Skocz do zawartości

Tworzenie stron www - z czego korzystać podczas nauki?


Rogal

Recommended Posts

Rogalowi łezka się w oku zakręciła, jak robił stronki internetowe z początku swoich zabaw z internetem, a że bazował tylko na samym htmlu to były one proste i mało efektowne, dlatego chciałbym zacząć od nowa się w to bawić, tylko teraz nie wiem za bardzo z jakich materiałów korzystać podczas nauki. Byłbym wdzięczny gdybyście podsunęli mi jakieś materiały z których najlepiej uczyć się robienia stron internetowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zależy czego konkretnie chcesz się uczyć, na pewno mu na początek trzeba dobrze poznać HTML (XHTML) i CSS, tu jest jeden lepszych kursów http://kurs.browsehappy.pl/Kurs/Spis.

A później będziesz musiał poznać jeden z języków programowania służących do tworzenia aplikacji internetowych. Do wyboru jest PHP, ASP, Java + JSP, Ruby. Z tych języków na początek najlepszy jest PHP ze względu na jego popularność. Niestety nie znam żadnych kurów programowania godnych polecenia.

Jak już poznasz język to warto nauczyć się jakiegoś frameworka, które ułatwiają tworzenie stron. Z PHP'owych najpopularniejsze to Zend, Symphony, Code Igniter, CakePHP, Yii, Prado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dzięki za wszystkie linki, na pewno w trakcie świąt prócz matematyki (Analiza Matematyczna i Algebra liniowa) z której mam zaliczenie, CoD 4 w który gram dosyć dużo i żarła/rozwożenia rodziny po domach zasiądę do tego by zacząć coś robić w tym kierunku - zwłaszcza że w przyszłości może mi się to przydać.

Poza tym moją starą stronę robioną w przeciągu 48 godzin oceniono na dobrą jak na kogoś kto jest początkującym więc teraz mam solidny grunt do rozwoju :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 months later...

Jako, że ostatnimi czasy chcę nauczyć się czegoś nowego, to postanowiłem zacząć inwestować wolny czas w jakiegoś CMSa (za namową Imica, który doradził, bym o czystym htmlu zapomniał). Stąd moje pytanie - który jest na dzień dzisiejszy najbardziej rozwojowy i daje największe możliwości? Czy może przyjąć strategię nauki od podstaw, czyli zacząć od czegoś prostego i w razie czego rozwijać to co już umiem?

Zastanawiałem się nad Joomla! na początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Joomla jest bardzo prosta, nawet laik ją obsłuży i ma sporą społeczność, alternatywą może być Drupal. Tu masz porównanie Joomli z Drupalem:

http://www.alledia.com/blog/general-cms-issues/joomla-and-drupal-which-one-is-right-for-you/

Drupal wymaga już pewnych umiejętności, a jego nauka może potrwać nawet 2 miesiące, ale jego możliwości są dużo większe. Przede wszystkim jest mniej szablonowy i ma większe możliwości tworzenia nietypowych stron.

Drupal w zasadzie nie jest CMSem, a CMFem (Content Menagment Framework), czyli jest czymś niższego poziomu.

Tu masz listę innych CMFów:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Content_Management_Framework

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...