiła bo masz większe szczęście :).

Albo ten nowy G36 "RKM edition"... Większe obrażenia, celność i mniejszy rozrzut... od K3 Camo... no i kamperski celownik. Na Snow Valley może nienajlepsza broń, ale poza tym... pernamencikiem bym nie pogardził :).

W sumie to Tobie może się lepiej powiedzie, aczkolwiek ten MYST-G imho jest po to żeby ludzie pozbyli się szybko GP i byli zmuszeni kupować NXy.. Zawsze jest to sposób. Do tego dochodzi sprawa numer 2:

słyszałem, że ponoć niedługo ma być drugi update i event, i w nim mają być bronie na GP na pernamenta... LOL, ciekawe nie prawdaż? Znając życie byłby to koszt ok 100k i więcej ale i tak się opłaca. Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W sumie ciekawie to sobie wszystko przygotowali - lepsze bronie na permamenta, coraz ciekawsze modyfikacje dostępnego arsenału itd. Naprawdę, czasami podziwiam was za to poświęcenie i granie, chociaż nie przeczę, że sam mam ochotę na partyjkę Rattlesnake'a w wersji CoD 4 :) Kto wie - może na dniach zrobię taką mapkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z nowym pachtem nowa mapa. :)

A to oznacza kolejne eventy :)

Teraz na jeden mapie można zrobić aż 3 eventy:

1) zabić 150 ludków a dostaniesz skrzynię na którą Przem0l wydaje 4000 GP, w tym skrzynkach są bronie raz lepsze a raz gorsze

2) zagrać na tej mapie 10 razy a dostaniesz kluczyk do szarych skrzynek, z których wypadają bronie, bonusy do EXP i GP itd.

3) Zdobyć 10 punktów na trybie S&D czyli Search i Destroy a otrzymasz skrzynie z GP Hazard, z takiej skrzynki to może kasiorka wypaść od 1000 do rzekomo 1 miliona.

Chłopaki chyba wiedzą co to marketing i jak zachęcić do grania :)

Mi się event podoba :P lagów nie było jakiś zajebistych na tej mapie wczoraj więc wszystkie możliwość zdobyłam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kumpel z klanu już dostał 1mln. Więc GP na MYST-Gy ma... na dużo MYST-Gów, żeby nie powiedzieć: na ćwierć tysiąca MYST-Gów  :).

BTW: mi wypadł dziś... cały jeden tysiąc GP. Normalnie szok.

BTW2: wrzuciłem update do pierwszego postu. Jest spora róznica pomiędzy MYST-N za NXy a MYST-G za GP. Czyli zgodnie z zasadą "nie dla psa kiełbasa" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co jeszcze przyniósł nam ten event? LAGI

Gdy korzystacie z półautomatycznych strzelb to gra na moment oddania strzału laguje. To miało kilka osób u nas w klanie i trafiło się mnie gdy tylko wypadła mi ze skrzynki pompa. Także (chyba) V_FEAR_V: reinstal nic nie daje, to wina update.

Nexon przyznał się, że dał ciała (znowu) i zabugował niektóre bronie. Na tej stronie macie wszystko ładnie opisane . Choć byłoby ładniej gdyby zaczęli zdanie nie od "Attention soldiers" ale od "Dear custumers". W końcu ludzie za to płacą.

Oczywiście nadal jest trucie o to aby ludzie wysyłali im swoje konfigi (dxdiag) czym Nexon oczywiście przeczy sam sobie, bo kilka zdań wcześniej przyznaje się, że to jest wina patcha a nie kompów, które przed patchem dawały rady.

