Jump to content

Rozwiązania inteligentne w domu

klaud
 Share

Recommended Posts

Gdzie, ze względów bezpieczeństwa i niezawodności, powinienem poprowadzić kable, a gdzie mogę sobie pozwolić na rozwiązania bezprzewodowe? Oczywiście opierając się na Waszym doświadczeniu.

I co dokładnie oznacza kładzenie kabli? Dla przykładu: kładkę skrętne od każdego gniazdka do rozdzielni?

Aaa i jeszcze jedno. Jest to mieszkanie, wiec rozdzielnia nie może być zbyt wielka, dlatego tez na początku rozważałem całkowicie instalacje bezprzewodową.

Widzę że dopadł Cie typowy problem. Chcesz inteligentny dom i pytasz jakie zrobić okablowanie, jaki system dobrać.

Z mojego doświadczenia w projektowaniu takich systemów wynika, że pomijasz najważniejsza część - określenie potrzeb jakie ma ten system zaspokoić.

Następnie dobierasz system który te potrzeby może spełnić (uwaga na marketingowe bajki) i ewentualnie dobierasz coś z innego systemu czy rezygnujesz z jakiejś funkcjonalności bo jakaś pierdoła będzie kosztować np 1500 za sam sprzęt. Zerknij sobie tutaj https://www.napad.pl/1421-rozdzielnie-elektryczne W sklepie powinieneś wszystko dobrać

I dopiero po wyborze konkretnego systemu/urządzeń projektujesz okablowanie lub "bezprzewodówka".

Jeszcze MOIM ZDANIEM bezprzewodówka nie ma sensu jeśli można kable położyć. Głównie przez konieczność wymiany baterii. Nawet jak mam np czujnik tylko bezprzewodowy (Satel temperatura) to i tak daję go na kabelku plus stabilizator zamiast baterii. 

• 6 months later...

Opcji jest wiele, jednak nie wiem czy jest to pytanie na to forum. Forum jest typowo o komputerach, a pytanie najlepiej będzie po prostu zadać firmie, która się specjalizuje w zakładaniu takich systemów.

Od siebie polecam kontakt z nimi:

https://www.sabur.com.pl/nasza-oferta/oprogramowanie/systemy-scada-controlmaestro

Mają spore doświadczenie.

Powinni doradzić, jaki system będzie odpowiedni.

• 1 month later...
  • 4 weeks later...