Skocz do zawartości

SPAM dlaczego do nas dociera??


Kasjo

Recommended Posts

Kto z nas nie ma konta e-mail??

Już niedługo będzie okres przedświąteczny, a to oznacza, że dziennie na konto  będzie otrzymywać masę wiadomości(reklamy, spamy), których nawet nie czytamy. Z reguły są to reklamy - spamy,czyli nie chciane wiadomości. Często są to listy z naszego portalu, na którym mamy założone konto. Wówczas to jest już tylko mailing. A co najgorsze to godziliśmy się na to, akceptując regulamin przy zakładaniu konta.

Co nas bardziej denerwuje spam czy mailing?

Według badań przeprowadzonych w Stanach to mailing. W skali od 1-7 to właśnie on otrzymał aż 4,24, czyli więcej niż połowę.

Zapewne każdy z nas ma zastosowany filtr, który ma od razu wrzucać do kosza spamy.

Wiadomości, które zawierają jedynie zwykły tekst z hasłami reklamowymi to przez te filtry antyspamowe są rozpoznawane  i traktowane jak spam. I gra gitara.

Więc jak to się dzieje, że i tak do nas trafiają??

Praca konkursowa

Niżej podaje kilka metod, które oszukają filtry antyspamowe:

1. Filtry antyspamowe nie odczytują plików pdf i jpg, więc to już jeden sposób przesłania nam niechcianego maila z reklamą.

2. Kolejna metoda to spam obrazkowy. W postaci kropek, czy też literek tworzona jest wiadomość

Obecnie wg statystyk jest to najczęściej używana metoda.

Ja dostałam takiego spama chyba tylko raz, zaś w postaci jpg to codziennie.

A jak jest u Was?

3. Kolejna metoda to taka, że w wiadomości napisany jest tylko link strony. Reklama nie jest w słowach wiadomości, ale w filmie na podanym linku.

Często do rozsyłania spamów są wykorzystywane komputery zombie. Użytkownik komputera nie jest nawet tego świadom (ale to inny temat).

Wyobraźcie sobie, że codziennie aktywnych jest średnio 330 tysięcy komputerów zombie. Więc ile spamów może być rozesłana?? Miliony, bilony niechcianych wiadomości.

Ja dziennie otrzymuję około 10 spamów. Założę się, że u Was jest podobnie.

Wkurzające prawda? Niestety filtry antyspamowe na niewiele się zdają więc jesteśmy bezradni i zostaje nam tylko usuwanie bez czytania.

Nie zapomnijcie, że często w tym reklamach, spamach mogą znajdować się wirusy.

Więcej do poczytania na http://viruslist.pl/analysis.html?newsid=515

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 month later...

1. Moim zdaniem sporo zależy od tego gdzie ma się konto pocztowe.

2. Rozwiążesz jakiś konkurs gdzie musisz podać e-mail to możesz być pewny/a że zaczniesz dostawać SPAM :P

3. Pobierzesz jakiś program gdzie potrzebna jest rejestracja na stronie... SPAM nieunikniony :P

4. Boty wędrujące po stronach również szukają adresów e-mail więc jeżeli prosisz na jakimś forum by przesłano Ci coś na e-mail sam się prosisz :P

5. Pewnie coś jeszcze o czym zapomniałem...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

2. Kolejna metoda to spam obrazkowy. W postaci kropek, czy też literek tworzona jest wiadomość

Obecnie wg statystyk jest to najczęściej używana metoda.

Ja dostałam takiego spama chyba tylko raz, zaś w postaci jpg to codziennie.

A jak jest u Was?

Ani jeden, wszystko leci w rubrykę spam...po prostu klient mailowy w operze śledził od kilku miesięcy moje poczynania i nie uraczy mnie już tym, czego nawet nie oglądam :P

Pod względem tego co to niby tak inteligentnie te spam boty robią to ubogo...myślałem, że stać je na coś więcej. Chyba, że Kasjo nie wyczerpała tematu dostatecznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...