Jump to content

Zawirusowana przeglądarka "Opera" browser hijacker

Recommended Posts

Od kilku dni mam problem z jakimś zapewne „browsej hijackerem”. Po włączeniu przeglądarki „Opera” (z moimi zapamiętanymi zakładkami) czasem otwiera mi się sama z siebie strona „bet365” albo strony z jakimiś loteriami online itp. Skanowałem już system programami: „Malwarebytes Anti-Malware” , „Dr.Web CureIt” i „AdwCleaner” ale strony wyskakują same z siebie dalej, dotyczy to tylko Opery która jest domyślną przeglądarką. Proszę o radę jak się tego pozbyć ? 

Dzięki "Ralliart" właśnie wpadłem na taki pomysł zanim przeczytałem Twoją wiadomość i zrobiłem to wczoraj wieczorem. Usunąłem cały katalog instalacji i wyczyściłem rejestr tak aby nic nie pozostało po Operze, na razie jest  OK więc chyba pozbyłem się problemu. A tak dla czytających o tym problemie, to mnie nauczyło że należy wszystko instalować z maksymalną uwagą i dokładnie wszystko czytać bo to się pewnie zainstalowało przy okazji instalacji jakiegoś programu, a pozbyć się tego jest bardzo trudno. Nie wyłapuje tego żaden program typu: „Malwarebytes Anti-Malware” , „Dr.Web CureIt” i „AdwCleaner” , temat do zamknięcia problem rozwiązany.

• 2 years later...