Skocz do zawartości

TP zalicza ostry dół


Przem0l

Recommended Posts

"TPS: Zysk netto Grupy TP w 2009 r. wyniósł 1,28 mld vs. 2,19 mld zł w '08" interia.pl

Oczywiście cały artykuł był nieco dłuższy, ale zaciekawiła mnie pewna sprawa. A raczej kilka spraw.

To, że Polacy sprzedali za grosze Francuzom dość dobrą firmę to jedna sprawa. Tak się składa, że za starych czasów, Telekomunikacja Polska stała dość dobrze, jeżeli chodzi o finanse. Po czym to poznać? Modernizacje, modernizacje i jeszcze raz modernizacje infrastruktury. Teraz tego nie ma. To, że Francuzi kupili naszą firmę żeby uratować France Telekom to zdaje się być oczywiste, w końcu nad FT wisiały chmury bankructwa. Czyli jedno mamy za wyjaśnione: zysk wyrabiany przez TP idzie do Francji zamiast zostawać u nas.

Kolejną fajną sprawą jest kompletny brak zainteresowania rynkiem. To się oczywiście przekłada na wyniki finansowe. Przyznam się bez bicia, że sam byłem strasznie zacofany, jeżeli chodzi o oferty firm telekomunikacyjnych. Nie pamiętam od jak dawna (ale 4 lata na pewno) gnijemy z Kasjo w Mix Plusie. Kiedyś to była dobra oferta. Wszystko byłoby cacy gdyby nie Play. Po przyjrzeniu się ofercie tej firmy, od wyciągnięcia wniosków do podjęcia działań minęło kilka minut. Zamówiłem telefon i umowę przez net właściwie „od ręki”. Tak samo było z UPC. Szybko związaliśmy się z tą firmą, jeżeli chodzi o dostawę netu, rezygnując z całej reszty konkurentów. Reszta po prostu nie ma do nich startu.

Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ TP wciąż żyje w swoim świecie. Być może Orange próbuje coś wskórać, ale do Play jeszcze sporo im brakuje. Nie wspomniałem o telefonii stacjonarnej, ponieważ w zasadzie nie ma tego tematu. I to nie jest mój wymysł, lecz to mówi rynek: chcemy tani VOIP albo GSM. Gdy TP nie spełnia tych warunków to potem nie ma się co dziwić, że ich zyski spadają. Rodzice mają VOIP od dostawcy netu i są zadowoleni, bo płacą grosze i wiecznie nawijają. Jak im się nudzi spacer do telefonu to i młócą przez Skype. Jest jeszcze taniej i do tego nie trzeba trzymać słuchawki telefonu. Cóż ja mogę powiedzieć – takie czasy, i albo TP to zrozumie albo niech zacznie się pakować.

Po co założyłem ten temat? Ponieważ czytając komentarze na portalu doszedłem do wniosku, że nie wiem w jakim żyję kraju. Skoro ludziom nie chce się płacić za telefonię stacjonarną tak dużych kwot (jeżeli w ogóle im się chce) to dlaczego ta firma nic z tym nie zrobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Skoro ludziom nie chce się płacić za telefonię stacjonarną tak dużych kwot (jeżeli w ogóle im się chce) to dlaczego ta firma nic z tym nie zrobi?

A widzisz gdybyś zapoznał się z ofertą TP to byś wiedział, że jednak się starają i coś z tym robią. Obecnie doradcy TP dzwonią po całej Polsce do ludzi aby oferować im naprawdę dobre ceny a ludzie są tak źle nastawieni do TP, że sami robią sobie pod górkę.

A o to kilka przykładów:

*Cena za minutę od 0,17 groszy do 0,07grosza (zależy od wysokości abonamentu), naliczanie sekundowe połączenia lokalne i między miejscowe oraz rozmowy przez VOIP nie zależnie od dnia i godziny.

* Koszt rozmowy na telefon komórkowy zaledwie 0,32 gorszę za minutę.

Kurcze to ja w Plusie płaciłam 66 groszy.

Jak chcecie zapoznać się szczegółowo z ofertami TP to wejdzie na alle info tp.

Najpierw sprawcie ich ofertę a potem oceniajcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ok... niech Ci będzie :D.  Czekaj, zaraz odbiję piłeczkę... o mam!!! :D..