I taka mała zagwozdka: czasem wystarczy wywalić z gry jakiegoś laggera i wszystko znika. To jest akurat dziwne, bo oznaczałoby, że po części za lagi odpowiadają kompy klienckie a nie tylko serwery producenta gry. Czyli po prostu wypadałoby ignorować czyjeś lagi i tym samym zmusić gracza do zmiany netu/kompa/preferencji uruchamianych w tle aplikacji lub jeszcze prościej... wrócić do wersji gry ze stycznia, gdy nie było w ogóle mowy o jakiś lagach. Ot takie moje pobożne życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

I taka mała zagwozdka: czasem wystarczy wywalić z gry jakiegoś laggera i wszystko znika. To jest akurat dziwne' date=' bo oznaczałoby, że po części za lagi odpowiadają kompy klienckie a nie tylko serwery producenta gry. Czyli po prostu wypadałoby ignorować czyjeś lagi i tym samym zmusić gracza do zmiany netu/kompa/preferencji uruchamianych w tle aplikacji lub jeszcze prościej... wrócić do wersji gry ze stycznia, gdy nie było w ogóle mowy o jakiś lagach. Ot takie moje pobożne życzenia.[/quote']

Nexon koniecznie chce poprawić jakość gry na serwerach - zapewne zaczął kombinować, coś a'la hostowanie gier przez każdego z nas. Czyli skoro zakładasz pokój, to jesteś hostem, a inni ciągną po twoim łączu. I tak Ty nie masz lagów a reszta....ma :) A w Lobby wracasz do serwerów Nexona, gdzie ładnie dokonujesz zakupów - dane są słane na ich serwery i tam przechowywane.

Przypatrz się jak zmienia się lista łączących się z Tobą adresów IP - ile z nich jest typowo "z okolicy" a ile z za oceanu? I szczerze? Do niedawna sądziłem, że głupotą jest granie na serwerach amerykańskich. Ale dzisiaj wiem, że gdyby tylko się dało elegancko śmigać po Proxy, to może nadal bym poświęcał wolne wieczory na granie w tą grę.

Btw, może ktoś pogrzebie w plikach i znajdzie jakiś wsadowy/z danymi do łączenia z serwerem? Może uda się przerobić klienta tak, żeby można było postawić swój "Cracked" serwer. Kwestia broni - wszystkie z GP Shopu na pewno by się udało łyknąć. Nie pamiętam tylko, czy te z NX Shop zapisują pliki na dysku.

Do dzieła Panowie, to może być przełom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gra na serwerach w stanach nie miała by sensu, bo opóźnienie jest za duże. To jest spora odległość. Po drodze jest sporo sprzętu sieciowego.

Moim zdaniem nie warto się męczyć. Po pierwsze jeśli nie ma gotowego serwera to my gry nie scrackujemy. Po za tym, koszty postawienia serwera, dużo prościej grać w COD :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Micz Micz Micz - dla nas prościej, ale Przemolowi trzeba zrobić pranie mózgu, zniechęcić go do tej gry, albo ukraść konto, żeby został olany przez Nexona i wtedy dopiero zrezygnował :)

Co do tych opóźnień - od pierwszego momentu serwery stały w Chinach/Japonii - ja ich nie czułem, a Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jak w przypadku każdego update i tym razem pojawiły się nowe bugi. Oczekiwanie na eventowe przedmioty należy już do tradycji, więc może teraz nieco o ciekawych przypadkach z tym związanych.

http://www.gurupc.pl/Przem0l/luz/18b     

Grey HiSec Key to nagroda za rozegranych 10 meczów na eventowej mapce. Jak już ten szajs wpadnie do Inboxa to należy go aktywować w ciągu 24 godzin aby przeszedł do Inventory. Wczoraj niby pojawił mi się ten klucz ale "tak jakby" po aktywacji zniknął. Dziś nie mogłem otworzyć szarych skrzynek, nawet gdy zaliczyłem kolejny event.

http://www.gurupc.pl/Przem0l/luz/17b     

Klucz nie był widoczny ani dla mnie ani dla systemu gry bo się "schował". Dopiero selekcja przedmiotów go "odnalazła". I wtedy się pojawił. Trzeba było go jeszcze raz aktywować - normalnie jak Windowsa ...

Co do bugów... to myślę, że trzeba założyć oddzielny temat - click >>  Galerię ciekawych błędów :).  << click

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...