Skocz do zawartości

Portal, forum.


V.pro

Recommended Posts

Witam szanownych Panów!

 

Jedni wiedzą, drudzy pewnie nie. W najbliższym czasie otwieramy portal. Działamy z Ralli'm, niedługo ruszamy. Ale nie mamy kilku podstawowych elementów.

Po pierwsze, nazwa. Myślałem trochę czasu, nie chciałbym żadnej tandety :D jeżeli macie jakieś pomysły to śmiało pisać. Chciałbym (oczywiście za zgodą administracji) aby portal i forum miało podobna nazwę (lub nawet taką samą). Sam długo myślałem, wymyśliłem prolook (dla forum pclook) ale zajęte. Musze jeszcze coś pokminić.   ;)

Po drugie, nowe elementy graficzne (logo + userbary itp...). Coś chwytliwego, prostego, wpadającego w oko (uwielbiam prostotę, typu logo apple). Mam znajomego grafika, myślę, że damy radę.

Po trzecie, ekipa. Jeżeli jest tu ktoś kto chciałby brać udział w tworzeniu portalu, zapraszam. Warto tez odświeżyć ekipę forum. Wielu poznikało, nie odwiedzają forum. To nie będzie proste, ale damy radę (musimy).

 

Tj. wyżej wymieniłem, wyrażajcie swoje opinie, krytykujcie :P Wszystkie propozycje mile widziane.

 

Pozdrawiam,

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A dałoby radę w ten sposób: nazwaportalu.pl a forum: nazwaportalu-forum.pl ? Co do propozycji livepc, to troszkę to koliduje z tematyką portalu (CS). Musimy więc pomyśleć nad jakąś "odskocznią", niekoniecznie związaną typowo z tematyką forum i portal, a z "duszą"? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No widzisz cały problem w tym pod jaką domeną działać. Bo samo podłączenie to już temat marginalny może to być tak:

 

portal.domena.pl

domena.pl/portal

 

Obecna domena na której stoi forum ma taką przewagę, że ma już parę ładnych lat i nie jest nieznana w google. No i kwestia kosztów - domena pl to 1 zł za rok i ok 120 brutto odnowienie, domena .net to ok 50 zł za odnowienie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No pewnie że jest, tylko widzisz to oznacza, że muszę zmienić domenę a takie rozwiązanie jest dla mnie średnie z dwóch powodów:

 

1. Co zrobić ze starą domeną?

2. Kto będzie właścicielem nowej?

 

zresztą przeglądając z grubsza domeny związane z cs mogę zaproponować coś takiego (na początek):

 

cs-portal.gurupc.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

hmmmm... w takiej sytuacji to może zróbmy tak. Modyfikacja/zmiana nazwy forum, a co do portalu, to aby nie stwarzać pozoru zbytniego "wydłużenia", to ten krój: www.gurupc.pl/portal Co do nazwy portalu, to wchodzi w gre zmiana?

Uwierz, z tą nazwa chcę dobrze :D nie chcę, żeby wyglądało to nieprofesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiem, że jestem jednym z tych co praktycznie znikneli z formu. Zawsze uważałem, że portal (blog) to dobry pomysł, bo fora dyskusyjne raczej już nie są tak popularne jak kiedyś. Ale niestety tematyka Counter Strike to nie dla mnie. NIe grałem chyba z 6 lata. Nawet wtedy nie podjął bym się uczestnictwa w takim portalu, bo moja wiedza na temat tej gry jest podstawowa. Chyba, że źle rozszyfrowałem ten skrót :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No faktycznie zwłaszcza procek trochę za słaby. Ja mam VPS z 1 GB i 2.4 GHz, tylko stoi w Amsterdamie i to moj server developerski więc nie mogę zagwarantować 100% stabilności, Co prawda zacząłem używać Dockera, więc to w sporym stopniu izoluje aplikacje od siebie i ogranicza problemy, ale wciąż czasem coś zmieniam w głównym serwerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dobra, bo trochę się z tym otwieraniem portalu bawimy :D

Co powiecie na nazwę fps.pl, a odnośnik do portalu: fps.pl/portal

Szukałem czegoś, co będzie pasować zarówno do tematyki przewodniej forum (IT) ale też portalu, czyli gier. 

Jak wam siada ta nazwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No i gitara :D Kiedy można się spodziewać zmiany domeny? I kiedy masz czas, żeby za budowę portalu się wziąć?

Ps. Ralli, poza tym musimy przebudować forum (działy). Dodać kategorię CS, Poza tym warto rozbudować Kategorię Komputery. Ale o tym to już na spokojnie pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...