Skocz do zawartości

SMG i Asault Rifle warte uwagi (za GP)


Przem0l

Recommended Posts

Jak tytuł wskazuje skupiłem się na broniach za GP, odrzucając jednocześnie wynalazki ze skrzynek. Jak wiadomo szanse na coś fajnego są znikome więc traktuję je jakby ich nie było.

Żeby zbędnie nie przedłużać: nie wszystkie bronie są "warte uwagi" ze względu na swoje wyjątkowe walory, część zamieściłem po to żebyście wiedzieli, że w odpowiednich rękach dany gniot może być zabójczą bronią.

Do każdej broni zawsze dokupuję pierwszą lunetę i drugi magazynek. Nawet do SMG (czasem luneta w SMG ratuje zadek).

Kliknij na obrazek żeby powiększyć.

SMG

Dołączona grafika

K7

Niewiele osób z tym biega, bo po prostu nie docenia tej broni. Od jakiegoś miesiąca jest moim pierwszym gnatem po M416. Z bliska zabija 3 strzałami a jej hiper szybkość nadrabia celność na Death Roomie lub w innych ciasnych zakamarkach. Choć w serii nie da się jej utrzymać (ostro wali w poziomie) to pojedyncze strzały są super celne (czasami kampiłem nią na średnich odległościach) :)[/td][/tr][/table]

Dołączona grafika

MP5

To też nie jest zbyt popularna broń w CA i tutaj się zbytnio nie dziwię. Jeszcze na początku kwietnia była "taka dość" ale obecnie to jest marna imitacja potęgi jaką była wcześniej. Za wolna, zbyt mało celna przy pierwszym strzale (za to o niebo lepsza w serii od K7) ma swoich stałych fanów. Na niej nabiłem sporo fragów, w moich statach jest drugą bronią pod kątem ilości oddanych strzałów.

Dołączona grafika

UMP

Ulubiony SMG większości graczy. Jest dość celny, ale bez szaleństwa. Do tego szybkostrzelność pozostawia nieco do życzenia. Nie przepadam za nią.

Dołączona grafika

P90

Kto od tego nie umarł? Jeśli graliście w CA ponad godzinę to musieliście paść chociaż raz :D. Ta broń szczególnie w wersji płatnej posiada całą armię wyznawców. 50 naboi, kolimacja, szybko zmienialny magazynek. Brać - nie marudzić. Można ją chwalić, ale jest to kolejny SMG, który mi po prostu nie leży. K7 jest szybsze i równie mocne a wielu sytuacjach tylko to się liczy.[/td][/tr][/table]

Assault Rifles

Dołączona grafika

M416

Marzenie każdego gracza ;). Moja broń, z którą się nie rozstaje. Nie ma takiej opcji. Robi mi za kampę, za straszak gdy podbiegam do skrzynek (na jej odgłos dużo przeciwników się cofa co daje mi czas aby dobiec i się zbunkrować) oraz jako zabawka na średni dystans. Do tego ona jest po prostu idealna. Żeby jednak ubić kogoś w serii to trzeba ruszać się lewo-prawo, bo Nexon popsuł tą broń dość mocno. Zauważcie, że ona strzela zawsze dookoła przeciwnika a nie w środek. 1100 GP to nawet za mało jak na taką broń.

Dołączona grafika

M4A1

Protoplasta M416. Broń o dość podobnych statystykach, ale "dość podobne" mogą nie wystarczyć w bojowych warunkach. Ta broń jest dobra na początek grania do czasu aż nie odblokujemy sobie M416

Dołączona grafika

MK16 SCAR-L

Jedyny gnat jaki brałem sobie nowymi charami. Tym dało się zatłuc prawie każdego, szybkostrzelne, celne i mocne. Jak widać było "za dobrze" bo Nexon dał bardzo mocne ograniczenie pod względem poziomu postaci. A szkoda.[/td][/tr][/table]