TePsa to to telefon na sznurek. Jak Ci tak bardzo to pasuje to kup sobie taki. Ze sznurkiem przytkniętym do ściany. oO. Nie można zabrać go ze sobą? Co za nieszczęście... nie płacz - przecież masz tanie rozmowy... to co, że z nich nie skorzystasz kiedy będziesz potrzebować :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale mogę zrobić sobie kawusie, walnąć się na łóżku i gadać do bólu z koleżanką z Gdańska, z którą bardzo mało gadam bo mam drogie połączenia jak dzwonię z komórki :D

Jak widać telefon na sznurku w tym w ogóle mi nie przeszkadzał. :D

Ja nie mówię, że nie możesz mieć komórki bo ona bardzo się przydaje jak jesteś w drodze ale w domu mieć stacjonarkę to dobra rzecz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Stacjonarny to ja mam kochanie, ale Skype. Za zero zł w Polsce. i do tego dochodzi darmowa wideo-rozmowa. Ale to nic bo można robić konferencje... To też nic bo można wybrac jakość dźwięku w samej aplikacji... i dorzuć do tego dźwięk płynący z Asus Xonar i Sony MDR-X200. Ale co tam. Jak widać telefon na sznurek to w Polsce nadal lepsze rozwiązanie...

Nie bierz tego do siebie Kasjo, po prostu jakoś nie widzę siebie przy telefonie stacjonarnym ... i jeszcze miałbym za to płacić? LOL??

PS: Słuchawki też mogę zabrać do wyra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czy ja mam wrażenie, czy ta dyskusja i tak do niczego nie doprowadzi... :D Mamy tu klasyczne zderzenie tradycjonalnej Polki z niekonwencjonalnym informatykolem - mieszanka wybuchowa. A ja powiem inaczej - nie mam telefonu stacjonarnego, bo perspektywa płacenia za sam abonament mnie przeraża. Teraz tanią ofertę na kartę dostaniesz wszędzie, a telefon nowy, albo używany kupisz w komisie za grosze.

I co najlepsze - jego też zabierzesz do łóżka. Telefonia 3G daje możliwość wideorozmowy - ktoś korzystał? Zabawa przednia :D

Krótko mówiąc - najlepiej jest wtedy, gdy mamy tanio, dużo i mobilnie - tego nie da Ci TP S.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Telefonia 3G daje możliwość wideorozmowy - ktoś korzystał? Zabawa przednia

Tak, z BigKomą. Mamy ten sam telefon (SE Yari) u tego samego operatora (Play). Ogólnie jest nieźle, w sumie to nie wiem czego miałbym więcej wymagać... to działa i tyle :D.

Mamy tu klasyczne zderzenie tradycjonalnej Polki z niekonwencjonalnym informatykolem - mieszanka wybuchowa.

Takie czasy Rogal, takie czasy .

Co do niekonwencjonalnego inform..kogoś tam to posłuchaj tego:

Siedzę przed kompem i dzwoni na Skype BigKoma. Gadamy sobie i nagle dzwoni do mnie na telefon (BiKej). Odbieram wideorozmowę, śmiejemy się do telefonów ale nadal gadamy przez Skype... I Ty myślisz, że Kasjo ma ze mną lekko? :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

gdy mamy tanio' date=' dużo i mobilnie - tego nie da Ci TP S.A.[/quote']

TP daje Ci tanio i dużo!!! Mobilne?? hmm no z tym są jeszcze problemy ale może z czasem. I tak zrobili już duży postęp ale może to nie TP tylko ludziki którzy wymyślili telefon przenośmy więc można chodzić po całym domu a nawet ogrodzie zasięg do 100 metrów całkiem nieźle :D

A i jeszcze jedno, starsi ludzie nie używają skype i wideo rozmów :D oraz z telefonami komórkowymi też mają problemy więc taki stacjonarny z TP jest dla nich cool :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A i jeszcze jedno' date=' starsi ludzie nie używają skype i wideo rozmów[/quote']

Lol? Znam masę ludzi, którzy płacą za pakiet na Skype i mają tanie rozmowy z całym światem.

Wiesz co? Często podaje się "starych" ludzi jako argument do obrony starych i powoli umierających rozwiązań. A tymczasem wystarczy jeden, czasem dwa dni, żeby zatrybili o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kasjo pora uświadom sobie w końcu, że ten standard umrze, bo wiem że ludzie potrafią zamienić jeden telefon stacjonarny, często na więcej niż jeden telefon komórkowy. Darmowe rozmowy z wybranym numerem nawet gdy zapłacimy 50 zł za doładowanie (mówię o sytuacji na kartę, bo w abonamencie jest teraz naprawdę dobrze, zwłaszcza w Play) to nie tak dużo, w przeciwieństwie do płacenia za abonament i nie używania telefonu.

Poza tym w cenie jest mobilność - jeżeli jest do tego różowe i się świeci to już całkiem. Będzie schodzić jak świeże bułeczki. Cóż - takie czasy. Prędzej spodziewam się, że TP S.A. zacznie sprzedawać komórki w sensownym abonamencie, niż Orange fony stacjonarne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Może gdzieś na wysokim poziomie tak, choć też nie byłbym taki pewien.

Połączenia  voip i tak nie są dużo tańsze od tych tych lokalnych z prostej przyczyny, w którymś momencie voip i tak musi wejść w tradycyjne linie. Oczywiście jak będzie tylko voip to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...