Skocz do zawartości

Wybór procesora ?


Grzegorz

Recommended Posts

Mam pytanie a mianowicie zamierzam wymienić procesor w komputerze domowym, obecnie Intel Pentium G2020 2x 2,9GHz- Ivy Bridge -2 rdzenie, TDP-55W, cache L3- 3 MB na płycie GA-Z77M-D3H (rev. 1.0) wiem że płyta ma możliwości overclockingu, głównie mógłbym tego próbować na jednym z procesorów wymienionych poniżej o którym też myślę Intel Core i5-2500K wiem że literka „K” w oznaczeniu na to pozwala ale nie na tym mi zależy nie chcę kombinować. Niektóre z poniżej wymienionych procesorów mają 2 rdzenie ale 4 wątki i jak to się ma z wydajnością do procesorów z 4 rdzeniami, różne też jest cache L3 co do TDP tym się nie przejmuję zasilacz mi wytrzyma a Sandy lub Ivy Bridge to też jakaś potężna różnica w wydajności ? Wiem że Ivy Bridge są nowsze i bardziej energooszczędne i jeszcze ten Intel Xeon E3-1220 nadaje się do komputera domowego czy to procek głównie do serwerów ? Bo przebija wszystkie pod względem wielkości cache L3 a i 4 rdzenie i taktowanie nie najgorsze, dodam tylko że mój system to Windows 8.1 i mam nadzieję że wymieniam tylko procesor i sterowniki do procesora zainstalują się same nie będę musiał od nowa instalować systemu operacyjnego ? A tu poniżej procesory nad którymi się zastanawiam, co o tym myślicie ? Który wybrać ? Jakieś propozycje ? Będę wdzięczny za wszystkie sugestie. Bardzo „Was” proszę o 3 najlepsze propozycje z tych 6 procesorów nie chciałbym popełnić jakiejś gafy. PROPOZYCJE: 1-(Intel Core i5-2500 4x 3.3GHz- Sandy Bridge - 4 rdzenie, TDP-95W, cache L3- 6MB) 2-(Intel Core i3-2100 2x 3.1GHz- Sandy Bridge -2 rdzenie, TDP-65W, cache L3- 3 MB) 3-(Intel Xeon E3-1220 4 x 3,1GHz- Sandy Bridge- 4 rdzenie, TDP-80W, cache L3- 8MB) 4-(Intel Core i3-2130 2 x 3.4GHz- Sandy Bridge -2 rdzenie, TDP-65W, cache L3- 3MB) 5-(Intel Core i5-2500K 4 x 3,3GHz- Sandy Bridge -4 rdzenie, TDP-65W, cache L3- 6MB) 6-(Intel Core i3-3220 2 x 3,3GHz- Ivy Bridge -2 rdzenie, TDP-55W, cache L3- 3MB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Grzegorz... ciężko jest coś doradzić gdzy nie wiemy co będziesz chciał z tym sprzętem robić. Tak na dobrą sprawę to gdybym ("do domu") miał wybierać pomiędzy drogim prockiem a SSD (którego tu nie podałeś) to bym wolał i3 3320 plus co najmiej 120-128GB SSD. To da ci DUŻO więcej niż najpotężniejszy procek + HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Na razie zajmuję się procesorem na dysk przyjdzie czas później a pro po wszystkie mają zintegrowaną kartę graficzną ? Cały czas kusi mnie ten Intel "Xeon E3-1220" to chyba ze względu na przyzwoity zegar i to cache L3- 8MB ale może masz rację ten i3 3320 to Ivy Bridge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...