Skocz do zawartości

Bluetooth - problem na moim laptopie Lenovo, model: B580


jacooo3666

Recommended Posts

Od jakiś kilku tygodni mam problem z odbieraniem zdjęć przez Bluetooth z telefonu komórkowego Nokia Asha 203

 

Dołączona grafika

 

tu na tej stronie dane techniczne mojego telefonu komórkowego

 

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/asha203/

 

na moim laptopie Lenovo model B580.

Wygląda to następująco.

Gdy nacisnę na obrazek "Moje zdjęcia" na moim telefonie komórkowym i wybiorę to zdjęcie, które chcę wysłać z tego telefonu komórkowego

bluetooth'em na mojego laptopa Lenovo i następnie nacisnę na obrazek listu też na tym telefonie komórkowym i dalej na opcję "Przez Bluetooth", która powoduje wysyłanie zdjęcia lub grupy zdjęć z tego telefonu na mojego laptopa i następnie nacisnę na tym telefonie komórkowym na kolejną opcję "Urz. powiązane" i następnie nacisnę kolejną opcję na tym telefonie komórkowym - "JAKUB-KOMPUTER", to telefon komórkowy nie chce wysłać zdjęć na mojego laptopa i wtedy natychmiast pokazuje się białe pole z napisem "Wysyłanie pliku" a wygląda to tak

 

Dołączona grafika

 

Jest pulpicie mojego laptopa ta ikona programu Bluetooth - "Bluetooth File Transfer Wizard"

 

Dołączona grafika

 

I po kliknięciu na nią, otwiera się to duże okno tego programu "Bluetooth File Transfer Wizard"

 

Dołączona grafika

 

i gdy kliknę na drugą opcję w tym oknie "Bluetooth File Transfer Wizard", "Odbierz pliki", to gdy chwilę temu zrobię tak jak to wyżej

opisałem, to następnie pokazuje się kolejne okno tego programu "Bluetooth File Transfer Wizard" z tym komunikatem

 

Dołączona grafika

 

i nie pomaga naciśnięcie, kliknięcie na opcję w tym oknie "Bluetooth File Transfer Wizard", "dalej" i co powoduje, że zdjęcia nie są

przesyłane z mojego telefonu komórkowego na mojego laptopa ale gdy kliknę w tym samym oknie tego programu "Bluetooth File Transfer Wizard" na opcję "Wyślij pliki", to zdjęcia które mam na laptopie, to już się przesyłają na mój telefon komórkowy i telefon je odbiera...

Pliku muzyczne, mp3-jki też są odbierane przez telefon gdy są wysyłane z mojego laptopa na ten telefon komórkowy.

Nie ma też ikony programu Bluetooth, tu w tym oknie, a była i zniknęła i też nie wiem dlaczego z tego okna zniknęła

 

Dołączona grafika

 

Gdy kliknąłem na tę ikonę, co jej teraz nie ma w tym oknie po wyżej, to otwierał się program Bluetooth, którym można było wysyłać zdjęcia z

mojego laptopa na mój telefon komórkowy i odbierać zdjęcia z mojego telefonu komórkowego na moim laptopie.

Żeby było jasne: Specjalnie nie usuwałem z mojego laptopa programu Bluetooth, którego teraz nie ma, a przynajmniej nie ma jego ikony

w tym oknie po wyżej, bo i po co, skoro on mi był jak najbardziej przydatny do wysyłania i odbierania zdjęć z mojego telefonu komórkowego i wysyłania zdjęć z mojego laptopa na mój telefon komórkowy.

I pozostał mi tylko na moim laptopie ten program Bluetooth - "Bluetooth File Transfer Wizard", którym można tylko wysyłać zdjęcia z mojego laptopa na mój telefon komórkowy ale odebrać zdjęć gdy się wysyłają z mojego telefonu komórkowego na mój laptop, to już nie.

 

Czy da się przywrócić ten program Bluetooth, o którym wyżej napisałem?

 

A jedynie co mogę zrobić aby mieć zdjęcie lub grupę zdjęć zrobione moim telefonem komórkowym na moim laptopie, to go rozebrać i wyciągnąć z niego pamięć SD na którą ten telefon komórkowy zapisuje zdjęcia i włożyć ją do czytnika pamięci SD i go razem z tą pamięcią SD podłączyć do mojego laptopa i dopiero wtedy z tej pamięci SD przegrać zdjęcia na mojego laptopa.

Mógłbym też go podłączyć kabelkiem, który mam do mojego telefonu komórkowego, do mojego laptopa 

i przesyłać zdjęcia z mojego telefonu komórkowego na mojego laptopa

a to jest dla mnie w obu przypadkach trochę nie wygodne i chciałbym nadal przesyłać zdjęcia przez Bluetooth z mojego telefonu komórkowego na mojego laptopa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...