Skocz do zawartości

Acer Extensa 5220


Grzegorz

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie laptopa: Acer Extensa 5220- Intel Celeron 530-1.73GHz/, 533 MHz FSB, 1 MB L2 cache, o ile się nie mylę gniazdo procesora to chyba: PBGA479 lub PPGA478 nie orientuje się dokładnie. Nie wiem czy pod każde z tych gniazd są inne procesory, nie są kompatybilne ? Grafika to Mobile Intel Graphic Media Accelerator X3100-64 MB, pamięć 512 MB DDR2, dysk twardy 120 GB HDD-(chyba SATA), nagrywarka DVD-Super Multi DL, karta WiFi 802.11 b/g WLAN. Chciałbym wymienić procesor na chociaż jakiś 2 rdzeniowy, przypuszczam że lepszego się nie da, chipset 965, więc nie wiem czy może być coś z serii: Intel Core 2 Duo, Pentium Dual Core lub chociaż Intel Pentium M. Bardzo bym prosił o pomoc i kilka kompatybilnych przykładów, we własnym zakresie tak mniej więcej szukając wyczytałem że laptop z chipsetem 965 powinien obsłużyć T5800, T7300, T7500, T7700, nie mylę się bo opinie są sprzeczne? Myślę też o dołożeniu pamięci DDR2, też wyczytałem w instrukcji że laptop obsługuje do 2 GB chociaż są tacy którzy twierdzą że niby obsłuży i 4 GB ale na razie wierzę instrukcji, jakiej pamięci powinienem szukać DDR2 533MHz, 667MHz czy może 800MHz, banki pamięci są dwa więc 2 razy 1 GB ? Bardzo proszę o pomoc w sprawie konfiguracji laptopa, szczególnie ludzi którzy mieli z nim kontakt i orientują się w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...