Skocz do zawartości

Proszę o pomoc "początkujący"


Grzegorz

Recommended Posts

Mam pytanie właśnie zacząłem swoją przygodę z „Ubuntu Linux 14.04 Trusty Tahr” i proszę o pomoc a mianowicie jak zlikwidować i czy w ogóle się da ciągłe wpisywanie hasła, już nawet nie denerwuje mnie wpisywanie po dłuższym nieużywaniu komputera tzn. 15-20 minut ale nagłe pytanie o hasło i stop-klatka w czasie oglądania filmu. Próbowałem też zainstalować „Mandriva ROSA Desktop Fresh R1” ale niestety nie wyszło nie pamiętam czy to przy tej instalacji czy może przy instalacji „Fedory” instalator kazał mi wpisać chyba jakieś hasło „Rot” czy nazwę więc wpisałem hasło którego zazwyczaj używam i jako nazwę swoje imię i nie pamiętam jak to dalej wszystko wyszło ale ogólnie instalacja się nie powiodła. Więc bardzo bym prosił instrukcję krok po kroku ewentualnej likwidacji tego hasła w Ubuntu i instrukcję instalacji Mandrivy, Fedory lub openSUSE ważne by system był po polsku i najlepiej stronę z której można go pobrać. I jeszcze jak zarządzać dyskiem ? Mam dysk 250GB aktualnie są trzy partycje:Partycja wymiany systemu Linux 3,2GB, partycja rozszerzona 3,2GB i HPFS/NTFS (Startowa) 247 GB — 236 GB wolnego miejsca (4,4% użyto) jak się dostać do tych 236 GB wolnego miejsca żeby tam magazynować sobie filmy, piosenki, dokumenty? Wiem że pytań jest dużo i mam nadzieję że ktoś mi pomoże żeby przesiadka z Windows 8.1 była jak najprostsza ale na pewno pojawi ich się więcej. Z góry dziękuję za pomoc !  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...