Skocz do zawartości

Frag movies/Game events/inne filmiki z gier :)


Rogal

Recommended Posts

Też tak macie? Ja lubię oglądać filmiki które kręcą ludzie grający w gry, tzw. frag movies jeżeli chodzi o FPS'y albo filmy z jakiś ciekawych eventów, CWs z gier innego typu. W tym temacie chciałbym abyście się dzielili tym co wam się w tym aspekcie podoba.

Ode mnie takie o to filmiki z dwóch gier: CoD 4 i Combat Arms:

http://www.youtube.com/watch?v=q9TLtPnXYXo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Potęga CSa xD

Oj grało się w niego trochę. Ale brak możliwości przymierzania z broni oraz jej modyfikacji stanowczo zabiera mi przyjemność grania w nią...

Sam sporo czasu przymierzałem się do nakręcenia frag movie z Combat Arms - zabawnie jest mieć 25% hs'ów przy niskim K/D prawda? :D

Teraz myślę nad filmem z CoD 4 - jednak granie typu "stealth bitch" bo tak na mnie wołają nie będzie aż takie pasjonujące. Wszak bardzo łatwo gra się postacią z UAV Jammerem, death silence i tłumikami montowanymi do wszystkiego. Zastanawiam się nad wymianą bandoliera na bomb squad, bo teraz większość ludzi ginie od mojego noża :D

Btw Wenox nice fragi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sam sporo czasu przymierzałem się do nakręcenia frag movie z Combat Arms - zabawnie jest mieć 25% hs'ów przy niskim K/D prawda? :D

Ja już nawet kręciłem filmy (Frapsem) ale jak je puściłem w ruch to był tylko pokaz slajdów  :D Nie wiem czego to wina... może za mało RAMu.

Btw Wenox nice fragi :D

Thx.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wcale nie przy 4 - Fraps zabiera jeden rdzeń, a gra drugi. Naturalnie jak gra aż się prosi o drugi rdzeń choćby jak CoD4 to wypadałoby mieć 3 rdzenie.

Oczywiście przy wyższych rozdziałkach trzeba kombinować z ... dysiorkiem. Gdy zgrywacie film gdzieś w połowie dysku lub pod koniec to macie 3/4 lub w najgorszym wypadku 2/4 wydajności dysku. Do tego dochodzi fragmentacja dysku, więc zapis MB/s nadal spada. Do tego dochodzi doczytywanie z dysku lokalizacji w grze oraz zwyczajna praca systemu operacyjnego jak i innych aplikacji - kategorycznie należy wyłączyć wszelkie ściągania plików. Więc gdy Wasz dysk ma zapis np 100 MB/s, to wrzucając film gdzieś w środku dysku macie max 75 MB/s, do tego fragmentacja i skakanie igiełką po innych partiach dysku - czyli transfer nie jest ciągły ale przerywany. I może wtedy spadać nawet do POJEDYNCZYCH MB/s.

Ja robię tak: zakładam taką partycję w RAMie aby zmieścił mi się film, najczęściej 2-3 GB starczą. FRAPS dostaje na sztywno III rdzeń, gra II i IV a I pozostaje dla systemu, na którym w tym czasie nie chodzi NIC (łącznie z antywirem itp). Dlaczego taki rozkład rdzeni? Budowa Quada wygląda tak: to nie jest 4-ro rdzeniowiec ale są to 2 Core 2 Duo połączone ze sobą na jednej płytce. Różnica jest taka, że fizycznie I rdzeń widoczny przez system przypada na I rdzeń w pierwszym Core 2 Duo. II rdzeń w.p.s. przypada na I rdzeń w drugim Core 2 Duo. III rdzeń w.p.s. to drugi rdzeń pierwszego Core 2 Duo i IV rdzeń w.p.s. to drugi rdzeń drugiego Core 2 Duo. Dlatego aplikacja korzystająca z 2 rdzeni wydajniej pracuje (minimalnie ale zawsze) gdy ma przypisane I+III lub II+IV rdzenie. Wydajniej jest przemielić wszystko w jednym procku niż skakać pomiędzy procesorami i wiecznie składać do kupy

to samo zadanie. Dlatego Phenom jako prawdziwy 4-ro rdzeniowiec z zintegrowanym kontrolerem pamięci jest w takich zadaniach wydajniejszy. No ale w końcu "kogo to obchodzi" - grunt, że oba rozwiązania działają.

Potem młócę to w Alloc AVI MPEG Converter i (jako, że film jest w RAMie) mam szybko spakowany filmik.

