Skocz do zawartości

Xbox 360 czy PS3?


Rogal

Recommended Posts

Temat rzeźna, który jest często szukany w googlach - może i nam się by przydał, zwłaszcza, że planuję zakup konsoli :D

O dziwo zacząłem się wahać czy nie zakupić sobie X pudła od M$...wychodzi na dużo tańsze i bardziej rozwinięte. Nęka mnie tylko niewiedza na temat połączenia z innymi graczami - czy muszę płacić za jakąś usługę, żeby się z nimi łączyć?

Wiem, że w PS3 wszystko jest za darmo, ale koszt konsoli jest nieporównywalnie większy z tym, który wynosi gdy pragniemy mieć Xboxa.

Wybór jest ciężki, a zakup konsoli korci - zwłaszcza że przy dobrych wiatrach Microsoft dostanie moje pieniążki za 3 miesiące, a nawet krócej jak ścisnę pas i zacznę bardzo oszczędzać :D

edit:

W dalszej części tematu Micz dorzucił pierwszy z serii filmów porównujących Xbox 360 z PS3 - bazując na tym co w nim zawarto widać już granicę mocy X360, co za tym idzie nadchodzi era PS3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Na Xpudło (to nie zlośliwość ale tłumaczenie "box" :D :D [wcale] :P ) są hiciorki (zależy w/g kogo), które pojawiają się na PC. Oczywiście są też tytuły "ekskluzywne", które dostępne są tylko na konsolę. Jakie to ma funkcje, których nie ma PS3? A czy ja się tym interesuję żebym to wiedział? :D 100x bardziej wolę PC od konsoli, ale gdybym (gdyyybyyym) miał wybierać między PS3 a XBoxem to wybrałbym to drugie. Albo nie. Albo tak :D.

Wiesz co mi to przypomina? Juras ostatnio zapytał się mnie czy wolałbym mieć PC (czy stacjonarny czy mobilny - obojętnie) czy Maca, bo chce się przenieść na Maca. To jest pytanie z cyklu: PC czy konsola. Jak bedziesz robił coś więcej na swojej konsoli to bierz przyszłościową architekturę, ale Sony bardziej obcina możliwości PS3 niż je rozwija. Nie tak dawno temu czytałem, że Sony obcięło możliwość robienia klastrów, co zdziwiło US Army, która robi serwerownię z setek PS3, ze względu na niski koszt pozyskania dużej mocy obliczeniowej. Co jeszcze obcięli to nie wiem, bo po prostu w to "nie wnikam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Też się jakoś waham nad wyborem Xboxa - tylko nie wersję Arcade a tą nieco lepszą za 1000 zł :D (albo nieco ponad 1000). No i potem już tylko z górki - zakup drugiego pada no i koniecznie jakaś gierka - myślę nad Battlefield Bad Company 2 - zapowiada się dosyć miodnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

O znajomych tutaj tak bardzo nie chodzi, tylko o przyjemność grania na full detalach bez zająknięcia. Jednak perspektywa czekania na sprzęt tak długo przeraża. Naprawdę.

Teraz myślę nad PeCetem, chociaż jest to wydatek mierny, bowiem za jakiś czas może okazać się, że sprzęt jest do bani. W odpowiednim temacie podzielę się z wami moimi przemyśleniami i propozycjami zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No to Rogalik ja Ci kłodę pod nozie rzucę :D A TV fullHD masz? A monitor w miarę dobry masz do którego chcesz podpiąć konsolę?

A co do tego która wybrać to ja osobiście wybrał bym PS2 :D A jeżeli chcesz wybierać pomiędzy PS3 a Xbox to osobiście bym wybrał Xbox 360.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A TV fullHD masz? A monitor w miarę dobry masz do którego chcesz podpiąć konsolę?

Nope, ale to uwzględnia się w kosztach, tak samo jak zakup specjalnego packa, w którym jest dodatkowy kontroler bluetooth (dla dziewczynki :D). Co jak co ale faktycznie, chyba zdecyduję się na X360 albo nowego PeCeta, chociaż bardziej skłaniam się do opcji nr 1.

