Skocz do zawartości

Kącik wyborczy


Rogal

Recommended Posts

Tak tak moi drodzy - niech to będzie okazja do tego by troszeczkę podyskutować o politykach i polityce przez nich z taką "miłością" uprawianej :D

Czy wy obywatele RP, jako pełnoletni osobnicy udaliście się do lokali wyborczych? Jeżeli nie, to zbierajcie się i idźcie, aby przed 22 zdążyć!

Ja byłem i jestem zadowolony, bo zagłosowałem na kandydata który jest z mojego miasta, toteż w razie wszelkich niedomówień...  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Rodzicie do mnie przed chwilą dzwonili czy spełniłem swój obywatelski obowiązek. No to powiedziałem im, że tak: spełniłem swój obywatelski obowiązek.

Nie poszedłem na wybory :D.

Akurat jako obywatel niepodległego kraju chciałbym żeby nadal był to niepodległy i suwerenny kraj. To znaczy NIE! dla Traktatu Lizbońskiego. Nie obchodzą mnie kompletnie plusy tego traktatu skoro minusem jest utrata tego co napisałem powyżej.

Tak się składa, że albo żadna partia nie powiedziała stanowczego NIE! albo się tym nigdzie nie chwali przez co nie mogłem jej odszukać (kandydat jest najmniej ważny bo i tak będzie robić to co mu szef partii będzie kazał. Szef partii to w końcu jego pracodawca.).

Dlatego nie mam zamiaru przykładać ręki do kolejnych rozbiorów.

Plusy w tym traktacie to jak wysokie odznaczenie nadane ... pośmiertnie.

A tak poza tym niedziela jakoś mija ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak się składa, że albo żadna partia nie powiedziała stanowczego NIE! albo się tym nigdzie nie chwali przez co nie mogłem jej odszukać (kandydat jest najmniej ważny bo i tak będzie robić to co mu szef partii będzie kazał. Szef partii to w końcu jego pracodawca.).

Tu cię mamy - UPR lista numer 1 Miałem na nich głosować, ale kandydaci w naszym województwie byli tak ciency, że nie było sensu, więc nie poszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

ale kandydaci w naszym województwie byli tak ciency' date=' że nie było sensu, więc nie poszedłem.[/quote']

UPR, totalnie o nich zapomniałem :D. Chłopaki (szczególnie ich szef) mają ciekawe pomysły, a na swoim blogu pan łysy wypowiada ciekawe rzeczy. Sęk w tym, tak jak napisałeś, że mają zbyt niskie poparcie żeby coś wskórać. A czemu mają zbyt niskie poparcie? Bo nasze społeczeństwo woli słuchać wygodnych i wpadających w ucho kłamstewek niż konkretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pomysły UPR to utopia :D. Chociaż i tak złagodzili swoje poglądy, bo wcześniej jako prawdziwi libertarianie uważali, że policja też powinna być prywatna ;).

A ja uważąm, że nawet jeśli ktoś nie ma swojego kandydata to powinien iść na wybory i oddać pustą katkę, alebo ewentualnie, jeśli boi się, że komisja będzie nieuczciwa i odda głos za niego, oddać głos nieważny np. skreślając kilka nazwisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiem, że utopia. Niektóre pomysły to hardcore a jeszcze inne przeraziłyby twórców sagi "Piła" :D. Ale w gruncie rzeczy "coś" by się zmieniło i może żyłoby się lepiej ;). Może po prostu nie bawią nas programy PIS, PO i jak widać innych dużych partii?

Oddawać nieważny głos zmieni tylko frekwencję, a to nie wpłynie na wybór kandydatów. Niska frekwencja za to da do zrozumienia, że oferta handlowa partii nie jest tak ciekawa jak im się wydaje co zmusi ich do zmiany polityki. Oczywiście takie rzeczy występują tylko w gospodarce wolnorynkowej, bo te darmozjady raczej nigdy nie zostaną do niczego zmuszone. Za to my tak: poprzez uchwalone przez nich ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...