Skocz do zawartości

Windows 7. Gdzie jest przycisk pokaż pulpit?


Micz

Recommended Posts

To pewnie jest to częste pytanie nowych użytkowników Windowsa 7 sam się nad tym zastanawiałem, otóż w siódemce mamy Aero Peek, czyli taki mały prostokącik w prawym dolnym rogu.

Gdy go klikniemy pokaże nam się pulpit, gdy tylko najedziemy to się nam tylko odsłoni (taki efekt mouse over).

Można też uzyskać klasyczny przycisk pokaż pulpit wykorzystując pewien trik. To jest moje luźne tłumaczenie tego poradnika. Wszystkie zdjęcia oprócz załączonego pochodzą właśnie z tej strony. Nie robiłem swoich bo i tak mam wersje angielską więc różnicy by nie było. A więc zaczynamy:

1. Tworzymy nowy folder. Nie ważne gdzie i jak się nazywa.

2. W nim plik o nazwie "Show Desktop.scf" (oczwiście można ją zmienić, byle nie rozszerzenie) o następującej zawartości:

[Shell]
Command=2
IconFile=explorer.exe,3
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop
można pobrać gotowy plik stąd.

3. Klikamy prawym przyciskiem na pasku zadań i klikamy "Toolbars"->"New toolbar"

Dołączona grafika

4. Wybieramy folder, w którym umieściliśmy nasz plik. Do paska zadań zostanie dołączony pasek narzędzi z naszym plikiem.

5. Odblokowujemy paski narzędzi klikając prawym na pasku zadań i odznaczamy "Lock the taskbar".

Dołączona grafika

6. Klikamy prawym na naszym pasku narzędzi i odznaczamy "Show title" i "Show Text"

Dołączona grafika

7. Możemy zmienić rozmiar ikony. Klikamy prawym na pasku narzędzi i wybieramy "View"->"Large Icons".

Dołączona grafika

8. Przesuwamy nasz pasek zadań na sam początek. I blokujemy pasek zadań (prawym na pasku zadań i zaznaczamy "Lock the taskbar". Oto efekt końcowy.

Dołączona grafika

Mam nadzieję, że komuś się przyda :P.

post-5-128249548978_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Już Vista trąciła rozwiązaniami rodem z Linuxa, ale Win7 jeszcze bardziej zbliżył się do środowiska KDE. Nie piszę tego z jakimś niesmakiem czy pretensjami - mi to pasuje. Grunt, żeby powielać sprawy, które się sprawdziły.

Co do tego skrótu w Win7 to nawet nie zauważyłem jego braku :P. Poważnie - jakoś intuicyjnie kliknąłem na "pierwsze z prawej ekranu" i zadziałało (pomijając skrót Win+M). Dlaczego intuicyjnie? Bo się zapomniałem [za dużo czasu poszło w KDE 4] :P. Poza tym to zależy od "podejścia" - jak zawsze byłe sceptycznie nastawiony do Visty to wszystko w niej było dla mnie "be", w przypadku Win7 jakoś wszystko jest "hurra", choć to przecież jest "tylko" Windows 6.1 :P. A może się starzeję?

Ogólnie grzebanie w powłoce ułatwia życie, można ustawić rzeczy, których NIE DA się zrobić za pomocą GUI, choć do tej pory nie mogę zrozumieć jaki M$ ma w tym cel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Windows 7 to taka podrasowana Vista :P. Po prostu ludzie byli już uprzedzeni do niej dla tego mamy 7. Vista z najnowszymi Service Packami chodzi dobrze, choć bierze więcej ramu niż 7. No i kilka drobnych usprawnień też się pojawiło. Np. przypinanie otwartych okien do paska zadań (co powoduje, że po zamknięciu okna nie znika ono z paska tylko zamienia się w skrót). Moim zdaniem świetne rozwiązanie, bo i tak zazwyczaj ma się pewien stały zestaw aplikacji których się używa. Kolejnym usprawnieniem jest możliwość zmiany kolejności okienek na pasku zadań, to coś czego mi brakowało od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja mam Windows 7 na laptopie w celach doświadczalnych, jak się sprawdzi trafi na dysk komputera stacjonarnego. Na razie jestem zadowolony i pewnie niedługo czeka mnie zmiana systemu. Co do takich udogodnień to fajnie, że są, ale jak dla mnie do wszystkiego idzie się przyzwyczaić i nie zrobi mi to większej różnicy. Swoją drogą tutorial niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...