Skocz do zawartości

Którego laptopa warto zostawić a którego sprzedać ?


Grzegorz

Recommended Posts

Witam ! Mam pytanie bo nie za bardzo się znam na laptopach wolę raczej grzebać w komputerach stacjonarnych, zastanawiam się jaki „socket” jest w laptopie „GATEWAY MA6 C2D 2X1.6GHz/2GB RAM” z moich poszukiwań wychodzi że „Socket M-PPGA478” , aktualnie jest w nim procesor– Intel Core 2 Duo 2X 1,66GHz. Zastanawiam się jaką mogę wrzucić najmocniejszą jednostkę którą obsłuży laptop ? Czy pasował by któryś z procesorów: Intel Core 2 Duo T2500/ SL8VP/ 2x 2,00 GHz/ 2 MB/ 667 MHz/ PPGA478 / Socket M  lub  Intel Core 2 Duo T5600/ SL9SG/ 2 x 1,83GHz/ 2MB/ 667MHz. Myślę też o procesorze o wyższym taktowaniu (jak najbardziej wydajnym którego mógłbym wrzucić do drugiego posiadanego laptopa IBM ThinkPad T60 aktualnie jest tam Dual CPU T2300 to chyba też „Socket M” i ile GB pamięci maksymalnie i jakiej poszczególne laptopy mogą obsłużyć ? W IBM teraz jest 2GB RAM, 1.66 GHz zresztą tak samo jak „GATEWAY MA6 C2D” , jeszcze kwestia HDD w „IBM ThinkPad T60” jest o ile się nie mylę dysk „2,5'' 60GB IDE ATA” a w „GATEWAY MA6 C2D” dysk „2.5 60GB SATA” a więc nowocześniejszy i chyba lepszy bo „SATA” ? Wiem że dużo tych pytań ale proszę o pomoc kogoś kto się zna na laptopach, którego warto zostawić i modernizować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Laptopy rzadko się modernizuje ze względu na koszt i dostępność podzespołów. Pozostaje też kwestia chłodznia (czy poradzi sobie z "cieplejszym" procesorem) i przede wszystkim istnieje bardzo duża szansa, że bios nie pozwoli na działanie podanego procesora. Myślę, że dla obydwu laptopów Zakres panięci obsługiwanej to będzie 8GB. Ja bym sobie zostawił GATEWAY i wrzucił np SSD, to będzie zdecydowanie lepszy ruch niż wymiana procesora (szybszy procek przy słabym dysku da niewiele)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...

Ja bym sobie zostawił GATEWAY i wrzucił np SSD, to będzie zdecydowanie lepszy ruch niż wymiana procesora (szybszy procek przy słabym dysku da niewiele)

 

Wymieniłem ostatnio w moim lapku dysk na nowy SDD i przyznam, że różnica jest kolosalna. Naprawdę, gołym okiem widzę, jak szybko teraz się system ładuje i jak ogólnie dużo sprawnie skoczyła praca całego urządzenia. Nie mam jakiejś super maszyny tylko średniej klasy Sony Vaio ale decyzja o wymianie dysku na SSD to super pomysł...Gateway wydaje się lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ok. dzięki, całkiem nie drogi chyba go kupię mimo że kupiłem też normalny HDD do laptopa 2,5 250 GB SATA II myślę też o kupnie Intel Core Duo T2500 2.0/2M/667-45 zł aby wymienić obecnego T5500/1.6 GHz i zmianie obecnej pamięci 2x 1 GB na 2x 2GB/DDR2/5300S/667 MHz -100zł- ma to sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pamięć - na ogół ma sens zawsze, co do dysku, to kup 7200rpm. Ja ostatnio ojcu założyłem taki dysk i zmiana jest na zdecydowanie lepsze. Co do procesora to nigdy nie wymieniałem proca w lapku, ale moim zdaniem po dołożeniu ram i zmianie dysku na szybszy nie ugrasz dużo nowym prockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...