Skocz do zawartości

Windows 10 - instalacja


janpol

Recommended Posts

miałem zainstalowane na  Acer Windows 10 (po aktualizacji z oryginalnego Windows B) i Linux Mint - bezproblemowo działały, aż Windows się zablokował, zacząłem instalować ponownie z USB z ISO pobranego z Microsoftu, ale nie dało się naprawić, a jak chcę zainstalować już nawet tylko na czysto (bez zachowania danych) tylko Windows 10 nie da się na żadnej partycji, nie da się też żadnej sformatować. Sformatowałem największą partycję na fat32 i nic to nie daje - nadal nie da się zainstalować z USB. Przestał przy okazji działać Linux ale jego instaluje się bezproblemowo. Jak przygotować jakąś partycję pod Windows 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A nie czasem trzeba miec partycje na NTFS pod te nowsze systemy?

 

 

sprawdzę dzisiaj sformatowanie na NTFS. Dysk został zeskanowany, bez błędów. Program Windows Boot Genius nie działa, nie ładuje się a Lazesoft ma wiele opcji uruchamia się ale nic nie potrafi zrobić, nawet formatowania ani nowych partycji też. Jak by w końcu zainstalować system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

sprawdzę dzisiaj sformatowanie na NTFS. Dysk został zeskanowany, bez błędów. Program Windows Boot Genius nie działa, nie ładuje się a Lazesoft ma wiele opcji uruchamia się ale nic nie potrafi zrobić, nawet formatowania ani nowych partycji też. Jak by w końcu zainstalować system?

tak po zmianie na NTFS instalator zainstalował Windowsa 10, dzięki za dobrą podpowiedź. Nie spodziewałem się, że instalator ze strony Microsoft nie potrafi dostosować partycji do odpowiedniego typu a poprzednio był już Windows 10. Te inne rewelacyjne? podobno programy jak Windows Boot Genius, Lazesoft też nie potrafiły tego zdziałać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...