Skocz do zawartości

"Chmura" o co tu chodzi i jak z niej korzystać?


Recommended Posts

Wyjaśnijcie mi proszę o co chodzi w "chmurze" i jak z niej mógłbym korzystać?

Czy na "chmurze" da się też korzystać na moim laptopie?

 

Chodzi mi, żeby było jasne, oto, jak wrzucać do niej i z niej ściągać przeróżne pliki?

Czy to video, czy mp3 w różnych formatach, a także i te tekstowe i też zdjęcia.

Czy jest jakaś granica w rozmiarze plików do niej wrzucanych?

Chodzi mi oto, jak duże pliki video można do niej wrzucić?

Bo w tym temacie jestem "zielony".

I też chciałbym z niej korzystać

A jak moja siostra mogłaby z "chmury" ściągnąć film, całe płyty z piosenkami, które bym do niej wrzucił?

I jak ona mogłaby film, filmy, całe płyty albo pojedyńcze piosenki z niej ściągać albo na swojego laptopa albo na iPhona 5s?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Oczywiście jest to możliwe:

 

1. Generalnie z tym "w chmurze" to potoczne określenie rzeczy przechowywanych na serwerach dostępnych z poziomu internetu (plików lub aplikacji)

2. Dzielenie się plikami zrealizujesz:

a) serwisy hostujące pliki: rapidshare.com, mega.com, itd. (w większości wymagane konto premium dla dobrego transferu danych)

B) serwisy z klientem do synchronizacji danych: dropbox (10$/ mies za 1TB), google drive (15 GB free), onedrive (15 GB free) (tutaj nie ma limitów prędkości)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...

Uważaj z tymi plikami, bo jak usługodawca skapnie się, że są pirackie to oprócz skasowania plików może jeszcze skasować konto. Każda firma skanuje to co wrzucasz do chmury, w końcu jaki mieliby interes w tym by utrzymywać absurdalnie drogą infrastrukturę :). Wbrew opiniom - każdy Kowalski jest ważny, dopóki ktoś odkupuje te dane (czytaj: płaci "chmurze") doputy jest wysyp darmowych ofert.

Tyle z straszenia, teraz konkrety: chmura ułatwia życie, ale trzeba umieć z niej korzystać (z rozsądkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...