Fraps nie jest zły i w sumie dobrze, że nie konwertuje filmów - dzięki temu mamy wyższą jakość i możemy pobawić się w profesjonalnych aplikacjach do składu filmu zamiast zdawać się na jakieś "magic box", którego finalny wynik pozostawi wiele do życzenia. Co polecam do obróbki? Adobe After Effects CS4 .

Minusem Frapsu jest niska jakość zgrywanego dźwięku, ale video jest rewelacyjne. Tyle, że czasami potrafi walić po 200 MB/s, przy czym nawet 2 pojemne (więc szybkie) dyski w RAID0 dostają zadyszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...

Czy mi się wydaje czy recoil w G36 poprawili? Co do samego frag movie, to graty, że chciało Ci się kręcić tyle akcji z "główkami" w roli głównej, ale suma sumarum niektóre akcje wyglądały na silnie ustawiane, jak chociażby akcja na BScie na GH.

Ogólnie to oglądając ten filmik to śmieję się z siebie jak sobie przypomnę ile godzin na to marnowałem, licząc na to, że kiedyś trafię miliona w hazard packu. No a tak jestem szczęśliwym graczem CoD 4. Niestety w lidze ESL do której na dniach chcę się zapisać będę miał pod górkę, bo zasady nie są przychylne moim perkom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czy mi się wydaje czy recoil w G36 poprawili? Co do samego frag movie, to graty, że chciało Ci się kręcić tyle akcji z "główkami" w roli głównej, ale suma sumarum niektóre akcje wyglądały na silnie ustawiane, jak chociażby akcja na BScie na GH.

Recoil w gietce się według mnie nie zmienił  :D  Akcje do filmiku były kręcone przez 3 - 4 dni, NIC nie było ustawione, są to mecze S&D na publicu... Dzięki  :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 weeks later...

Kurdę, nie mam zwyczaju nagrywać wszystkiego ale chyba zacznę... przedwczoraj nabiem L96A 26:1, grając w 16, z czego musiałem raz umrzeć by mieć znowu full ammo. Cold Seed - All Permitted, 140 frags. Fotę wrzucę gdy Ralliart zdradzi mi hasełko na ehost.pl... . Byłem 3 razy votowany ale nigdy im się nie udało, bo ekipa dobrze mnie broniła. Czy mnie wyzywali? Wcale, bo po co :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 weeks later...

Eee ta, przez większość... ooo większość czasu ten gościu LAMIŁ. Tylko przyśpieszał okrutnie nudne momenty i pokazywał fuksy. Ta gra przypomina mi Micz tylko jedno - Quake 3 Arenę CPMA. Bronie i styl zerżnięte ale oprawione "inną" grafiką (tzn przesyt kolorów...).

Wszystko jest ok, ale dosłownie kilkanaście sekund akcji na 6 minut trucia... coś słabo się chłopak wykazał :D.

Czy tylko mi znika kursor na polu do pisania? Nie mówię podczas "pisania" ale przy "kliknięciu" myszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To są różni goście :D, taka akcja medykiem np. może tylko wyglądać łatwo, le jego broń nie jest za silna, tak jest celowo, bo kiedyś medyk miał silna broń i wielu graczy używało go do walki. Wierz mi to nie jest takie proste, goście mieli po nawet 6 fragów z rzędu. TF2 to trochę inny FPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Stevy - 9 Lives

Stary filmik, pokazujący jak to dobrze wykorzystane glitche pozwalają zyskać sławę. Do tego garść umiejętności i ma się wszystko w świecie gamingu.

Enjoy :)

Tek 9 robi fajne filmiki, mają swoje studio nawet, gdzie remiksują kawałki, edytują obraz i takie tam. Konkurują z nimi Button Bashers, o czym świadczy ich filmik jako odpowiedź na wideo ze Steavy'm.

To przykład na to, że gaming w Polsce leży - a miałem okazję jeden współtworzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z samym gamingiem nie jest źle, to fakt, ale ja mówię o gamingu jako organizacji - w Polsce zainteresowanie eSportem jest niskie, bo większość "dorosłych" uważa to za bezsensowne siedzenie przed komputerem, psucie wzroku i niszczenie kręgosłupa. Dlatego też niechętnie pojawiają się sponsorzy.

Co do dobrych graczy - w CoD 4 scena została zdominowana przez Niemców. W ESL 1vs1 snipers only pierwszy jest Niemiec, w 5na5 też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pierwszy jest Niemiec i to jest ta dominacja? To trochę brzmi wiesz jak... :). Dominacja kojarzy mi się z tym, że w TOP 2000 graczy większość to Niemcy...

A mi brakuje fajnego softu do robienia filmików na Youtube. Zabawki Adobe są dość trudne w obsłudze a nie tylko chodzi o montaż - wypadałoby też zmieścić się w jakimś bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...