Skocz do zawartości

Nowości na forum


Ralliart

Recommended Posts

Jako nowy może dorzucę parę swoich spostrzeżeń :P To nie jest krytyka od razu muszę powiedzieć lecz spojrzenie osoby NOWEJ na tym forum.

Przede wszystkim SB mnie troszkę irytuje gdyż zanim wczyta wszystkie wiadomości w nim zgromadzone zawiesza stronę na 1-2 sekund, tzn. nie można kliknąć czy przewinąć. Inną sprawą jest to że brakuje na pewno działu związanego typowo z sieciami. Teraz jeżeli ktoś ma problem z tego typu tematyka udaje się do działu Windows lub Linux w zależności jakiego systemu używa.

Być może struktura forum powinna zostać jeszcze raz przemyślana. Może poddana dyskusji.

Według mnie również powinien powstać dział Rozrywka w którym znajdą swoje miejsce kategorie: Gdy, Combat Arms Eu, itd..

Wygląd forum nie zachwyca aczkolwiek widziałem, że trwa sona na motyw :P tak, że czekam na zmianę z niecierpliwością :P

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To w takim razie proszę o wybaczenie :P nie zwróciłem uwagi na datę z kiedy jest sonda :P

A jeżeli chodzi o webmastering to bardziej bym go władowal do działu z programowaniem (który bym rozdzielił z Programy/programowanie)

Chociaż uważam, że w taki sposób Tworzenie działów, kategorii "na żywioł" narobi więcej szkody niż dobrego. Lepiej jest to przemyśleć na nowo. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jako nowy może dorzucę parę swoich spostrzeżeń :P To nie jest krytyka od razu muszę powiedzieć lecz spojrzenie osoby NOWEJ na tym forum.

No i słusznie, bo to się ceni

Przede wszystkim SB mnie troszkę irytuje gdyż zanim wczyta wszystkie wiadomości w nim zgromadzone zawiesza stronę na 1-2 sekund, tzn. nie można kliknąć czy przewinąć.

To jest kwestia AJAX-a niestety, a to nie jest najszybsze rozwiązanie. Mogę zmniejszyć ilość wiadomości wczytywanych na starcie - wtedy będzie szybciej działał.

Inną sprawą jest to że brakuje na pewno działu związanego typowo z sieciami. Teraz jeżeli ktoś ma problem z tego typu tematyka udaje się do działu Windows lub Linux w zależności jakiego systemu używa.

Być może struktura forum powinna zostać jeszcze raz przemyślana. Może poddana dyskusji.

Jeżeli będzie taka wola z waszej strony to administracja postara się ułatwić wam życie wedle waszych życzeń. Oczywiście w kategoriach rozsądku

Według mnie również powinien powstać dział Rozrywka w którym znajdą swoje miejsce kategorie: Gdy, Combat Arms Eu, itd..

Wygląd forum nie zachwyca aczkolwiek widziałem, że trwa sona na motyw :P tak, że czekam na zmianę z niecierpliwością :P

Podpadasz, bo ja robiłem cały wygląd :P

Wszelkie motywy do forum są dostępne pod adresem:

http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?action=search;version[]=49

Pamiętajcie tylko o tym, że działamy na wersji 1.1.10 i motywy z wersji 2.0 nie zadziałają. Dodatkowo może okazać się konieczna modyfikacja sporej ilości kodu aby działały te same opcje które działają teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Fakt :P trochę może i przeginam lecz w dobrej wierze. Wiem, że to wkurza jak ktoś nowy wpada na forum i wszystko krytykuje, rzuci jakiś pomysł itd. też bym się wkurzał :P

Jednak trochę rażą mnie te kwadraty na stronie głównej z gradientem lub bez... Wydaje mi się, że jakaś ikonka lepiej by się prezentowała :P Myślę, że zmiana w kodzie też nie będzie strasznie duża :P

