Skocz do zawartości

Jak naprawić aplikację poczta Windows 10


Grzegorz

Recommended Posts

Mam pytanie jak naprawić aplikację „Poczta” w Windows 10 Pro. Technical Preview (Kopia ewaluacyjna. Build 10041), a mianowicie zaktualizowałem Windows 8.1 i teraz mam Windows 10 Professional ale po bawieniu się kilka dni nowym systemem naciskając ikonkę „Poczta” na dolnym pasku wyskakuje mi komunikat „Poczta (Błąd)” Jak to naprawić :huh: Mam zainstalowanych dużo aplikacji więc nie chcę instalować wszystkiego od nowa, opcja odświeżania systemu też usuwa wszystkie zainstalowane programy poza aplikacjami Microsoft które zawarte są w systemie. Może można z ciągnąc tą aplikację i zainstalować od nowa :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zainstalowałeś Windowsa 10 jako swój główny system?

 

Jak nazwa wskazuje to jest technical Preview i błedy są spodziewane, to nawet nie jest beta, nie wiem czy można to nazwać alphą. 

 

Jako developer nie testował bym swojej aplikacji na TP, bo nie da się powiedzieć czy błedy wynikają z wad aplikacji czy systemu.

 

MS wypuszcza TP głównie aby otrzymać szybką informację zwrotną co się podoba, a co nie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wychodzi na to, że częściowo miałem rację. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że program o który Ci chodzi to inna aplikacja niż ta z live mail - dlatego sugerowałem, żeby doinstalować live mail.

 

A co do samej naprawy:

 

1. Powershell uruchomiony jako administrator

2. Komenda: 

 

Get-appxprovisionedpackage –online | where-object {$_.packagename –like "*windowscommunicationsapps*"} | remove-appxprovisionedpackage –online

 

Link do aplikacji w sklepie: http://apps.microsoft.com/windows/pl-pl/app/mail-calendar-and-people/64a79953-cf0b-44f9-b5c4-ee5df3a15c63

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...