Skocz do zawartości

Optymalizcja w/g Microsoftu


Przem0l

Czy uważasz, że chociaż większość elementów Windowsów jest napisana "optymalnie"?  

2 głosy

  1. 1. Czy uważasz, że chociaż większość elementów Windowsów jest napisana "optymalnie"?

    • TAK! W końcu M$ to porządna firma...
      1
    • NIE. Bo wszystko jest jakieś jednowątkowe "i w ogóle".
      1
    • Nie obchodzi mnie to, grunt, że działa.
      0


Recommended Posts

Jak większość z Was nie mogłem znaleźć przyczyny powolnej pracy gry Crysis. Wysoka jakość grafiki powalała i nadal powala najpotężniejsze konfiguracje. Pewnie szukaliście przyczyn tego zjawiska, ale IMHO to ja ... JA "ją" znalazłem. Na moje jest tylko jedna przyczyna.

Ale co to ma wspólnego z tematem? Z Microsoftem? Otóż w/g mnie, twórcy Crysis musli być na stażu w M$. Musieli nauczyć się od nich jak optymalizować (czyli: partaczyć) kod. I tak powstał Crysis.

Na dowód swojej teorii przytaczam pasjansa z Windows XP, czyli z czasów kiedy powstawał projekt "Crysis". Owy pasjans to nie byle co ale tzw. Pajączek, w systemie znany jako plik (i zarazem proces) spider.exe. Jak się go już przejdzie i na pytanie "Czy zacząć nową grę" odpowie NIE, możemy obyć niesamowitą duchową podróż doświadczając zapierających dech w piersiach, wspaniałych animacji. Ten kunszt najwyższych lotów, kwintesencja graficznego impresjonizmu niezwykle precyzyjnie wymierzona jakby zimnym okiem inżyniera dokładnie tak aby nie utracić bądź, nie daj Boże, pominąć wysublimowanych szczegółów i jednocześnie nie przekroczyć granicy dobrego smaku czy przerostu formy nad treścią - oto co dostajemy całkowicie za darmo razem z tym wspaniałym systemem operacyjnym. To est wręcz epopeja, można się w nią wpatrywać cały dzień a wciąż będzie jej mało...Tylko niewdzięcznicy, którzy porzuciwszy światło i obrawszy drogę potępienia, mogą tego geniuszu nie docenić. Oczywiście mówię o linuksowcach .

I wszystko byłoby wprost zaj...cie gdyby nie to, że ta animacja pożera całą moc Intel Pentium 4 2.8 GHz.

Dołączona grafika

Co Wy na to? Spróbujcie u siebie... toż to się nóż w kieszeni otwiera jak się widzi takie partactwo. Pocieszam się tylko, że pasjans nie jest optymalizowany pod wiele rdzeni, bo aż strach byłoby to zapuścić na serwerze sesji terminalowych (TS) w firmie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...