Skocz do zawartości

problem z dyskiem


rysiek_mela

Recommended Posts

Witam, mam następujący sprzęt:1x Socket LGA1155Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/Pamięć RAM: OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Gold Low-VoltageDysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 580 Ultra Durable 1536MB DDR5 /384bit/ 2xDVI/mHDMINagrywarka DVD: LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)Obudowa: Fractal Design Define R3 Titanium GreyZasilacz: XFX Core 750W 135mm 80+ SLI PSUI problem jest z dyskiem otóż pojawia się komunikat:"System windows wykrył problem z dyskiem twardym.

Natychmiast wykonaj kopie zapasowe plików, aby zapobiec utrcie informacji , a następnie skontaktuj się z producentem komputera w celu ustalenia, czy konieczna jest naprawa czy wymiana dysku."

 

o co chodzi? wina samego dysku? czy czegoś więcej?

 

W ostateczności moge udać się do serwisu komputerowego z Morskiej ale najpierw chciałbym spróbować coś zadziałać z Waszą pomocą... Komputer co prawda już swoje przeszedł ale może jeszcze uda się go naprawić. Pomóżcie proszę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...

Wykonałem zalecaną diagnostykę. Wynik końcowy pokazał serię błedów, które szczerze mówiąc niewiele mi mówiły, więc oddałem kompa do serwisu komputerowego z Morskiej. Na miejscu dowiedziałem się, padł dysk. Nie zdecydowałem się na naprawę bo mi się to po prostu nie opłacało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Wiesz - windows potrafi płakac (i słusznie) z powodu byle bad sectora. Można było je zalepić, postawić 1 dużą partycję i trzymać dysk jako magazyn filmów :). Natomiast obowiązkowo kupić nowy do rzeczy ważniejszych. Też mam jakieś małe trupy, które na magazyn rzeczy niepotrzebnych nadają się doskonale. Jakbyś nie mógł ich zalepić to chociaż byś ominął wadliwe fragmenty (z jakimś zapasem) i postawił kilka partycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...