Skocz do zawartości

Xbox 360 czy PS3?


Rogal

Recommended Posts

Trafiłem na ciekawą serię filmików porównujących Xboxa 360 z PS3, jest to w sumie ponad godzinny film. Wg tego co mówi autor tego porównania, developerzy mówią, że już niem osiągnęli limit mocy procesora PowerPC zainstalowanego w Xboxach, więc z tego wynika, że PS3 jest bardziej przyszłościowy.

Rogal może dodaj to do swojego pierwszego posta. Jak ktoś wejdzie do tego tematu to od razu trafi na ten filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 months later...

Jak zobaczyłem ten filmik to już na 100% wybrałbym PS3, na ten czas Kinect to zabawka tylko dla casuali, a PS Move przyda się też hardcorowym graczom, choćby osobą lubiącym grać w strategie. Co prawda ma on rok, ale robi na mnie duże wrażenie pod względem precyzji i odwzorowania ruchu kontrolera.

Największe wrażenie na mnie zrobiło rysowanie, jest naprawdę precyzyjne. Miałem okazję bawić się Wii na pc jako myszkę i pisało się gorzej niż myszką. A tu jak widać jest dobrze, choć ten gość na pewno trenował przed pokazem. No i pokaz w strategiach, tego brakowało konsolom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mój kumpel z klasy ma xboxa. Mówi, że gdyby mógł cofnąć się w czasie wybrałby ps3. Wszystko przez multi, żeby grać w xbox life trzeba się trochę pomęczyć. Nie mówiąc już o dodatkowych opłatach. Nie każdego stać żeby kupić gierkę w za ok 200 zł i wykupic do tego jeszcze multi. A jeśli się nie mylę, usługa multi na xboxa, w Polsce jest niedostępna.

Pozatym Ps3 ma nowy, według mnie udany i ciekawy kontroler. Wyobrażacie sobie multi w świecie rycerzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Multi w średniowieczu już jest, gra nazywa się Mount&Blade:WarBand. Na pewno świetnie by się w to grało na PS Move, ale ta gra jest tylko na PC.

Polski xbox live ma być jeszcze w tym roku. Sam abonament jest za całą usługę, do wszystkich gier, ale i tak to chamstwo, że trzeba płacić. Choć usługa Microsoftu przewyższa jakościowo Play Station Network, zobaczymy jak będzie z PSN+, co najważniejsze PSN nadal będzie darmowy do gry online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Pojawiły się pierwsze filmiki nie pochodzące od Sony prezentujące PS Move. Mnie najbardziej interesowało zastosowanie PS Move w strategiach. Pierwszą strategia mającą pełne wsparcie dla PS Move jest Ruse, które w Polsce będzie miało premierę 10 września.

http://www.youtube.com/watch?v=cC5RTUogAUc

Jak widać całkiem nieźle się to prezentuje, a zapewne jak się już przyzwyczai do tego kontrolera, to szybkość będzie porównywalna z myszką. Jedynym problemem dla mnie jest brak klawiatury, czyli szybkiego dostępu do menu budowy, ale wciąż jest to ogromny krok na przód dla konsol, wreszcie ich posiadacze będą mogli grać w strategie w stosunkowo dobrych warunkach. Pewnie jeszcze lepsze efekty dałoby zastosowanie systemu komend głosowych znany z EndWar, gry która również była wydana przez UbiSoft. Wtedy klawiatura mogłaby być niepotrzebna, choć palce i tak są szybsze.

Mam nadzieję, że PS Move zostanie złamane :) i będzie można pobawić się nim na PC. W zasadzie pytanie brzmi nie czy, a kiedy :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...