Skocz do zawartości

Przesyłanie Naziemn. TV Cyfr. przez Internet


Recommended Posts

Chiałbym kupić to urządzenie

 

http://www.conrad.pl/Tuner-podw%C3%B3jny-telewizji-DVB-T,-PCTV-Broadway-2T-Twin,-streaming-DVB-T-i-wideo-po-Wi-Fi.htm?websale8=conradπ=943401

 

i do niego podłączyć a właściwie to rozdzielić poprzez rozgałęźnik sygnał telewizyjny z mojego gniazdka telewizyjnego na tuner dvb-t i na to urządzenie, bo chciałbym żeby 

moja koleżanka odbierała ode mnie telewizję TTV, bo ona u siebie w bloku ma telewizję kablową ale ta telewizja kablowa u niej niej nadaje telewizji TTV, a mieszka ona po drugiej części miasta.

Mam i korzystam z internetu z Netii. Do gniazdka telekomunikacyjnego mam podłączone 2 routery. Pierwszy przewodowy i do niego jest podłączony drugi router - bezprzewodowy i z tego drugiego routera mój laptop pobiera bezprzewodowo internet. Prędkość internetu mam..., gdy kliknąłem w "Stan: Połączenie sieci bezprzewodowej" na laptopie, to waha się pomiędzy: 65,0 do 72,0 Mb/s, choć z tego co wiem, to prędkość mam 4 do 5-ciu Mb/s. A gdy teraz zrobiłem test prędkości poprzez tę stronę internetową

 

www.speedtest.pl

 

to wyszedł ten oto wynik:

 

1. 

 

Dołączona grafika

 

2.

 

Dołączona grafika

 

3. 

 

Dołączona grafika

 

czy moja koleżanka będzie mogła odbierać ode mnie telewizję TTV?

 

Czy to urządzenie pozwoli na przesyłanie ode mnie do niej na aż taką dużą odległość, bo aż powyżej 2 km ode mnie naziemnej telewizji cyfrowej a szczególnie to telewizji TTV? Którą by mogła odbierać ode mnie na swoim laptopie? Bo właśnie w takiej odległości 2 albo 3 km

mieszka ona w bloku ode mnie. A internet odbiera z WSK2 Wieruszów: 

 http://www.wsk2.pl/

też poprzez router bezprzewodowy na laptopie.

Czy to urządzenie pozwala tylko odbierać naziemną telewizję cyfrową w obrębie własnego mieszkania a dalej niż poza swoim mieszkaniem jak u mojej koleżanki będąc u niej z moim laptopem czy też na jej laptopie, to już bym nie odbierał mojej naziemnej telewizji cyfrowej u niej?

 

A na koniec mojego postu, to wyjąśnienie dlaczego mnie ono zainteresowało?

Bo zainteresowało mnie to oto zdanie: "BRODWAY 2T PCTV Systems, to całkowicie nowe rozwiązanie w dziedzinie streamingu programów live na Twoim iPhonie i iPadzie - zarówno w domu, jak i w każdym miejscu na świecie. Wyobraź sobie, że siedzisz wygodnie w kawiarni lub w hotelowym lobby i oglądasz swój ulubiony program nadawany z Twojego kraju w najlepszej z możliwych jakości".

A szczególnie, to zainteresowało mnie to zdanie, że możliwe jest oglądanie np. TVN-u od siebie z domu na laptopie będąc z dala od swojego mieszkania. Czy to naprawdę by tak działało, jak to jest tu w tym zdaniu podane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

 Czy to naprawdę by tak działało, jak to jest tu w tym zdaniu podane? 

Zależy co masz na myśli pisząc tak. Jeśli dobrze rozumiem to są dwie możliwości.

Po pierwsze streaming sygnału DVB-T przez wifi. Czyli zasięg miałbyś w swoim mieszkaniu.

Druga możliwość streaming przez internet do dowolnego miejsca na Ziemi. Oczywiście jest to możliwe, ale patrząc na twoje łącze 0,37 MB/s to czysto teoretycznie powinno dać radę. Wciągu godziny jesteś wstanie wysłać 1,3 GB. Czyli raczej powinno starczyć na strumieniowanie sygnału w SD, ale pamiętaj, że poświęcasz swoje wysyłanie na to i to całkiem sporo. A więc ty też byś odczuł to, że strumieniujesz telewizję. 

 

Nie wiem też jak jest z legalnością takiego procederu, co prawda, jest to sygnał publicznie dostępny, ale kto wie jak by to prawnicy zinterpretowali ;).

 

I tak na marginesie, prędkości które podajesz na początku (65,0 do 72,0 Mb/s) dotyczą lokalnego połączenia bezprzewodowego, a więc twój komputer router, a nie twój komputer Internet. 

 

EDIT:

Teraz zobaczyłem cenę tego urządzenia  :blink:.

 

Kup koleżance tuner DVB-T na USB i antenę wyjdzie taniej i pewniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dziękuję za odpowiedź. Chciałem się tylko doradzić, czy warto mi wydać na to urządzenie pieniądze i czy po podłączeniu tego urządzenia do mojego internetu u mojej koleżanki będzie odbiór ode mnie naziemnej telewizji cyfrowej a szczególnie to telewizji TTV. 

Teraz po Twojej Micz odpowiedzi wiem, że u mojej koleżanki by był odbiór naziemnej telewizji cyfrowej ode mnie z tego urządzenia ale za to miałbym spowolnienie internetu

na laptopie. I że to urządzenie jest tylko dla tych co pracują za granicą a chcą mieć zagranicą np. w Niemczech odbierać polskie telewizje, a przecież nie muszę tłumaczyć jak to jest z odbiorem polskich telewizji zagranicą... I taki ktoś u siebie w domu, w Polsce podłącza to urządzenie do anteny naziemnej odbierającej naziemną telewizję cyfrową i do internetu i tam zagranicą na swoim laptopie odbiera polskie telewizje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...