Skocz do zawartości

Unboxing płyty BIOSTAR RACING Z370GT6


CrazyGamer

Recommended Posts

Czołem!
Modernizuje swój komputer, aby poprawić jego osiągi dla gamingu. Proces rozpocząłem od zakupu płyty głównej. Wybrałem RACING Z370GT6 od BIOSTARa, ponieważ w porównaniu do innych płyt ta posiada najlepszy stosunek ceny do jakości.
Gratis dorzucili nawet gamingową myszkę.

Rzut okiem na pudełko:

Picture1.png

Picture2.png

W pudełku była płyta, zestaw przewodów, maskownica oraz instrukcja.

Picture3.png

Zbliżenie na płytę:

Picture4.png

Panel sterujący GT Touch pozwalający na łatwie przejścia pomiędzy trybem energooszczędnym (ECO) i wydajnościowym (Sport)

Picture5.png

Zbliżenie na tylne porty. To co wyróżnia płytę to wsparcie technologii Intel Optane M.2 (32Gb/s), USB 3.1, HDMI w rozdzielczości 4K oraz technologia BIOSTAR Hi-Fi.
Niewątpliwym plusem są również dwa sloty M.2, które obsługują macierze RAID 0,1,5… itp. Oznacza to, że mogę zbudować macierz RAID na dyskach M.2 SSD i uzyskać największe szybkości odczytu/zapisu danych obecnie dostępne na rynku. Super wygodne dla edycji contentu, ładowania leveli gier, photoshopowania zdjęć, renderowania filmów itp. Super!

Warto nadmienić, że porty są dodatkowo zabezpieczone czarno-żółtą pokrywą.

Picture6.png

BIOSTAR dostarcza również szereg przydatnych programów narzędziowych, m.in. oprogramowanie A.I. FAN dla regulacji pracy wentylatora. Pozwala to na stabilną pracę komputera nawet podczas największych obciążeń, np. takich jak gaming w dużej ilości detali.

Picture7.png

Płyta posiada również 10(!) trybów podświetlenia RGB

Picture8.png

Picture9.png

Ustawienia podświetlenia można regulować za pomocą udostępnionego narzędzia Advanced VIVID LED DJ 

Podświetlenie jest podzielone na trzy strefy. 
Strefa Audio - Tryby: Stały, Oddech, Lśnienie, Lśnienie i Muzyka, Meteor, Fala, Gwiaździste Niebo, Błyskawica, Aurora

Picture10.png

5050 Header 1 - Tryb Stały, Oddech, Lśnienie, Lśnienie i Muzyka

Picture11.png

5050 Header 2-  Tryb Stały, Oddech, Lśnienie, Lśnienie i Muzyka

Picture12.png

Efekty wyglądają następująco:

Picture13.png

Picture14.png

Picture15.png

Picture16.png


W zestawie otrzymałem również gamingową mysz BIOSTAR RACING AM3 

Picture17.png


Specyfikacja:
Sensor optyczny PMW 3320 5000 DPI,
Przycisk zmiany DPI z 4 ustawieniami: 800/1200/2400/5000,
Możliwość programowania przycisków myszy do: tworzenia makr, zmiany częstotliwości odpytywania oraz innych ustawień.
Co również mi się bardzo spodobało, mysz jest również podświetlana w wielu kolorach, co doskonale komponuje się z podświetleniem płyty głównej. Wygląda to tak:

Picture18.png
Picture19.png
Picture20.png
Picture21.png

Niby taka drobnostka, a cieszy i pokazuje, że Biostar naprawdę dopracował swój sprzęt.


Podsumowanie:

Plusy:

  • Świetny stosunek jakości do ceny
  • Wykonanie klasy premium
  • Przemyślany design, mnóstwo praktycznych zastosowań
  • Darmowa mysz w zestawie

Minusy:

  • Tylko niektóre porty są USB3.1, cały czas jest stosowanych kilka portów USB 2.0

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z płyty. Spisuje się dobrze.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...