Skocz do zawartości

Czy warto płacić za grę?


Przem0l

Recommended Posts

Mi najbardziej z dotychczasowych pasowała CF - dużo kasy i procentów do levelu za każdym razem. Przem0l za raz napisze, że grafa do d**py, ale co tam, przynajmniej mam lepszą zabawę niż w CA, gdzie 3/4 killi idzie z kampy. Spodobała mi się ta SR25... Z takimi broniami mogę biegać cały czas - luneta na średni dystans i jazda z kolesiami. Jak się na coś będziemy przestawiać to dajcie znać chętnie potestuję z wami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do tych 3/4 killi z kampy to chyba raczej u Ciebie. I szybko Ci się to znudzi, bo więcej nawbijasz killi rushując. Ja gram z 2 AR lub 1 AR + 1 SMG i jakoś "nie narzekam" ;). SR25 jest dobra w wersji SAND. Ma minimalnie poprawione staty, ale dopóki coś idzie na + to trzeba korzystać. Spróbuj wyłowić coś ciekawego ze skrzynki z kampami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Też odpuściłem płacenie, ale nawet nie o to chodzi - daliby abonament (rozsądny) i full dostęp do dobrotek to bym zapłacił, a tak? Jak już wcześniej pisałem - aby się nacieszyć tą grą trzeba wydawać kilka stówek miesięcznie. I wciąż mamy do czynienia z ograniczoną gierką. Masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Abonament w tej grze moim zdaniem też był by nieopłacalny chyba że naprawdę niski, max 10-20 zł, ale wtedy też bym się zastanawiał. Ta gra nie wróżnia się niczym od innych FPSów, więc po co płącić abonament. Na dłuższą metę i tak wychodzi drożej niż komercyjne gry.

Załużmy, że abonament to 40 zł miesięcznie, po 3 miesiącach mam 120 zł, a to spokojnie starcza na jakąś nowość, nie mówiąc o grach sprzed roku. Nawet jeśli gra nie przypadnie mi do gustu to mogę ją sprzedać za 70% wartości i kupić inną. Rok abonamentu kosztowałby mnie 480 zł, więc im dłużej gram tym coraz mniej mi się to opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A ja właśnie zapłaciłem, a co! Kilka dyszek poszło do kosza, czy jestem z siebie zadowolony? W sumie nie bo nic nie zyskałem... Przez tych debili z Nexona straciłem mój laser Logitech RX1000. Mysz nie wytrzymała uderzenia o stół i nie działa mi prawy klik ... Wszystko przez Combat Arms .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale abonament zakladał by, że wszystko masz dostępne, inaczej nie widze sensu płacenia jakiegokolwiek abonamentu. Wiesz już moim zdaniem lepiej wydać w ciemno na steam key do orange boxa na allegro, który kosztuje 35 zł, niż płacić za CA.  Przynajmniej dostaje się produkty wysokiej jakości i darmowe w dalszej grze :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Aby grać naprawdę z przyjemnością w CA niestety trzeba będzie zainwestować. Teraz z Przem0lem przeszliśmy do fajnego klanu są cały czas i gramy klanówki.

Podczas jednego meczu między klanami mieliśmy zaszczyt grać z Niemcami, którzy mieli płatne postacie i zajebiste płatne bronie.

Jaki efekt?? dostaliśmy tak w dupsko, że szkoda gadać. Uważam, że jeżeli są to niskie koszty załóżmy 20 złoty miesięcznie to ja z chęcią zapłaciłabym abonament aby mieć takie gnaty jak tamte Niemiaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kasjo - nie licz na 20 zł miesięcznie. Tak jak mówi Micz: przygotuj się na haracz. Głupia Tibia kosztuje 30-40 zł/mc więc to będzie kosztować więcej. Pół stówki co miesiąc za kilka lepszych broni i szybszych postaci to nasze czcze marzenia. Gdyby miał wejść abonament to byłby znacznie wyższy, bo te skąpiradła są zbyt przekonani o wartości swojego kiepskiego produktu. Co tu dużo mówić - nawet gdybym zarabiał 2x więcej to i tak bym się zastanawiał "na nie" ponieważ ta gra się nie rozwija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Już lepiej wydać na którąś ze sprawdzonych gier:

CS 1.6/CZ - 45 zł w sklepach, około 30 zł konto na allegro

CoD 4 - około 60 zł nowa na allegro

Battlefield 2 -  Complete collection podstawka + 3 dodatki 80 zł, podstawka + jednostki specjalne 45 zł nowe na allegro

ET Quake Wars - 20 zł

Orange box (TF 2,Half Life 2,HL2:Episode One i Two, Portal)- w sklepie 40-50 zł (pudełko), allegro steam key około 35 zł.