Z PS3 jest tak, że jej zaawansowany układ graficzny nie został do końca rozpracowany przez twórców, toteż produkowanie gier pod nią jest traktowane po macoszemu. X360 z kolei trzeba się motać w płacenie abonamentu za dostęp, ale te 57 zł miesięcznie to nie jest aż tak dużo, jak za taką rozwojową platformę.

Kwestie zakupów za granicą też są dopuszczalne, tylko przy rejestracji do usługi Live należy podać adres w kraju którym dokonano zakupu. Oznaczamy tym samym, że konsola jest niepolska. Wielu ludzi podaje adresy polskich ambasad zagranicą. Może jak kupię X360 w Anglii to sam tak zrobię, bo kobita ma tam rodzinę :D

Niestety dzieli mnie jeszcze bardzo dużo od zakupu, toteż na razie jest to pieśń przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Problemem PS3 jest jej niekompatybilność z innymi platformami. Procesor CELL IBM to w skrócie potwór - wiem, bo pracuję na maszynie wyposażonej w tego proca i wiem co potrafi. PS3 niestety ma potencjał z którego nie korzystają leniwi programiści, bo zwyczajnie ciężko się programuje na ten sprzęt. Tak jak napisał Przem0l US Army buduje superkomputer w oparciu o PS3 nie dlatego, że to trudne, ale dlatego, że jest to cholerni wydajne rozwiązanie za względnie niską kasę (*Najpotężniejsze superkomputery w stanach są własnością wojska). O możliwościach PlayStation najlepiej świadczą jej poprzedniczki - pamiętam jakim szokiem była gra w Gran Turismo 2 mając jeszcze w pamięci Gran Turismo wydane na ten sam sprzęt. Wtedy jakoś się dało, a teraz to co? Niestety nawet Apple zrezygnowało w swoich Macach z Cella i śmiga na Intelu.

Konkludując: nie ma dobrych argumentów za X360 - to PS3 ma większe możliwości, ale pęd programistów i rynku skłania ku konsoli M$.

PS. Mój młodszy brat ma X360 i sobie chwali. Mnie osobiście irytują w tej konsoli dwa tematy:

1. Hałasuje -  jeżeli mój pecet jest cichszy od małego pudełka od M$ to coś jest nie tak

2. Pobór prądu - bierze tyle samo ile mój sprzęt (zmierzone miernikiem). Czyli w zestawie X360 + Plazma 42" = 300-350W (Chwilowo 400W). Mój zestaw na "dzień dobry" bierze 150W a w stresie prawie 250W (300W Chwilowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

XBox bije jakość pecetową i to niejednokrotnie... No stary, tu pocisnąłeś...

7800GT > 8800GT/216GTX/Radeon 4850/57xx? 

Direct X 9 > Direct X 11?

512 MB RAMu > 4-8 GB?

zintegrowany szmelc > choćby Asus Xonar DX

No tak... oczywiście :D. Że też sam na to nie wpadłem.

Wiesz co Rogal? Jeżeli... powtarzam: "jeżeli" jakiś port z Xpudła na PC wygląda gorzej to tylko dlatego bo tak MUSIAŁO być. Można to nazwać lenistwem programistów bądź węszyć podstęp Microsoftu, chcącego w ten sposob wykazać "wyższość" Xpudla nad PC w oczywistym celu ale mniejsza oto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Okey, tylko zobacz - ostatnio składałem sobie komputer. Stawiając na Core i5 w granicach 3 Ghz, 8 Gb RAMu DDR 3 (wybrana płyta obsługuje do 16 Gb)  i grafikę z 256 bitową szyną danych znacząco przekraczam koszt konsoli. I co? I za kilka lat nie będzie dobrej jakości, zaś konsola nadal będzie królować. Jeżeli powstanie więcej sklepów typu ultima.pl, gdzie są wypasione promocje na zestawy to zaliczymy solidny spadek w kosztach zakupu softu pod konsolę.

Powtarzam raz jeszcze - gry są pisane pod konsole, a nie konsole robione pod gry. Tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gry na konsole w Polsce na 100% będą tanieć bo ich udział w rynku rośnie z roku na rok, ostatecznie myślę, że dojdzie do ceny o około 20% wyższej w stosunku do gier na PC. Sam kiedyś uważałem, że nigdy nie kupię sobie konsoli, ale teraz nie wykluczam tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Powtarzam raz jeszcze - gry są pisane pod konsole, a nie konsole robione pod gry. Tyle w tym temacie.