Co do SB możesz zostawić jak jest :P przeżyje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wrzuciłem link do stronki z innymi motywami dla forum - polecam przyjrzenie się im. Mam nadzieję, że coś ciekawego znajdziesz. Ja np zainstalowałem przed chwilą wersję no. 2 naszego motywu i się z lekka załamałem, jak nie zobaczyłem masy modyfikacji które zrobiłem.... Ale jak mówię jestem otwarty na wszelkie propozycje. Jak będę miał czas na bank zajmę się wszystkim co zaproponujecie. Dużym problemem jest też fakt, że część motywów jest napisana niechlujnie i trzeba je poprawiać z ręki, a to nie jest miłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 month later...

Zainstalowałem, ale powiem szczerze, że nie podoba mi się:

  • Stała szerokość forum - brak % ustawienia prowadzi do tego, że w rozdzielczości 1650x1050 mam wielkie białe pasy po obydwu stronach
  • Czcionka jest nieadekwatnie wielka
  • Nie działają zainstalowane dodatki

Ostatni punkt jest do przejścia, bo wystarczy pogrzebać w plikach konfiguracyjnych i będzie działało wszystko. Nie wiem co na to inni użytkownicy forum. Zawsze oczywiście można podmienić katalog z plikami graficznymi dla obecnego stylu i zobaczyć co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zawsze oczywiście można podmienić katalog z plikami graficznymi dla obecnego stylu i zobaczyć co z tego wyjdzie.

Osobiście od tego bym zaczął. Styl zaproponowany przez Ciebie Imic jest nieco lepszą wersją tego który mamy my teraz, ale prócz obłych kształtów nic w nim ciekawego...

Zresztą to była dopiero jedna propozycja, może Pain się wypowie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja już mam moją pierwszą uwagę - ikony symbolizujące nowe posty w temacie są widoczne, ale nie na tyle, by rzucać się w oczy. Musi być ostre przeciwieństwo...może coś z czerwienią? :P

edit:

Bo teraz jak wchodzę to ciągle mam wrażenie, że w każdym dziale ktoś coś napisał...dlatego jestem za jaśniejszym kolorem tego elementu.

A może zróbmy forum po prostu całe różooooweeee, albo np. w trybie DOSowym? :P Ikonki postów robione ze znaków interpunkcyjnych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 months later...

Od siebie dodałbym, że forum nie działa na najnowszym FireFoxie "u mnie w domu". To czekanie aż coś się zaladuje trwa wieczność gdy na najnowszej Operze nawet nie zauważam ładowania się stron.

Za to w pracy nie działa prawie w ogóle - mam na myśli "po zalogowaniu". Ten skrypt jest jakich chu.owy. I to nie wina serwera, na którym wszystko stoi, ponieważ wtedy u wszystkich powinno ciąć a nie tylko u nas w pracy. A u nas w pracy otwarcie np 10 stron na interii, wp czy onecie trwa "moment". Mowa jest o Operze, bo na ttym zamulaczu FF to mogę sobie pomarzyć o czym kolwiek. Po prostu to jest horror.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Od siebie dodałbym, że forum nie działa na najnowszym FireFoxie "u mnie w domu". To czekanie aż coś się zaladuje trwa wieczność gdy na najnowszej Operze nawet nie zauważam ładowania się stron.

A ja powiem tak: problemu nie widać na mizernym kompie mojej dziewczyny z win7 na pokładzie. Ale jak wielokrotnie powtarzam są wyjątki. Chociaż do tej pory wydawało mi się, że twórcy skryptu faworyzują FF... Trzeba też wziąć pod uwagę, że najnowszy FF ma lepsze i gorsze momenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Już kiedyś mówiłem, że powinien powstać dział Internet.  Bo sieci komputerowe mają tylko tyle do Internetu, że korzysta on z sieci komputerowej. Jeszcze tworzenie stron można podpiąć pod dział Software i programowanie, bo w zasadzie współczesne strony internetowe to programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...