Skocz do zawartości

Jak odzyskać dane z laptopa z uszkodzoną matrycą?


Matti

Recommended Posts

Notebook ma wejście D-Sub i po podłączeniu po przez nie monitora nie widać pulpitu. Podczas ładowania widać na monitorze postępy ładowania sytemu ale  na tym się kończy. W  danym lapku, w którym rozlała się matryca (uszkodzenie mechaniczne) widać pulpit (z paskami i mruganiem) i zapewne proces ładowanie  OSu - widać tylko nieco górnego prawego rogu.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Próbowałeś przełączyć obraz za pomocą hot key's? Każdy producent ma własne ustawienia - zadziałać może kombinacja Fn +F8 itd. Na klawiaturze w lapku za przełączanie obrazu odpowiada konkretny z klawiszy funkcyjnych, sprawdź w instrukcji do laptopa. Jeżeli laptop jest chroniony hasłem daj mu czas na uruchomienie się daj enter i spróbuj wpisać hasło. Powinien się zalogować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

obraz za pomocą hot key's

Tak ale nie zadziałało. Nie był chroniony hasłem.

        Do biosu udało mi się dojść toteż ustawiłem na bootowanie - LiveCD Ubuntu i o dziwo na Linuksie poszło, pulpit jego wyświetlał tak jak należy :D

Wnioskuję, że coś się poprzestawiało w windzie bo tak z 6 m-ce temu jak podpinałem to było OK a tu dziś ładowanie systemu wyświetlało a później na monitorze "No siganal". 

Temat  zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Temat jest zamnięty ale ja chciałbym dodać coś od siebie:

Temat: "Jak odzyskać dane z laptopa z uszkodzoną matrycą?"

Rozwiązanie: "Do biosu udało mi się dojść toteż ustawiłem na bootowanie - LiveCD Ubuntu i o dziwo na Linuksie poszło, pulpit jego wyświetlał tak jak należy

Wnioskuję, że coś się poprzestawiało w windzie bo tak z 6 m-ce temu jak podpinałem to było OK a tu dziś ładowanie systemu wyświetlało a później na monitorze "No siganal". "

Przecież to jest off-top :D.

Jak odzyskać dane z laptopa z uszkodzoną matrycą?

Normalnie. Odepnij dysk, podepnij pod inny komputer i z poziomu tamtego systemu przegraj ... "odzyskaj" dane. Lub włóż CD/DVD z Linuxem i po sieci przerzuć ... "odzyskaj" dane.

Wszystko fajnie ale tytuł nieco nie pasuje to rozwiązania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...