No właśnie - tworzy się "nowe gry" na sprzęt sprzed 3 lat.... wyobrażasz sobie, żeby producenci gier na komputery przez 3 lata nic nie zmieniali? Przecież ogromny rynek części komputerowych padłby od razu, gdyby zmianę grafiki widzielibyśmy raz na trzy lata. I Twój argument jest akurat słaby, bo równie dobrze można powiedzieć, że Mac OS jest najszybszym systemem operacyjnym, a tak nie jest. Mac OS to najszybszy OS na Macach i tylko tam. Podobnie z grami na konsole - ładnie wyglądają tylko na konsolach, bo inaczej nikt by ich nie kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No tak, ale nie możesz zaprzeczyć, że zakup konsoli wiąże się z oszczędzaniem tylko na tytuły. Nie musisz martwić się o problemy natury tego, czy coś pójdzie czy nie. I to się najbardziej liczy :D

wyobrażasz sobie' date=' żeby producenci gier na komputery przez 3 lata nic nie zmieniali?[/quote']

Oczywiście, że tak - jak dla mnie grafika z Settlers 5 była na tyle miodna i zoptymalizowana, że mógłbym grać w masę tytułów na tym silniku. A Chrome Engine? A silnik z Heroes 5? Wszystko leży w kwestii wykorzystania - można robić piękne efekty na silnikach sprzed lat. Wystarczy tylko chcieć.

Mac OS to najszybszy OS na Macach i tylko tam.

A uważasz to za wadę? Przecież to dobrze. To jeden z argumentów "za", dla tego rozwiązania. Dlatego dopuszczam taką walkę platform. Jeżeli coś na konsoli wygląda ładnie, pomimo tego, że sprzęt jest sprzed 3 lat, to czemu by tego nie wykorzystywać? Tym samym mamy rozwój PeCetów, bo cały czas próbuje się przeciwstawić potędze jaką stanowią obecne konsole.

Ostatnio słyszałem śmiałą teorię, że kolejne wydania pakietu MS Office różnią się jedynie skórką (graficznym interfejsem użytkownika). Patrząc przez pryzmat księgowej to smutna prawda, bo tylko nieliczne wykorzystują go w 30 procentach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mac OS to najszybszy OS na Macach i tylko tam.

A uważasz to za wadę? Przecież to dobrze. To jeden z argumentów "za", dla tego rozwiązania. Dlatego dopuszczam taką walkę platform. Jeżeli coś na konsoli wygląda ładnie, pomimo tego, że sprzęt jest sprzed 3 lat, to czemu by tego nie wykorzystywać? Tym samym mamy rozwój PeCetów, bo cały czas próbuje się przeciwstawić potędze jaką stanowią obecne konsole.

Konsole są potęgą, bo idą za nimi pieniądze od ich producentów. Słyszałeś, żeby Intel dopłacał do gier? Albo M$ płacił za gry na Windows? A może AMD płaci developerom? Konsole zabijają możliwości jakie dają komputery klasy PC, bo trzeba tworzyć gry z uwzględnieniem ograniczeń nie znanych pecetowcom. Całkiem niedawno widziałem konwersję gry z PC na Konsolę która została pozbawiona większości funkcji, bo na konsoli nie dało się ich obsłużyć.  I w drugą stronę - konwersja z PS3 na PC pozbawiła bohaterów wszelkich szczegółów - programiści poszli na tak daleko idące uproszczenia, że było to okrutne dla grafiki w grze. Niektóre postacie zamiast wielo kolorowych stały się jednokolorowymi klonami. Tak na marginesie to kto przejął więcej od kogo?

1. Klawiatury były na PC od zawsze - na konsole są opcjonalne

2. Pady na konsole  - na PC jest większy wybór (powiedzmy to sobie szczerze)

3. Joystick - na PC jest większy wybór

4. Kierownice - ta sama sytuacja

5. Mysz - w strategiach nieoceniona, na konsolach margines

6. Chałas i możliwość moddingu - X360 chodził jak traktor w pierwszych wersjach (PS3 jest nie do pobicia), a komp może być dosłownie bezgłośny

7. Za używanie nielegalnego softu na PC nie stracisz gwarancji na podzespoły, a konsola? Nie zachęcam do piractwa, ale nie czarujmy się: X360 sprzedaje się od PS3 lepiej dlatego, że da się go przerobić.