Dołączona grafika

AK-47

Po ostatnim updacie broń niczego sobie. Szybciej strzela niż poprzednio co było jej wielkim minusem. Może nie jest idealnie ale jest lepiej, a to "lepiej" połączone z masakrycznym damage i celnością przy pierwszym strzale robią z niej mocnego przeciwnika. Choć osobiście nie przepadam to czasami dane jest mi poczuć jej walory na własnej skórze :P. Skoro tak ją zachwalam to czemu jej nie taszczę? Po co skoro mam M416 :P

Dołączona grafika

M16A3

Choć to defaultowy gniot to w połączeniu z dowolnym celownikiem dość dobra broń na wypadek braku amunicji dla głównej broni. Da się tym jakoś bronić do czasu nie podniesienia czegoś lepszego. Co najzabawniejsze - tym da się skutecznie walić ultra kille ze względu na wysoką celność w krótkich seriach. Gdyby nie niskie zadawane obrażenia byłaby to najlepsza broń.

Dołączona grafika

FAMAS

W Counter Strike ta broń dość dobrze mi pasowała. W CA jest po prostu średnia. Jej niski damage to po prostu jakaś paranoja. Jest to broń o dość dobrej celności PODCZAS BIEGANIA do jest bardzo ważne dla rusherów. Sęk w tym, że gdy się nieco przykampi to jej walory magicznie spadają. W takich wypadkach już K1 jest ciekawsze.

Dołączona grafika

G36E

Nie może być zestawienia Assault Rifles bez G36E. Jest to niewątpliwie najczęściej używana broń, ale szczerze mówiąc sieje prawie tak samo jak AUG, który choć w realu nie jest taki zły to w CA... ale co ja będę opowiadał. W CA na przykład bazooka nigdy nie zabija, bo zabiera 80% obrażeń nawet trafiając w klatę. W serii G36E to po prostu porażka, gdy jednak strzelamy pojedynczo to może od biedy zastąpić kampę. W zasadzie kałach ma podobną siłę, celność i szybkostrzelność (po update) ale ma jakby mniejszy rozrzut w serii. Ot takie subiektywne odczucie. Umieściłem tą broń na samym końcu bo nawet jak nie mam już amunicji "do niczego" to kurdę przeboleję ale dobiegnę z nożem do innej broni ;).

Zamieszczone tutaj moje wypociny nie są prawdą objawioną ale moimi spostrzeżeniami związanymi z używaniem tych broni oraz ... z dzielnym przyjmowaniem na twarz hitami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mała poprawka - M416 nie jest marzeniem każdego gracza, bo ja jej nie lubie.

Osobiście jestem wyznawcą no backpack running no i co się z tym wiąże posiadania tylko i wyłącznie jednej broni. Co więcej...chyba to, że M4A1 jest najlepsze :* I gdybym mógł a właściwie miał za dużo kasy to z chwilą wejścia możliwości zakupu broni początkowej na stałe zmieniam poczciwe M16A3 na M4A1.

Co tu dużo mówić - fajny poradnik, jednak warto robić lekki upgrade po każdym patchu, bo Nexon lubi sobie poeksperymentować czasami :)

Btw, Przyklejam zostawiając go swobodnej dyskusji i możliwości edycji po każdym upie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z tym "marzeniem" to wiem, że nieco przesadziłem, ale i tak większość ludków jak widzi tą broń to ją podnosi, czyli "coś w tym jest". Poza tym tak się do nie przyzwyczaiłem, że nie zamienię jej na nic innego. Skoro mogę z nią ruschować i kampić to czego chcieć więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Przez długi czas zasuwałam z AK 47. Broń naprawdę jest celna i zabójcza. Wystarczy czasami oddać tylko 2 celne strzały a kolo się trupem :)

Niestety ma minus i to bardzo duży bardzo powoli strzela.

Obecnie biegam z karabinkiem, który jest trochę mniej zabójczy( 3 strzały) ale bardzo szybko strzela, a wiadomo że w tej grze liczy się każda milisekunda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Skoro mogę z nią ruschować i kampić to czego chcieć więcej?

