Skocz do zawartości

Jak skonfigurować router bezprzewodowy pod dek. NC+


jacooo3666

Recommended Posts

Mam prośbę. Czy umielibyście mnie poinstruować tak krok po kroku jak skonfigurować mój router bezprzewodowy 8level xDSL 150Mbps WRT-150

dodatkowo pod dekoder NC+?

Obecnie z tego routera mam internet bezprzewodowo tylko na laptopie Lenovo, model B580, i chcę żeby dekoder NC+ nawiązywał łączność z  tym routerem bezprzewodowym.

Dekoder NC+ mam połączony z tym routerem bezprzewodowym kablem internetowym (crossowym) o długości 15 m.

Mój laptop Lenovo ma Windowsa 7 Home Edition.

Gdzie na tej stronie tego routera miałbym kliknąć aby ustawić dodatkową łączność routera bezprzewodowego z dekoderem NC+?

 

 

cf6ec22d19ad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak. Tym kablem 15 m. crosswym mam polaczone dekoder NC+ z routerem bez przewodowym i do tej pory dzialalo a przestal łączyć się z internetem,  tj. z routerem gdy zostalo przesłane i automantyczne zainstalowane nowe oprogramowanie do dekodera NC+. A o jaki zwykly kabel chodzi, bo nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Podaję, przesyłam filmik na którym pokazuję nie udaną próbę połączenia dekodera NC+ z routerem bezprzewodowym 8level.

http://chomikuj.pl/jpz30/Filmiki+na+Forum+Gurupc/Filmik+PIERWSZY

a jakby się nie dało po kliknięciu na ten link po wyżej otworzyć tej strony mojego chomika, to podaję login i hasło.

LOGIN: jpz30@o2.pl

albo

TYLKO -> SAMO -> jpz30

HASŁO:

Aylaoa1526?

Jeszcze raz POWTÓRZĘ, wcześniej przed tym wgraniem nowego oprogramowania przesłanego przez satelitę Hot Bird do dekodera NC+

dekoder łączył się bez problemu z tym routerem bezprzewodowym po przez ten kabel, który łączy i dekoder NC+ i router bezprzewodowy 8level 

i mogłem na dekoderze NC+ odbierać wszystkie stacje radiowe internetowe i filmy z serwisów internetowych Canal+ i innych, które są dołączone do dekodera NC+, a także streamować filmy, wcześniej przekonwerterowane programem Freemake Video Converter z laptopa Lenovo, model B580

na dekoderze NC+.

I jeszcze raz POWTÓRZĘ moje pytanie i przede wszystkim PROŚBĘ o to jak skonfigurować ten router bezprzewodowy 8level żeby dekoder NC+

nawiązywał łączność z tym routerem bezprzewodowym 8level.

Chodzi mi PRZEDE WSZYSTKIM o POMOC w skonfigurowaniu mojego routera bezprzewodowego 8level żeby on nawiązywał łączność 

z dekoderem NC+. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeszcze raz powtórzę:

1. Zmieniła się konfiguracja DEKODERA - trzeba sprawdzić jego ustawienia sieci

2. O ile dobrze pamiętam te dekodery NC+ mają WIFI - sprawdź ustawienia sieci w DEKODERZE!

A tak w ogóle to który dekoder NC+ masz?

-wifi Premimbox +

-wifiBOX+

-mediaBOX+

-turboBOX+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mam ten dekoder NC+: Dekoder NC+ HDTV  RECORDER, Model: ITI-5720SX Turbox.

c554f7903bac.jpg

Jest to dekoder, jak to widać na tym zdjęciu, który mam jeszcze z czasów telewizji "N" na co wskazuje ta niebieska okrągła naklejka.

Jest on w pełni przystosowany do odbioru telewizji NC+ i internetu, który oferuje NC+, a mam tu na myśli wszystkie te serwisy

internetowe, jak np. Canal+ VOD, HBO VOD itp.

http://ncplus.pl/Oferta/Dekodery/turboBOX

Miał on instalowane najnowsze oprogramowanie, które jest przystosowane do odbioru telewizji w HD jak też wszystkich serwisów internetowych.

http://chomikuj.pl/jpz30/Filmiki+na+Forum+Gurupc/Filmik+PIERWSZY

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dobra, dzisiaj obejrzałem Twój film i powiem jedno.... 192.168.1.253 jako host i 192.168.1.254 jako brama? Serio?

Brama powinno być: 192.168.1.1

DNS 1 powinno być: 192.168.1.1

Masz DHCP na routerze z zakresem 192.168.1.20-99 więc zakładam, że router ma 1 w ostatnim oktecie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...