8. Drukarki, skanery, aparaty, peryferia - na pc obsłużysz praktycznie wszystko, na konsolach sprzęt certyfikowany (odpowiednio droższy)

Ostatnio słyszałem śmiałą teorię, że kolejne wydania pakietu MS Office różnią się jedynie skórką (graficznym interfejsem użytkownika). Patrząc przez pryzmat księgowej to smutna prawda, bo tylko nieliczne wykorzystują go w 30 procentach...

Ja powiem więcej - nikt nie będzie nigdy potrafił wykorzystać go w 100%. Nawet 30% w przypadku niektórych informatyków to za dużo, bo zwyczajnie w świecie nie zdają sobie sprawy ile jest w nim funkcji. Jeżeli komuś wydaje się, że jest pro, bo pisał funkcje w Excelu to nic nie wie o tym systemie. Ja sam znam go co najwyżej dobrze, bo przynajmniej wiem ile funkcji jeszcze nie potrafię wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ralliart: Rogal chce kupić konsolę. Więc będzie chciał nacieszyć się nią jak najbardziej i dlatego szuka takich rzeczy, w których PC jest gorszy aby potem nie mieć tego głupiego uczucia "wtopiłem". I dlatego tak sie nakręcił na to, że "PC jest be". I zostawmy go w tym jego świecie bo on już dokonał wyboru: konsola > PC.

Rogal: my nie mamy konsol nie z powodu braku szmalu ale z pobudek ideologicznych: wolimy wydać sporo $$$ na rozbudowę PC niż mieć swoje maszynki + konsole, bo ich "nie potrzebujemy". W moim przypadku muszę spauzować z wymianą zabawki bo mam samochód na utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

7. Za używanie nielegalnego softu na PC nie stracisz gwarancji na podzespoły' date=' a konsola? Nie zachęcam do piractwa, ale nie czarujmy się: X360 sprzedaje się od PS3 lepiej dlatego, że da się go przerobić.[/quote']

Jasne, tylko po co przerabiać, skoro wie się o tym jakie sankcje są za to? Jedyne czego nie popieram to banowanie od tak dla statystyk, bo taka sytuacja miała miejsce z moim znajomym, który po rocznej przerwie od Xpudła po uruchomieniu miał zablokowany dysk.

Rogal chce kupić konsolę. Więc będzie chciał nacieszyć się nią jak najbardziej i dlatego szuka takich rzeczy' date=' w których PC jest gorszy aby potem nie mieć tego głupiego uczucia "wtopiłem". I dlatego tak sie nakręcił na to, że "PC jest be". I zostawmy go w tym jego świecie bo on już dokonał wyboru: konsola > PC.[/quote']

Boże broń, bo nie dokonałem wyboru :D Patrząc jednak z perspektywy płynności w grach to konsole są stałe. Mało mnie obchodzi wojna platform - w kwestii gier wychodzi to lepiej i już.

Chcę kupić, ale do kupienia potrzebuję pieniędzy - wnioskując po twojej wypowiedzi Przem0l, mam tak dobrze, że nawet mogę olać pobudki ideologiczne. Prawdopodobnie twoja miesięczna wypłata jest sumą mojej po dwóch miesiącach, więc nie ma o czym gadać. Żeby nie było, że mam łatwo, to dodam, że spłacam teraz kolejne semestry studiów, płacę normalnie rachunki i żyję na własną rękę. Także zakup konsoli/PC jest nadal w sferze marzeń. Nie wykluczam też PeCeta, ale podjurgiwanie was do odważniejszej dyskusji jest po prostu fajne :D

Jest wiele argumentów za konsolą, jak również wiele za PeCetem. Akurat i z jednym i z drugim mam pod górkę, więc wiecie - kiedyś może czasem :D

