Skocz do zawartości

Notebook powyżej 2k


Matti

Recommended Posts

Jaki proponujecie notebook tak za 2100zł dla studentki? Oczywiście nie będzie na nim grania w żadne gry a także uruchamiania  profesjonalnych aplikacji.  Fajnie by było gdyby był bez windy - zawsze te koło 100 będzie mniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Myślę, że coś z serii K50 od ASUSa by tutaj pasowało - ja nieskromnie dodam, że mam tego najmocniejszego z całej serii, ale są i takie, które schodzą z ceną, bo mają zintegrowaną grafikę i np. 2 Gb RAMu - niestety nie jestem w stanie powiedzieć czy są dostępne opcje bez OSu.

Jak nie to Toshiby, HPki - ważne żeby było dużo RAMu, bo bez tego nawet praca na pulpicie męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

3gb powinno być akurat do 32bit systemu i w tyle potencjalnie będę celował.

O ile ma być oparty na AMD to najszybciej: msi cr610

albo Intel i msi cx500

http://allegro.pl/item926632390_laptop_msi_cx500_15_4_t6600_4gb_320gb_hd4330_bt.html

http://allegro.pl/item925352905_msi_cx500_t6600_3gb_320gb_ati_hd4330_bonusy_cx600.html

Bardziej przychylam się to tego z 4 gb bo jednak jest warto dołożyć. Teraz dogłębnie trzeba będzie innych producentów "zbadać".

Wiadomo, że wydajność nie jest priorytetem, liczy się w znacznym stopniu także matryca i wygodna klawiatura, jakość wykonania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nom, ten Dell jest dość interesujący. Ostateczny wybór nie bedzie należał do mnie, toteż nie mogę wybrać konkretnego jednego modelu  :D . Po południu najprawdopodobniej będzie zamawiany, toteż ewentualne sugestie są mile widziane.  :D

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Moja kobieta (też studentka), która miesza ze mną dała mi pełną swobodę co do wyboru, przy ograniczonym budżecie. Fakt faktem, że chciałem złożyć stacjonarny, ale ona uparła się na lapka no i padło na ASUSa. Niektórzy mówią, że jakość wykonania jest zła, że podzespoły typu pamięć RAM, Dysk, są made in china itp. Różnie to bywa jak sami wiecie :D

O Dell'u słyszałem same dobre rzeczy, plus wyjątkowo dobrze działający serwis door 2 door i serwisowanie sprzętu w Polsce. ASUS ma coś w stylu międzynarodowej karty serwisowej, którą podbijasz w sklepie i pismo dostajesz od producenta, dzięki któremu w każdym miejscu na świecie możesz liczyć na serwis. Jakież było moje zdziwienie, gdy dla mnie, Polaka który 365 dni w roku jest na terenie kraju, serwis przypisano w Czechach - fakt faktem jesteśmy w tej samej grupie etnicznej ale...

Miałem wybrać jeszcze Lenovo - lapki do 2500 też dobrze się prezentują. Na mieszkaniu gość ma Toshibe Satelite, którą mu wybierałem - spełnia jego potrzeby (nieduże) perfekcyjnie. No i wyjątkowo czuły i fajny Touchpad w przeciwieństwie do tego montowanego w ASUSie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...