Skocz do zawartości

Darmowe gry pod Linux


Przem0l

Recommended Posts

http://www.wykop.pl/ramka/317483/najlepsze-gry-open-source/

Tu znajdziecie całkiem spory wykaz gier WRAZ ze screenami. Nie ma co, autor wykazał "nieco" zaangażowania aby poszukać taaką ilość tytułów.

W sumie liczyłem na większą ilość strategii i nowsze gry FPP, ale i tak warto rzucić okiem. W końcu te gry są za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Hehe poczytałem sobie dalsze posty i fajnie użytkownicy macka poprawiają sobie humor.

Jeden napisał, ze gry na maca to trzeci świat, a drugi mu napisał popatrz na windę i wymienił

Tibię, Coś czego nie rozpoznaję i Counter-Strika z podpisem ( nie wiem jak może ktoś za to zapłacić ) - pod grą z przed ponad 10 lat :), na macu chcieli by mieć takie fajne gry :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A no chcieli by mieć ale pan S. Jobs nie kwapi się do przyciągania uwagi choćby EA Games. Wystarczyło by dogadać się z 2-3 największymi wydawcami aby "świat" dostrzegł rynek makówek. Bo jak na razie to rozwijane są technologie emulacji Windowsowych gier pod Linuxy.

W zeszłym tygodniu spotkałem gracza w Combat Arms, który cykał na Ubuntu przez PlayOnLinux. Nie na najnowszym ale na nieco starszym, jak on to powiedział: najnowsza wersja ma coś skopane. W każdym bądź razie dzięki PoL i lepszym podejściu poducentów GPU do sterowników pod Linuxy wreszcie "coś się rusza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Większość z wymienionych produkcji miałem okazję zaliczyć, kiedy byłem na Ubuntu - przyznam szczerze, że było więcej problemów z uruchomieniem niż przyjemności...chociaż Assault Cube było znośne :)

Co do PoL - jest pełna lista tego co na pewno działa, działa ale kiepsko i na pewno nie działa. Są też randomy, czyli gry które u każdego chodzą inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...