Wspomniałeś o peryferiach do konsol - lol? Na co to komu? Konsola ma to do siebie że odtwarza filmy, muzykę i pozwala pograć. Dodanie jej możliwości walki po sieci to solidny postęp i na tym powinno się zatrzymać. Wszelkie zabawki typu Linuch upchany na konsolę mnie nie jarają - to ma być zabawka i tak ją powinniśmy widzieć.

edit:

Wiecie co świadczy jeszcze o tym, że konsola jest okej? To, że 3/4 filmiki promujące są robione na nich, bo nie trzeba się martwić o to, czy efekt będzie czy nie. Jako poparcie swojej tezy daję link do porównania X360 vs PS3 - na dzień dobry dostajemy ładnie wyglądającą produkcję:

http://www.gamezilla.pl/content/call-of-duty-modern-warfare-2-porownanie-grafiki-ps3-vs-x360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Intel inwestuje w rynek gier, właśnie wróciłem z CeBitu, postaram się jakąś autorską relację napisać, i tam intel miał całą swoją halę gdzie promował, w raz z innymi firmami jak alienware właśnie gry. Jednak nie oszukujmy się to konsole obecnie wygrywają w kwestii gier jako platforma. Są tego dwie główne przyczyny ucieczka przed piractwem, które mimo wszystko ma mniejszą skalę niż na PC, drugie coraz więcej osób woli kupić konsolę raz na 5-8 lat i nie martwić się wymaganiami niż co rok, dwa modernizować sprzęt, wydając 500-600 zł na kartę grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dokładnie Micz - jedna konsola wystarczy na długo. PC już nie a na 100% wychodzi sporo drożej. Nic tak nie denerwuje jak pazerność Microsoftu i Sony, czyli trzymanie się swoich starych klocków i w konsekwencji zatrzymania rozwoju. Widać, że M$ tworzy nowe DirectXy tylko pod publiczkę - aby sprzedać kolejne Windowsy. Z drugiej strony roni wszystko aby świat nie opuścił DirectX 9c, bo wtedy ich konsole nie będa w stanie obsłużyć tych efektów. Sony nie ma tego dylematu bo nie ma niczego poza konsolami. Tu jedzie na jednym wózku z Microsoftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Na pewno jest łatwiej pisać grę na konsolę i ją optymalizować niż pisać na PC gdzie trzeba mieć na uwadze setki GPU, CPU, ilość pamięci itd.... Więc nie ma co porównywać konsoli do PC.

Kiedyś miałem przyjemność grania na PS2 i powiem, że zabawa ŚWIETNA! Poza tym PAD mi bardzo przypadł do gustu :D Świtnie się gra w strzelanki przy jego pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dla mnie największymi atutami PC nad konsolami są dwie rzeczy, lepiej się gra w strategie i FPSy myszką niż padem (w te gry lubię grać najbardziej) i gry są nadal sporo tańsze.

Za konsolami za to przemawia brak konieczności upgradu i  tytuły ekskluzywne, w przypadku PS3 odtwarzacz blu-ray i dobry skaler, który powoduje, że nawet filmy na DVD wyglądają lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zgodzę się z imice'em i co do jednego to zawsze będę w 100% pewien, że najlepszy kontroler gier na ziemi to pad pod PS. Nic lepszego do tej pory nie wynaleziono. Grałem w masę gier na różnym sprzęcie i to jest najlepsze rozwiązanie jakie znam. Idealny balans pomiędzy liczbą funkcji a funkcjonalnością (Pomijam gry wymagające klawiatury lub myszki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pojawił się nowy powód dla którego warto wybrać PS3 nad Xboxem. PS Move to odpowiedź Sony na Wii i Natala. Jest on bardziej zaawansowany niż  Wii ale nie tak bardzo jak Natal, czemu więc uważam, że to argument za PS3 mimo, że natal jest bardziej zaawanoswany? Natal dla mnie to zabawka i tak w praktyce w strzelanki nie będzie się na tym grało, tym bardziej RTS'y, a PS Move wygodą grania ma dorównywać myszce. Już się pojawiły pierwsze opinie i gość grał na zhackowanym kontrolerze w Starcrafta na PC, nawet graficy pracujący w Maya uważają że jest bardzo wygodny i intuicyjny, i wolą go od myszki. Co prawda przekonamy się dopiero po oficjalnej premierze, bo to wszystko może być  sterowane przez marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...