Wszystkie ceny bez przesylki. Orange box bardzo staniał ostatnio, jeszcze roku temu wersja pudełkowa kosztowała 140 zł.

Wszystkie z tych wymienionych gier są bardziej opłacalne, niż zapłacenie choćby raz abonamentu. Zresztą większość z nich jest tańsza niż taki jednokrotny wydatek. I każdy z tych zestawów da conajmniej tak dobrą zabawę jak CA. I do tego płacimy tylko raz. Jak nam się nawet znudzi po miesiącu to możemy kupić inną grę. Po pół roku mamy pokaźny zestaw sprawdzonych gier w swoim gatunku. Jak się znudzi jedna to możemy wrócic do którejś starszej.

EDIT:

No jeszcze zapomiałem o jeszcze jednej grze, chociaż ona się różni od pozostałcyh ale jest najlepsza w swoim gatunku, czyli Left4Dead. Kosztuje mniej niż 50 zł, a to na niej właśnie wzoruja się wszystkie zombie mody do innych gier. Ale to jest raczej taka gra odskocznia jak znuda nam się zwykłe shootery. Niedługo wyjdzie druga część tej gry i zastanawiam się nad jej kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 months later...

Dawno nie grałam w Combata ale weszłam jakoś nie dawno. Oczywiście na początku nie nadążyłam nawet wystrzelić i już mnie zabili. Potem nabrała trochę wprawy, ale i tam myślałam ze wszyscy oszukują. Bardzo szybko biegają i zabijają mnie tak po prostu. Postacie są przeróżne, pamiętam jak byli tylko jedni zieloni, a teraz dziewczyny normalne i w czarnym czymś i faceci w czarnych strojach. Najfajniejsze jest, że biegnę i zabija mnie coś. A tu jakaś wyrzutnia rakiet czy coś. Najwidoczniej tym ludziom opłaca się płacić za grę. Niestety ja przy nich nie mam szans, więc chyba nie będę grać już w tą grę.

Edit błędów by Rogal

P.S

Masz FF bez słownika? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dawno nie grałam w Combata ale weszłam jakoś nie dawno.

Nie wchodź nigdy więcej - po tak długiej przerwie (od wczesnej grywalnej wersji) nie warto próbować swoich sił. Ta gra wymaga ciągłego grania, by nie wyjść z wprawy. Wiecie jaką czułość miałem ustawioną? 50! Do tego 2000 dpi w myszce - nic nie mogło mi ujść z oka - cały czas były banie i to było piękne.

Te czarne postacie o których piszesz to znienawidzeni specjaliści - Viper to szybka babka, a ten drugi to facet - on jest pół czołgiem bo ma heavy vesta.

Modyfikacje poszły przeróżne, od dodania nowych postaci po nowe bronie. Jedyne co boli to fakt, że z kolejnymi update'ami idzie update HackShielda który nic nie daje. Ostatnio na necie pojawił się hack, który uniemożliwia wywalenie Cię z gry przez Elite Moderatora i głosowanie. Da się? Da.

Dobija też polityka Nexona. Przem0l pamiętasz RaTa z forum Combatarms.pl? Pisał dla Nexona raporty, pomagał udoskonalić tą grę itd. Podawał też linki na których pokazane są hacki i sposób ich pobrania. Widać nikogo nie ruszyło to, że chce pomóc a za chwilkę dostał bana, bo był zbyt upierdliwy. Sad but true...

Fanów darmowych gier zapraszam do Aliance of Valiant Arms oraz K.O.S: Secret Operations (tą drugą polecam Ralliartowi, bo on bardzo lubił grać w CrossFire :P ).

Chociaż i tak wychodzę z założenia że lepiej zapłacić raz a dobrze i grać w coś co zabija nudę na długo i nie przyprawia o nerwicę (mowa o CoD 4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Rogal - doskonale pamiętam RaTpl... polskiego szczura? :P Tak na serio to wiele razy (do znudzenia) pisałem i BĘDĘ pisał, że Nexon (jak każda firma, więc to "oczywiste") liczy tylko na wpływ szmalu. Musi się utrzymać i jeszcze zarobić więc:

KAŻDY KLIENT SIĘ LICZY

NAWET TEN CO OSZUKUJE.

I tym radosnym stwierdzeniem zakończę 8-smy epizod Scrubsów (Hoży doktorzy) :P. Eh, fajnie tak walnąć się na wyro z kobietą i puścić sobie maraton ulubionego sitcomu na 42 calach z kilkoma chłodnymi, mocnymi browarami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...