Skocz do zawartości

Słów kilka o Win 8.1 oraz Server 2012 R2


Recommended Posts

Pracując w dużym ekosystemie DC spotykam się z wieloma problemami, że tak powiem historycznymi. Wynikają one z czystej chronologii, po prostu kiedyś nie było Server 2012 R2. W porównaniu do srv2008 R2 to jest zupełnie inny produkt.. o czystym 2008 nie wspominając. Patrząc z perspektywy osoby, która zarządza domeną na poziomie 2012 R2 nie wyobrażam sobie jak można funkcjonować w środowiskach 2003 czy 2000. Poza tym sama funkcjonalność pakietu 2012 R2 wraz z System Center jest tak kolosalna, że wreszcie mogę kozaczyć przed unixowymi adminami w pracy :). Samo klastrowanie to czysta poezja, wreszcie działa to tak jak powinno.Co do interfejsu... to jest spoko. Przecież każdy fanatyk menu start wie, że pierwszą rzeczą po postawienu systemu jest instalacja Classic Shella :). To samo tyczy się Win 8.1.

W przypadku 8.1 nie znalazłem jeszcze niczego co by mnie wkurzyło. Hasło, że kafelki nie przyjmą się w biznesie to dla mnie płacz trolla. CS rozwiązuje wszelkie problemy i w zasadzie dostajemy kawał porządnego systemu. M$ zrobił też ukłon w temacie wersjonowania: systemy serwerowe mają identyczną funkcjonalność (poza ograniczeniami licencjonowania maszyn wirtualnych). Jedyne z czego nie korzystam to hyper-v bo od tego mamy VMware vCenter wraz z vCloud, które sprawuje się "nieco lepiej".Ogólnie z czystym sumieniem polecam do domu i do firmy najnowsze wersje tych systemów. Są bardzo funkcjonalne i jednocześnie user-friendly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W pracy właśnie Win8.1 daje rady... jak dograsz ~100MB dodatek do zarządzania serwerami 2012R2 to robi się z tego niezły kombajn.

Poza tym... nie ma USN Rollback, czyli modlitwy zostały wysłuchane :). Można robić rozpierduchę w domenie zapominając o takich głupotach jak backupy... i tak dalej i tak dalej.

 

A do domu Win8.1 to MUS, szczególnie jak ktoś gra online w wymagające FPSy... znacznie poprawiono sieciowa stronę systemu, co widać po BF4 (onlive vs offline).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...