Skocz do zawartości

Toshiba Satellite l500 12v


Grzegorz

Recommended Posts

Witam ! Chciałem zapytać czy ktoś się już spotkał i czy to częsty problem, brak obrazu w laptopie Toshiba Satellite l500 12v ? Ostatnio siostrze laptop przestał wyświetlać obraz, przypuszczam że to karta ATI Mobility Radeon HD 4570 pod magistralą : PCI Express, ale zastanawiam się czy moje przypuszczenia są słuszne ? Z innych powodów przyszła mi do głowy taśma podająca obraz na matrycę ale ona chyba nie padła by tak z dnia na dzień, zaczęło by się od jakiś zakłóceń artefaktów itp. Siostra jeszcze nie przywiozła laptopa a ja chciałem prosić o opinię czy mój tok myślenia jest słuszny i czy często padają karty ATI Mobility Radeon HD 4570 ? Może da się ją w ty modelu laptopa wymienić na jakąś inną z magistralą : PCI Express albo procesor ze zintegrowaną grafiką obecnie jest tam Pentium T4300. Proszę o jakieś rady, pomysły, wskazówki, nie ma sensu opierać się tylko na swoich pomysłach i teorii.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pomyłka za bardzo się napaliłem że pogrzebię sobie w laptopie , na spokojnie poszperałem trochę w internecie i to płyta K000080430 KSWAA L19 L23 Toshiba Satellite Series L500 ze zintegrowaną grafiką. Pozostaje tylko sprawna płyta lub reballing, myślę że chyba lepsza będzie używana nie naprawiana płyta z gwarancją 299.99 zł na allegro, nie mam pojęcia ile może kosztować reballing i czy warto bo opinie są różne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

OK ! Będę czekał na informację ile zaśpiewają za reballing, przypuszczam że cena w różnych serwisach jest podobna: +, -, 50 zł , za to 300 zł mam co prawda używaną nigdy nie naprawianą płytę z 3 miesięczną gwarancją, to chyba nie najgorsza oferta w stosunku do reanimowanej płyty i też 3 miesięcznej gwarancji ? Wiele się naczytałem na temat reballing-u i jego marnych skutkach na dłuższą metę, tym bardziej gdy korzystamy z serwisu komputerowego którego nie znamy i nie wiemy czego się po nim spodziewać, a ja nigdy nie miałem z żadnym kontaktu i nie korzystałem z podobnej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...