Udało mi się zrobić rush z Arctic Wolfem, wiesz potęga kampy za NXy - to ma niski recoil i niezłą celność :D

Przez długi czas zasuwałam z AK 47. Broń naprawdę jest celna i zabójcza. Wystarczy czasami oddać tylko 2 celne strzały a kolo się trupem

Heh, ja jak zainstalowałem CA, odpaliłem to drugą bronią jaką kupiłem było właśnie AK - wiecie, patrząc w przeszłość (CS 1.6) była to naprawdę zabójcza broń, którą uwielbiałem. W ogóle balans broni był inny, lepszy. A Tu? Teraz jest na pewno lepiej. AK 47 jest w tej chwili dobrym rozwiązaniem nawet bez koilimatora ;)

Waham się nawet, czy nie zrobić czegoś odmiennego i nie kupić sobie skrzynki ;) Może wypadnie coś, do czego będę musiał się przyzwyczaić? A jak nie to kupię kałacha - a co! :)

Bo teraz to uwielbiam M4A1 - ta broń jest po prostu masakrycznie dobra, na każdego kto wyjdzie mi z bramy na rattlu, albo na warhead kiedy od kibli lecą. Celna, szybka i w ogóle.

A co powiecie na takie porównanie tylko że ze snajperkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 8 months later...

Heh, nieco czasu minęło od założenia tego tamatu i wiecie co się zmieniło? Znudziło mi się kampienie (ze średnim rezultatem) z M416 a zabawa z L96A też do najprzyjemniejszych nie należy. Ta kampa jest tak niecelna, że szkoda gadać więc postanowiłem rzucić okiem na najbardziej olewaną broń przez nexona.

AK47 ma kilka wersji, od czarnych po złote, tak samo 90% ARów... ale nie G36E. Valkiria to tylko pomalowana wersja tej broni - nie ma zmienionych statów. Szkoda, ale czemu by jej nie spróbować? Poza tym potrzebowałem broni ... wielozadaniowej. Z prostego powodu: spec może biegać tylko z 1 bronią. To jest wielki minus ale czy na pewno? Jak się ją opanuje to potem jest latwiej.

I rzeczywiście: mam dużo lepsze statystyki grając tylko z tą jedną bronią niż gdy miałem PP-19 + M416, lub L96A + M416. A spec to chuda baba, w którą trudniej trafić i apteczki. Na Snow Valley, Grey Hammer, Waverider czy Rattle Snake jest ona (apteczka) nieoceniona. Co prawda przed headem, L96A czy M32 oczywiście nie ochroni ale w pozostałych przypadkach daje rady.

Czy warto więc grać z G36E ZAWSZE? Nie, na małych mapach przyda się broń szybkostrzelna, czasami warto użyć M416/M4A1 ze względu na dobrą celność i mały rozrzut... ale tam gdzie mieso samo pcha się pod celownik najlepsze jest PP-19. Są na to 3 powody: szybka strzelność, 65 naboi w magazynku - nie zabraknie nam ich przy kolejnych falach przeciwników oraz szybka wymiana magazynka. To co, że jest niecelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 months later...

Ten temat jest dość stary, bo wówczas nie znaliśmy jeszcze wszechmocy PP19 ;D

Teraz już znamy i nie ma mowy aby zagrać FT bez tego cuda.

Wiadomo, jak każda broń w CA ma swoje minusy i plusy :)

Ja obecnie biegam z PP19 MOD bo mam ją na perma. Moje zdanie na temat tej pukawki już znacie:) a jak nie to odwołuje do linka.

http://www.gurupc.pl/combat-arms-eu/bron-na-perma/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 months later...

A właśnie, że nie :). UMP jest przekozacki, pewnie jest zabugowany, że tak szybko zabija ale jakoś mi to nie przeszkadza. Też mam go na perma. Tak na dobrą sprawę to fajny jest (naturalnie) jeszcze PP-19 (głównie zombie) a na ludzi MP5RAS.

Z ARów jakoś przestałem korzystać skoro jako drugą broń mam TPG-1 PRO na perma. Jest dobra na quick scope jak i kampienie (98 celności, 100+ obrażeń, szybko przeładowuje każdy strzał jak i zmienia magazynki).

Jakbym miał sobie kupić ARa... no kurdę, gieta nadal jest bezkonkurencyjna ze względu na celność, celownik i obrażenia. Ale ten rozrzut to już przegięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...