Skocz do zawartości

Drukarka 3D - Pare pytań


norfi

Recommended Posts

WitajcieOd jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem drukarki 3 D do swojej firmy, zajmujemy się upominkami okolicznościowymi - stąd moje pytanie co taka maszyna potrafi ? Czy muszę mieć jakieś konkretne szkolenie i ogromny zakres wiedzy ? W czym się projektuje to co ma zostać wydrukowane/wytworzone ?Ceny widziałem od 3000 zł więc nie jest najgorzejDziękuje za wszelkie wyjaśnienia tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

CześćTemat długi i szeroki jak niejedna rzeka..W Polsce nie każdy jeszcze ma pojęcie co takie drukarki potrafią niestety... Sam osobiście widziałem tylko u mnie na uczelni i my posiadamy taki model:Drukarka 3D Gate 3novatica  - http://sklepkomputerowy.seb-comp.pl/drukarki-3d/72-drukarka-3d-gate-lublin-zlozona.htmlCo do obsługi to na pewno musisz mieć jakieś pojęcie , ale wiadomo dla chcącego nic trudnego ! Napisałeś, że jesteś młody więc problemu nie masz z obsługą komputera zatem i tego się spokojnie nauczysz : )Ceny owszem są od 3000 , tą co ci wysłałem masz już złożoną i skalibrowana co w przypadku nowego w temacie dość ważna sprawa.Powodzenia ! Czekamy na pierwsze zdjęcia twoich prac na drukarce 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Masowa produkcja na drukarce 3D nie jest opłacalna, litr rzywicy kosztuje koło 500 zł, czyli m3  za 500 zł + VAT i transport z USA.

 

1 000 000 cm3 a więc możesz wydrukować milion małych kostek do gry w rozmiarze 1cm3 zakładając zero strat materiału, co daje jakieś 70 gr za 1000 kostek. Całkiem nieźle patrząc, ze na allegro taka ilość idzie za jakieś 20-30 zł. Ale produkt z drukarki nie jest bez wad, nie jest idealnie gładki, więc trzeba go wyszlifować. Co w przypadku kostek powoduje, że trzeba uważać, żeby nie zepsuć balansu kostki. Prawdopodobnie pomalować kostki. Zwłaszcza przy tanich drukarkach jakość nie jest imponująca.

 

Generalnie drukarki są dobre do prototypownia, robienia negatywów do formy itp. Raczej nie będziesz drukował gotowego produktu, zwłaszcza na taniej drukarce.

 

Polecam artykuł:

http://centrumdruku3d.pl/rzeczy-ktore-musisz-wiedziec-o-druku-3d-a-o-ktorych-nikt-glosno-nie-mowi/

 

Co do samych programów to większość drukarek obsługuje format obj. a więc np. darmowy blender będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...